Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    Üdvözlök minden kedves honfitársamat, aki szűk keretből természetfotózásra adja a fejét.

    Nem akarok túl hosszú első hozzászólást, csupán nem igazán találtam könnyen emészthető és kezdő szintre kalibrált szakirodalmat. Lehet, hogy csak én nem voltam elég körültekintő, ebben az esetben várom/juk a linkeket is.

    Kiindulópontnak természetesen megteszi a [link], de úgy gondolom, hogy nem mindenki van nyelvileg olyan szinten, hogy ez használható legyen számára.

    Ezzel szemben napjainkban eléggé elterjedtek a bridge kategóriás nagyzoomos gépek, amikkel sokan veszik a bátorságot (köztük én is), hogy ezeket a kis mozgékony jószágokat megörökítsék. Egy-egy közel merészkedő, bátor és szemtelen veréb v. galamb elkapása még nem jelent problémát, azonban jól sikerült képek összehozása már igényel némi tudást és gyakorlást.
    Mindemellett ha valaki még szépen megkomponált képet is akar, akkor igencsak tarsolyában kell legyen sok apró csízió és kellő gyorsaság is, hiszen a "vonat nem vár példájára" a madárkák sem.

    Néhány fizikai probléma sajnos emeli mind a költségeket, mind a módszer nehézségét és valljuk be: itt a méret a lényeg, s az bizony madárfotós körökben 300 mm fölött kezdődik :D

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák