Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Sziasztok!

    Van egy kis gép - nevezzük HTPC-nek - ami TV-re van kötve. Ennek a vezérlésére kellene nekem egy vezetéknélküli billentyűzet, na meg nyilván egy egér is, de hagyományos egeret használni nincs felületem a TV előtt (ágy, fotel, stb.).

    Ennek megoldásaként eljutottam oda hogy létezik Touchpad integrált billentyűzet, ám meglepetésemre elég sovány a választék... eddig ezeket találtam:
    - Logitech K400
    - Logitech K400 Plus (érdemi különbségre nem jöttem rá, mitől Plus ez?...)
    - Microsoft All-In-One Media Keyboard
    - Rapoo Blade E9080

    Őszintén szólva elég gagyinak tűnik számomra mindegyik, amit az áruk nem igazán indokol... Van bárkinek bármelyikükkel tapasztalata? Melyik lehet közülük jó? Esetleg van más ami jobb?

    ~10 ezer forintnál nem szánnék többet rá. Nem bánnám ha nagyobbacska lenne hogy könnyebb legyen rajta gépelni és ölben tartani, illetve értékelném ha vezetéknélkül úgy is bírna jó 3-4 métert, hogy a HTPC hátuljába van bedugva (tehát árnyékolja a háza).

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Sziasztok!

    Én is szeretnék némi segítséget kérni bill. választás ügyében, de az összefoglalóban lévő ajánlott bill. listában kb. nem is találok olyat ami minden igényemnek megfelel...

    Szóval a kritériumok:
    - Mechanikus (vagy valami kiemelkedően jó gépelési érzet más technológiával)
    - Magyar kiosztás (kb. ez zárja ki a termékpaletta nagyját, de akkor is kell)
    - Narancs színű háttérvilágítás (aztán hogy ezen felül hány színt tud még az mind1, de narancssárga kell bele)
    - Multimédia gombok (nem baj ha ezek nem világítanak, de az Fn-es, más gombra kötött megoldás egy olyan kompromisszum amire sok-tízezer forintért már nagyon nagyon nehezen lennék hajlandó)
    - Nincs vagy leszedhető csuklótámasz

    Mire kell:
    Abszolút mindenre. Itthonról dolgozom, nappal nagyon sokat gépelek rajta, éjszaka meg játszanék. Ha tud autót is mosni az piros pont! :U

    Ár:
    ez egyelőre legyen egy későbbi probléma...

    Jelenleg egy Genius KB-G255-öm van, ez így kiosztás / formát / méretet tekintve teljesen meg is felel... a gépelési érzete lehetne jobb és sokkal pontosabb, meg a háttérvilágítás színe bajos, nagyjából erre a két "problémára" keresek megoldást.

    Szerk.:
    Hogy milyen switch jó nekem azt passzolom mert sosem láttam még közelről egyiket sem, de alapvetően inkább a puhább gépelési érzetet szeretem, napi 16 órában nem esik jól kiskalapáccsal verni a gombokat...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz genndy #37761 üzenetére

    Hm, köszi ez közelít ahhoz amit keresek, de tök véletlen nincs olyan verziója amiről az itt megjelölt részek egyszerűen csak le vannak vágva?...

    Azt nem mondtam ill. eddig nem tartottam fontosnak, de balkezes vagyok és azzal használom az egeret is. A jelenlegi bill. így a hagyományos méreteivel kb. pont az egérpad mellett van, viszont ha ott lenne rajta a bill. bal oldalán még 2 sor felesleges makró gomb, azok nagyon f*szán rálógnának az egérpadra, ami miatt ugye jobbra el kell tolnom az egész billentyűzetet, úgy meg már nem vagyon középen és nem tudok gépelni rajta... :(

    A space alatt azok a kis vackok meg nekem csak akadálnának, mert játék közben eltolom a bill.-t jobbra hogy a WASD-től ne törjön ki a csuklóm, és így jobb kézzel használom, és a tenyeremmel nyomkodom a space-t... tehát ott nem kéne még más gomboknak lenni, mert ezzel a péklapáttal ami a kezem helyén van így nem csak a space-t nyomnám... :(

    De sok bajom van, mi? :U

    És mi van ha azt mondom hogy akkor legyen ilyen Fn-es vacak a multimédia gomb, úgy több opcióm lehet? Igazság szerint nem kell teljes multimédia gombsor, hangerőszabályzó gombokat szeretnék csak könnyen elérhető módon, merthogy fejhallgatót használok.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz vlevi #37764 üzenetére

    Hát ez így elég rosszul hangzik, főleg hogy egy ilyen bill.-ért elkérnek 30-40-70 ezer forintokat, és egy maréknyi médiagombra nem futja nekik belőle, a 3000 Ft-os tesco gazdaságos billentyűzeteken meg van... Wtf? :W

    Nekem a hangerőszabályzó mindenképp kell, a magyar kiosztás is must-have... háttérvilágításból... talán még jó lehet a fehér is, vagy akkor RGB... de hát viccnek érzem hogy nincs ilyen bill., nem hiszem hogy túl sokat akarok - valami nagyon nincs rendben a gyártók fejében... :(

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz genndy #37767 üzenetére

    Azt a leborult... :Y :Y :Y

    72k egy billentyűzetért? Bele van építve egy PS4, vagy mit tud az?... :N

    Hát... tegyük fel hogy akkor nem mechanikusat akarok - más egyéb technológiákban van olyan ami hagyományos S-Budget bill.-eknél jobb / pontosabb gépelési érzetet ad?

    Igazán a mostani Genius KB-G255-el pl. talán az a legnagyobb baj gépelés közben, hogy - érzésre legalább is - nem egyforma erő kell minden gomb lenyomásához, vagy méginkább ha vakon gépelve nem pontosan középen találok el egy bill.-t hanem a szélén / sarkán próbálom lenyomni, ott már nehezebb, megszorul kicsit, ami miatt jellemzően nem is sikerül lenyomni aztán nézhetem hogy melyik betű maradt ki a szóból és jöhet a backspace püfölése...

    Ilyen gumis/hagyományos nyomkodókból esetleg létezik minőségi? Vagy ott van a scissor switch is, de ahogy elnézem az meg ilyen laptop-billentyűzet és lehet nem díjaznám hogy annyira rövid úton járnak a gombjai...

    Néztem ezt a GXT 280-at, ez még úgy szódával talán elmegy, de ... ennek akkor jó a gépelési érzete? A világítás színe mondjuk messze van az igazitól... :P

    Na ha már ennyit lovagolok a színen, onnan jön ez az egész színezős probléma, hogy egyrészt várom az Asus XG32VQ megjelenését ami RGB világít össze-vissza ahogy akarod - lesz egyszer az, ott a szín ugye nem gond.
    Aztán van egy Steelseries Sensei RAW - Heat Orange, aminek ahogy a neve is mondja heat orange, vagyis meleg narancssárga fénye van. Igazán ez a szűk keresztmetszet, ill. ez szabja meg hogy ilyen színű "kell" hogy legyen minden más is - ennek az egérnek az utódja is egy Sensei 310 lesz ami szintén ugyanezzel a színnel világít csak. Korábban számtalan más egerem volt, de azok vagy gagyik voltak (pl. Roccat egér amiből folyamat folyt a ragasztó, pedig drága volt), vagy 1 év alatt feladták a harcot a kezem alatt, vagy szimplán csak baromira kényelmetlenek voltak bal kézzel használva. A Sensei egér így kötött, ez vált be és a világért sem cserélném másra.
    ...viszont így marad a narancssárga szín, és ha már az egér úgy világít, meg ha már a monitornak se fog semmi gondot okozni hogy ugyan olyan színen világítson, akkor már baromira hülyén / bénán néz ki, ha a billentyűzet meg képtelen rá...

    Persze kézenfekvő lenne hogy hát akkor a bill. is legyen Steelseries de "természetesen" eszük ágában sincs magyar kiosztással gyártani a klaviatúráikat...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz genndy #37767 üzenetére

    Na jó hát hosszas keresgélés / szenvedés után végül arra jutottam hogy mégiscsak a Masterkeys Pro L RGB - UK + magyarító szett az egyetlen értelmes megoldás számomra...

    ...viszont ezzel a magyarító szettel akkor 100%-ban ugyan olyan lesz a kiosztása mint egy magyar bill.-nek? Látom van a szettben í de annak a helye is ott van ahol kell? (rövid a bal shift?) Meg az enter is ilyen magas kétsoros lesz?
    Esetleg van róla képe valakinek, hogy a magyarító szett applikálása után hogy néz ki?

    Ez a magyarító szett egyáltalán ilyen átvilágítható gombokat tartalmaz, értsd. az RGB-re való? :F

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Asbee #37916 üzenetére

    Ezt nézegetem én is, de nekem a Tactic Pro túl nagy... a sok felesleges hülye makrógomb a rossebnek kell rá... :W Nagyon jó vétel lenne ennyiért nélkülük - a kevesebb néha több...

    Normál bill. méretben viszont így maradt a Claymore, amiért meg sztem az 55 is nagyon sok. Mármint oké hogy 70-80-ba fáj egyébként (ami egy vicc, a PS4-em vettem 75-é), de na, 55 egy billentyűzetért... :N

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Masterkeys Pro L RGB - UK - Brown Switch rendelésre esetleg nem akarunk összeállni páran?

    Kb. 32 rugó így ez a bill, viszont a postaköltség 26.76 GBP, tehát további 9-10 ezer Ft, amin lehetne osztozni...

    Aztán erre mehet a magyarító szett...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Zsiráfnyál #37935 üzenetére

    Hát én is Pécs környékén lakok, de DPD Classic-al ~1200 Ft-ért megy háztól házig bárhová... Ami ugyan további plusz szállítási költség (mondjuk ha 2-t rendelünk összesen 11, tehát fejenként 5,5), de még mindig olcsóbb mint egyesével rendelgetni kintről.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Brett001 #37775 üzenetére

    Hosszas szenvedés és keresgélés után végül egy ilyen Attack X3-ra esett a választás, ebből is egy RGB-sre, bár hiányoznak róla a hangerő gombok (az csak a piroson van, fel nem foghatom miért), de úgy voltam vele hogy ha mégse jönne be akkor egy RGB-set könnyebb lesz eladni... :U Meg persze e-peen mer' az fontos. :DDD

    Amit a PCX árul ott a linkeden az amúgy nem az RGB verzió, csak rossz képeket raktak be... rámentem volna amúgy a pirosra is, de abból csak a külföldi van 30e alatt, a magyar kiosztású már ugyan annyiba kerül mint az RGB-s (és szintén magyar) változat... Ha meg már azonos áron voltak, ráböktem a karácsonyfára.

    MX Brown-al rendeltem (mondjuk nem tudom van-e mással magyar kiosztású de pont ezt akartam), kíváncsi leszek. :)
    (Media Markt-ban sikerült megtapogatni valamit ami eeelvileg MX Red volt, de nem jött be hogy nincsen szinte semmi "tactile response"-a)

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    Ha esetleg érdekelne bárkit is, mától csatlakoztam én is a "mechások" sorába egy Cougar Attack X3 RGB-vel, és azt kell mondjam az első benyomások nagyon pozitívak. :)

    Elég jól megépített, stabil billentyűzet, a gombokon a karakterek szépek és élesek alacsonyabb szögből nézve is, a háttérvilágítása gyönyörű (tökre nem volt szempont hogy RGB-s legyen, csak annyit akartam hogy világítson egyetlen, nekem nagyjából tetsző színben, de az árkategória hozta magával az RGB-t, és hát... ahogy itt szivárványozik össze-vissza, mindig azon kapom magam hogy a bill.-t bámulom), és a gépelési érzete is tök jó.
    MX Brown switch-es, még csak 2 órája használom szóval erősen a szoktatási fázisban vagyok, de úgy érzem nagyon jóban leszünk. Bejön a gombok járása / érzete, meg ez a géppuskaropogás is amit csinál gépelés közben (pedig nem is Blue). A gombok fogáspontja ill. az érintkezés érezhetően máshol van mint a hagyományos/gumiharangos bill.-eknél, ezt még szoknom kell, de egyelőre nagyon tetszik.

    Szerintem aki magyar kiosztású mechában gondolkodik az nyugodtan bele veheti a kalapba ezt a Cougar-t, egyedül a hangerőszabályzó multimédia gombok hiányoznak kicsit róla (már dedikált formában), de ha valakit nem zavar hogy csak sima pirosban világít, akkor az alap (nem RGB) verzión vannak azok is.

    Naszóvaltökfasza! :C

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Dr_Senkihazi #38073 üzenetére

    Media Markt-ba láttam polcon 2 fajta mecha bill-t is, az egyik asszem valami Hama volt, a másik meg a Strix Tactic, de csak dobozolva voltak, kitéve hogy kipróbálhassa az ember már nem... :(

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz dqdb #38075 üzenetére

    Kupak leszedőm épp nincs, de a kurzor gombok körül nincs semmi így hozzáférek ill. könnyen le tudom szedni kézzel is. :)

    Ez így megfelel? [link]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Tyrel #38070 üzenetére

    Visszatérve kicsit a Cougar Attack X3 RGB-re, így az első nap után ami rosszaságokat észrevettem:

    A kábele indokolatlanul vastag és merev, ill. ketté is válik 2 dugóra amiből az egyik nem csinál semmit. Be sincs dugva... Olyan érzés mintha nem ehhez gyártották volna a kábelt, csak ez vót raktáron és belenyomták...

    A szoftvere szerintem jó, de viszonylag lassú - mondjuk sokat nem használja az ember, egyszer beállítja 'oszt jóvan, a bill. menti a beállításokat saját memóriájába, nem kell a szoftverének futnia.

    A háttérvilágítás színei egyébként tök szépek, de nem kell kimondottan kreatívnak lenni, hogy olyan világítási módot találjon ki az ember amit a szoftverrel már customként sem lehet létrehozni. (mondjuk ez nem katasztrófa)

    A gépelési érzet még mindig jó, és mint mecha bill. nekem tökre bejön, de a gombok viszonylag hosszú úton járnak, így olyan játékokhoz amiknél 1000 leütés / sec-el kell spammelni őket valószínűleg nem túl jó. (legalább is ez az MX Brown verzió)

    A num lock és társai LED-ek nagyon lent vannak, közvetlen a numerikus billentyűzet felett, a gombok pedig magasan kiemelkednek a billentyűzet síkjából, aminek az az eredménye, hogy az említett ledeket kb. csak felülnézetből lehet látni, a szokásos asztalnál ülős, kb. 45°-os szögből viszont nem, eltakarják őket a numpad gombjai.

    Bal oldalon nincs Windows gomb, ezt szerintem nem nehéz megszokni, de biztos lesz akit zavar.

    Kb. ennyi negatívumot tudok mondani róla, ezektől eltekintve szerintem egy jó bill., szép, viszonylag masszív, jó a háttérvilágítása, szépek a karakterek a gombokon (viszonylag nagyok és élesek) az MX switch-ek pedig nem hazudnak, jó gépelni rajta.

    Bár 30-40 ezer forint között valószínűleg létezik sok ettől jobb mecha bill. már amíg jó az ember fiának az US/UK kiosztás, viszont amint felmerül hogy magyar kell alig egy maréknyi versenyző marad, és ezek közt szerintem megállja a helyét.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz dqdb #38112 üzenetére

    Őőő hát lehet hogy extra powernek kell a 2. USB, nekem a monitor hub-jába van bedugva és csak 1 dugóval, és szépen megy így.
    Mondjuk az igaz hogy a PB328Q-ban egy 4 portos aktív USB 3.0 Hub van............... :))

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Tyrel #38110 üzenetére

    Tovább folytatva a Cougar Attack X3 RGB tapasztalatokat, sajnos úgy alakult hogy egy hirtelen vezérelt ötlet és egy váratlanul gyorsan érkező vásárló miatt tovább adtam rajta.

    Alapvetően még mindig egy jó billentyűzetnek tartom, és ami pozitívokat írtam róla az továbbra is áll, de volt 2 dolog amit egy 37 ezer frointba kerülő billentyűzetnek napról napra egyre nehezebben tudtam elnézni:

    Az egyik az az, hogy a kábele nagyon vastag, nagyon merev, ráadásul középen és alul van. E miatt minden ilyen teli talpas monitorral mint az enyém is nagyon f*szán összeakad.
    A kábel középen, egyenesen előre, az asztal síkjában akar menni és nem igazán lehet rábírni más állásra mert merev. Ezzel viszont felfekszik a monitor talpára, és - továbbra is merevségének köszönhetően - megemeli a billentyűzet hátulját. Így gyakorlatilag a bill. hátsó része lóg a levegőben, ill. a kábel tartja.
    Ez megkerülhető azzal ha kinyitjuk a bill. lábait, úgy már pont elég magasra kerül a kábel ahhoz hogy ne feszüljön be a monitor talpán, viszont annyira magasak ennek (és a legtöbb mechanikus billentyűzetnek) a gombjai egy hagyományos membránoshoz képest, hogy kinyitott lábakkal már nagyon fent van és bizony igényelné a csuklótámaszt...
    ...ami ugye nincs hozzá...

    A másik probléma amit nem tudtam elnézni neki az, hogy a gombok magasságából adódóan ülő pozícióból, azaz kb. 45°-os szögből nézve a caps/num/scroll lock LED-ek láthatatlanok. Nagyon mélyen vannak és közel a numpad tetejéhez, így szemből nézve gyakorlatilag egy fal ill. a gombok mögött.
    Általában ugye nem érdeklik ezek a ledek az embert, szóval mondhatnánk hogy minek akarom látni, de én dolgozom is ezen a gépen ill. ezen a billentyűzeten, napi sok óra gépelés közben pedig előfordul hogyaz ember használja a billentyűzet ezen funkcióit, vagy épp szív mert nem látja az állapotukat.

    Valószínűleg az egész problémám is ebből ered, hogy én ezen dolgozok is, napi 10-16 órákat töltök el ezen gép ill. billentyűzet előtt, a Cougar Attack X3 viszont érzésre olyan volt, mintha egy olyan ember tervezte volna aki még életében soha nem dolgozott számítógépen. :N

    Ettől függetlenül egy jó billentyűzet, szép, jó rajta gépelni, a háttérvilágítása gyönyörű, de nem úgy jó ill. nem arra amire nekem kellett. Illetve ennyi pénzért már nem nézek el neki olyan hibákat amiket egy pár ezer forintos vacaknak még igen - ha egy gyártó veszi a fáradtságot, hogy prémium / mechanikus billentyűzeteket dobjon piacra, igenis terveztesse meg őket egy olyan emberrel akiknek szerepel a szótárában a "praktikusság".

    -----------

    Ideiglenesen visszatértem a membrános billentyűzetemre amin előtte évekig dolgoztam és játszottam. Gyerekek ez valami szörnyű! Kritikán aluli borzalmas irtózatos sz*r gépelési érzete van 3 nap MX Brown után, egyszerűen nem tudom felfogni hogyan lehettem ezzel annyi ideig elégedett. :))

    A következő delikvens aminek ki kell állnia a munkás-játszós-mindenes próbát egy Ozone Strike Pro lesz. Tudom hogy alapvetően egy nem ajánlott márka, de a magyar kiosztás és egyéb formai elvárásaim miatt (ki lehet húzni a vezetékét oldalra így nem akad majd össze a monitor talpával) annyira durván beszűkülnek a választási lehetőségeim, hogy... gondoltam egy próbát megérhet az is. Végül is mi baj lehet, MX Brown az MX Brown...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Tyrel #38181 üzenetére

    Noh ma megjött az Ozone Strike Pro. Egyelőre még kevés a tapasztalat, de amik eddig feltűntek:

    A világítása szép ennek is, de ugye nem RGB viszont a "gamer gombok" pirosak. Szerintem tökre nem zavaró, sőt egész jól néz ki, van egyfajta stílusa, meg véletlen pont tök jól passzol a mellette lévő BlasterX G5-höz ami szintén piros-fehéren világít. Nekem bejön, de ez ugye elég szubjektív, sok tesztben láttam hogy a piros gombokra panaszkodtak.

    A gombok feliratai szép élesek és jól olvashatóak, de a betütípus amit használtak lehet hogy nem fogja mindenki tetszését elnyerni.

    A világításról még annyit, hogy a gombok így a felső oldalukon világítanak erősebben, ami az esetek többségében tök jó, kivéve a felső számsort, ott ugyanis felcserélték a gombok feliratozását, tehát az elsődleges funkció (a számok) vannak a gomb alsó részére nyomva, és a másodlagos funkció (pl. zárójel) van felül, és az világít erősebben. Ettől a számok még simán láthatóak, csak kicsit fura hogy ott így szembe mentek a saját logikájukkal.

    Tovább folytatva a küllemet, a gombok maguk kicsit könnyebb / olcsóbb érzetűek mint amilyenek a Cougar Attack X3 RGB-n voltak, de hozzátartozik hogy annak sem épp öntöttvas gombjai vannak...
    A billentyűzet alján van egy rövid csuklótámasz aminek az anyaga kicsit fura. Valamiféle gumi-műanyag keverék lehet - egyelőre kellemes tapintású és jó érzés hozzáérni, de kicsit tartok tőle hogy hosszú távon nem fogja jól viselni az emberi bőrrel való kontaktot. Anno a Roccat Kova egeremen volt hasonló anyag - nem kimondottan szerettem, meglátjuk itt milyen lesz.

    A gépelési érzete kellemes, kevesebbet hibázok vele mint a Cougarral, ami fura mert ugyan úgy MX Brown... mégis érzésre mintha ennek egy picivel rövidebb úton járnának a gombjai, de ez elvileg lehetetlen azonos switch-el, nem?... :F

    Gépelni rajta egyébként - hangra és érzésre - sokkal kevésbé géppuska mint a Cougaron volt - az gépelés közben olyan volt mintha egy AK-47-el osztaná az ember a szabadságot, valószínűleg a gombok alatti fém takarólap miatt. Ez az Ozone sokkal műanyagosabb érzetű és hangú.

    A num/caps/scroll lock és a printscreen gomb amire a windows gomb lockolása is kötve van a saját állapotának megfelelő háttérvilágítással megy, nem a globális beállítással, mivel nincsenek külön állapotjelző ledek. Ez végül is logikus és nem zavaró, de első "bekapcsoláskor" azt hittem gyári hibás ill. hogy ki vannak égve, talán főleg a printscreen sötétsége miatt.

    A kábele kb. fele olyan vastag mint a Cougar-é volt és bár merev, de az alján lévő kábelcsatornába szépen bele lehet taposni, így sokkal kevesebb vele a probléma, ill. nem akad úgy össze a monitor talpával ahogy a Cougarnak sikerült.

    Van Windows gomb bal oldalon (ez a Cougaron zavart hogy nincs), jobb oldalt viszont nincs, bár ott nem is nagyon keresem soha.
    A hangerőszabályzó média gombok is jobbak - igaz nincsenek - de másodlagos funkcióként az F11-F12-re vannak kötve és az Ozone gombbal (gyakorlatilag Fn gomb, a jobb oldali windows gomb helyén van) így egy kézzel nagyon könnyen elérhetőek. (hüvelykujj az FN-en, középső meg a funkció gombon, tök jól kézre áll) A Cougar-nál ez inkább kétkezes / kényelmetlen volt.

    Egyelőre ennyi, összességében egy egész normális billentyűzet, szerintem teljesen jó gombkiosztással, jó gépelési érzettel és szép világítással.
    Kb. egy szembetűnő hibája van, az a megkérdőjelezhető anyaghasználat ill. anyagminőség - a gombok is nagyon könnyűnek ill. vékonynak tűnnek, és a csuklótámasz borítása is bizarr kicsit. Egy normálisabb anyagválasztással szerintem sokkal sikeresebbek lennének ezek a piacon, bár ár/érték arányban így is elég jónak tűnik azért.
    Kb. 30 ezer HUF, cserébe teljes / L méretű billentyűzet Cherry MX switchekkel, háttérvilágítással, magyar kiosztással... igencsak szűk ligában versenyez, ott pedig szerintem van helye.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák