Aktív témák

  • justaview

    őstag

    válasz Attesz01 #30124 üzenetére

    Egy kérdés a B650-tulajokhoz:
    Mennyire jellemző ill. zavaró ezen a tv-n a nagyon gyors akciójelenetek, sporközvetitések (pl. forma-1) közben a kép elmosódása? (amit a 100 hz persze gondolom jól kezel, de mennyire?)

    Korábban egy 32W4000-et teszteltem (kölcsönbe kaptam), mielőtt a 40B650-et megvettem volna.

    Itt van, amit azzal tapasztaltam.

    Amikor megvettem a 40”-os B650-et, számítottam rá, hogy SD-ben valamivel rosszabb lesz a képe a 32”-osnál, ill. a korábbi 100Hz-es Samsung Planomnál., hiszen egy 16:9 40”-os TV képernyő magassága 10cm-el nagyobb, mint egy 4:3 27”-osnak. És ha egy fix, kb. 500 soros képet széthúzol egyre nagyobbra, az csak rosszabb lehet minőségben.

    Miután így indultam neki a vásárlásnak, meglepett, hogy a 40B650 hozza a 32W4000 képminőségét SD-ben, pedig „kicsit” nagyobb. (Persze ez csak is otthoni körülményekre -- 3m nézési távolsággal -- vonatkozik, nem a boltira!) Így most elmondhatom, hogy a korábban 32W4000-ről SD témában írtak mind igazak a 40B650-re is (a focira is).
    Nagyobb méretű TV-knél ez már valószínűleg romlik, vagy messzebbről kell nézni... :)

    A 100Hz valóban segít a mozgást folyamatossá tenni. Én alacsony fokozatban tartom, így még teszi a dolgát rendesen, de nem nyúl bele a képbe annyira, hogy észrevehetően zavaró legyen. De a 40B650-ben lehetőséged van belenyúlni a 100Hz működésébe, és egyedileg (saját ízlésedre) beállítani a jelfeldolgozást. Ez azért ma még elég ritka, de annál hasznosabb funkció.

    Nagy és látható az eltérés a plazmákhoz viszonyítva?

    Plazma még nem volt a TV-m mellett, így nem tudom.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák