Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    Üdvözlök minden kedves honfitársamat, aki szűk keretből természetfotózásra adja a fejét.

    Nem akarok túl hosszú első hozzászólást, csupán nem igazán találtam könnyen emészthető és kezdő szintre kalibrált szakirodalmat. Lehet, hogy csak én nem voltam elég körültekintő, ebben az esetben várom/juk a linkeket is.

    Kiindulópontnak természetesen megteszi a [link], de úgy gondolom, hogy nem mindenki van nyelvileg olyan szinten, hogy ez használható legyen számára.

    Ezzel szemben napjainkban eléggé elterjedtek a bridge kategóriás nagyzoomos gépek, amikkel sokan veszik a bátorságot (köztük én is), hogy ezeket a kis mozgékony jószágokat megörökítsék. Egy-egy közel merészkedő, bátor és szemtelen veréb v. galamb elkapása még nem jelent problémát, azonban jól sikerült képek összehozása már igényel némi tudást és gyakorlást.
    Mindemellett ha valaki még szépen megkomponált képet is akar, akkor igencsak tarsolyában kell legyen sok apró csízió és kellő gyorsaság is, hiszen a "vonat nem vár példájára" a madárkák sem.

    Néhány fizikai probléma sajnos emeli mind a költségeket, mind a módszer nehézségét és valljuk be: itt a méret a lényeg, s az bizony madárfotós körökben 300 mm fölött kezdődik :D

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Zola007 #1 üzenetére

    Úgy látom nagyon nem jött be senkinek a téma. Lehet, hogy a kezdő hozzászólás nem volt egyértelmű.
    Ha mégis valaki úgy gondolja, hogy van megosztani való tapasztalata, javaslata eszközökre, oldalakra, technikákra, ide jöhetnek a linkek, infók. Akinek van kedve és szeretné megosztani velünk nehezen összevadászott fotóit, szintúgy csak neki, csak most (meg bármikor) itt a lehetőség.
    Ha mégsem, megkérem vmelyik modot, zárja a topicot.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz philoxenia #3 üzenetére

    Nem feltétlenül kell profi cucc és profi minőség, ahhoz, hogy örülhessünk a képeinknek.
    Pl én az egyszerűbb kategórián gondolkodom: most van egy s6500 (300 mm), de szeretnék egy k10d v. hasonló szintű dslr-t 70-300 sigma/tamron kombinációban.
    Mindkettőhöz nézegettem telekonvertereket és teleelőtéteket, de nem igazán van ezekről magyar tapasztalat, pedig egész jó kis ketyere válhat egy bridge gépből/alapabb teléből egy ilyennel.
    Mondjuk a k10d-n 1,6*300*1,7 =816 mm, ami már egész jól használható és még nem is vagyunk annyira megszakadva pénzügyileg.

    Szerintem többen is gondolkodtak már ilyenen és lehet, nem beszélve a nagy zoomos kompaktokról ,amiktől mostanában van megőrülve a társadalom (Oly, Pana, Fuji), amik már saját erejükből 500 mm körül vannak és egy kis odafigyeléssel + a hozzáértők segítségével, javaslataival
    - mit! (egyáltalán melyik az a pár faj, ami gyakoribb és könnyebben fotózható)
    - mivel (apró kiegészítők, praktikák)
    - hol (olyan madaras helyek, ahol jó eséllyel verében kívül mást is találni)
    - hogyan (akár milyen megközelítés, beállítások, stb)
    kérdésekre válaszolva egész szép madaras fotókat alkothatunk.

    Én csak feldobtam, hátha vannak itt fanatikusok a témában.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Tüzi #10 üzenetére

    Ezt a képet már láthattátok: [link] (Ja, a kép a kívánt 1024x768-as méretben)
    S5600-zal (nem írtam el, tesóm gépe, csak nálam volt egy hétig) készült, leült vagy 3-3,5 méterre és egész nyugodtan tűrte, míg balf..kodom, mert milyen wb, keressem meg a helyet, ahol napfelől állok, stb.
    Tudom így se siekrült vmi túl jól. még volt néhány egész jó próbálkozás, ami felbuzdított

    Dtomi (#8): Amúgy pont erre gondoltam. Hogy mindenki mondja meg tőből, hogy mi kell és mi nem hozzá. Egyébként megsúgom: külföldi fórumokon nem egy helyen 70-300-zat kombinálnak előtéttel (pl az írt 1,4-1,7 körülivel). Hát innen vettem. Ezt a témát és a hozott minőséget nem nagyon vágom, ezért is kérdezek tőletek, akik már nyakig benne vannak a fotózás minden ágában.

    Dare2Live: És ha bejön a téma. Lehet, hogy megtetszik, később akadhat rá cash, türelmes ember vagyok, ha szeretnék vmit, madár meg mindig lesz. Ahogy mondtad, addig gyakorolnék a 6500-zal, amire lehet, hogy mér megéri egy 1,7x konvi, s így már 510mm.
    Csak se eteésről (mit, mivel, hova--->erre is vonatkoztatva, mint fennt), se sátor, se semmi infó.

    (((Egyébként nem feltétlen kell 700-800 mm-re lövő cucc, mivel biológus vagyok (annak tanulok), sok az ismerős az egyetemen, akik járnak hivatásosan is madarászni, így akár elég fél méterre közel mennem :D )))

    Azért köszi a reakciókat, vastag a bőröm, elbírja és az őszinte véleményt sose szidtam.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Dtomi #13 üzenetére

    Úgy látszik kevés volt a smiley, hogy vágjátok poén volt.
    Nem madárhatározót akarok, elnézést, pá. Closed

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz takitibi #15 üzenetére

    Nekem nagyon tetszenek, látom S2is+Oly TC. Grat. További szép képeket.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák