Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Multibit

    veterán

    válasz Dareiosss #47609 üzenetére

    Legyen igazatok! :K
    Gyanús, hogy a 250 GB-os változat árát kapta meg az 500 gigás.

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Dareiosss #47609 üzenetére

    Én beszéltem ügyvéd haverommal, azt mondja ha a visszaigazoló emailben nem volt erre való utálás, hogy ők törölhetik a rendelést akkor meg kell kapnunk.

    Ez így általános és téves kijelentés az ügyvéd haverodtól. Jellemzően a szerződés a felek között akkor jön létre, amikor a kereskedő elfogadja és azonos tartalommal visszaigazolja fogyasztó által tett megrendelést. Az automata visszaigazolás a legtöbb esetben nem az. De a létrejött fogyasztói szerződést azonban a vállalkozás tévedésre hivatkozva megtámadhatja, amelynek alapján az érvényteleníthető. A tévedésnél nyilván lesz vita, hogy mi számít egyértelműnek. Jelenleg a 250-est árulják annyiért, mint reggel az 500-ast, erre és az ÁSZF 3.4 pontjára hivatkozva (amit minden rendeléskor külön el kell fogadni) szerintem simán lepattintják a vásárlókat.

    De ők se igazán tudják, hogy mit szeretnének, kecskét vagy káposztát:

    5.1. Az Ügyfél által elküldött ajánlat (megrendelés) megérkezését a Szolgáltató késedelem nélkül, automatikus visszaigazoló e-mail útján legkésőbb 48 órán belül visszaigazolja az Ügyfél részére, mely visszaigazoló e-mail tartalmazza az Ügyfél által a vásárlás, vagy a regisztráció során megadott adatokat (pl. számlázási és szállítási információk), a rendelés azonosítóját, a rendelés dátumát, a megrendelt termékhez tartozó elemek felsorolását, mennyiségét, a termék árát, szállítási költséget és a fizetendő végösszeget. Ez a visszaigazoló e-mail kizárólag tájékoztatja az Ügyfelet arról, hogy a megrendelése a Szolgáltatóhoz megérkezett.

    Majd egyből utána:

    5.2. E visszaigazoló e-mail a Szolgáltató részéről az Ügyfél által tett ajánlat elfogadásának minősül, mellyel érvényes szerződés jön létre Szolgáltató és az Ügyfél között.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz Dareiosss #47613 üzenetére

    Nem azon múlik, hogy beleírja-e ezt az egy mondatot az automata e-mailbe, ezt értsd már meg, kérlek. Az számít, hogy mi van az ÁSZFben, amit elfogadsz a rendelés leadásakor. Elhiszem, hogy megkaptad a laptopot, de valószínűleg azért, mert ott a visszaigazolás egyből szerződést is jelentett köztetek az ÁSZF szerint. Azok akik nem akarnak különböző fórumokra rohangálni ilyen esetekben, eleve 2 körös visszaigazolást írnak az ÁSZFbe és csak a 2., kézi email számít a szerződés megkötésnek.

    Az EDnél elég hülye módon megfogalmazva, mert ellentmondás van a két pont között, eleve nem is értem, hogy egy ekkora cég, hogy írhat ilyen hülye ÁSZFet (pont ezért kétlem, hogy bármit is benyelnének önszántukból, ha még erre sem bírtak pénzt áldozni). Szerintem elírásra fognak hivatkozni és ha valaki beleáll, akkor lehet tovább lépni. Viszont, egyáltalán nem biztos, hogy ebben az esetben azt mondja majd ki a hatóság, hogy a piaci ár fele nem tűnik fel egy tudatos fogyasztónak és jogos a követelése.

    Az összeg meg ~ 10k Huf, szóval... szerintem már bőven túlbeszéltük ezt offban, én elengedem, aki rendelt és megkapja, az használja egészséggel, aki pedig nem sajnálja az időt és beleáll az ED-be 10k Hufért, annak egy kalappal kívánok, mert ha nyer, akkor legalább lehet, hogy végre összedobnak a srácok egy értelmes ÁSZFet.

    [ Szerkesztve ]

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • Frawly

    veterán

    válasz Dareiosss #47816 üzenetére

    iponban már hetek óta 21k a 250 gigás 860 EVO 5 év tovább adott garral. Persze nem azt mondom, ha az 5 évet megadják rá, akkor a 24k sem olyan rossz ár érte, nem lehúzás, annyit még mindig nagyon megér.

Új hozzászólás Aktív témák