Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Simon02

    tag

    Sziasztok,
    Van egy elég furcsa problémám az LCD TV-mel: LG 32lc41, nagyon régi darab. Tegnapig minden tökéletesen működött. Vettem HDMI kábeleket, ill. HDMI switchert, hogy tudjak váltani 2 gép képe között, egy ideig így is használtam, de tegnap néhány átdugdosás után már nincs jel a TV-n. Pontosabban, akkor nincs jel ha számítógéppel dugom össze, 2 különböző Set Top Boxot is rákötöttem HDMI-n és azokkal van kép és hang is. Kábelek tökéletesek (többel is néztem), 3 különböző PC/laptop HDMI kimenetével is összekötöttem, de ugyanez a jelenség: nincs jel, eszközkezelőben sem látszik. Ellenben, ha pl dsub-on kötöm össze PC-vel, úgy felismeri. Van egy Miracast-dlna eszközöm is, azt rákötve 1-2 másodpercig megjelenik, majd ugyanúgy nincs jel.
    Próbáltam hosszabb ideig áramtalanítani a TV-t, sőt a Service Menübe is bementem (TV-n és távirányítón Menü gomb egyszeri lenyomása) és nyomtam egy factory resetet, de nem segített.
    Lehet valamit tenni vele, lehet kinyírtam valamit és azért nem látszik mint kijelző eszköz? Esetleg javítható lehet? Segítségeteket előre is köszönöm (kérem, ha valaki tud megoldást/javaslatot, írjon nekem egy privátot is. Igyekszem figyelni a fórumot, de nehogy átugorjak felette)!
    üdv

    Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

  • Simon02

    tag

    válasz prmcsk #6803 üzenetére

    Köszi a választ, még ha nem jó hír is számomra. Bár őszintén szólva, én is ilyesmi következtetésre jutottam, csak bíztam benne, hogy valami elkerülte a figyelmemet.
    Sajnos elég régi darabról van szó (8+ éves), így a javítása lehet, hogy több lenne, mint a TV értéke (mondjuk egy érdeklődést szerviz ügyben azért még megejtek). Terveztem volna TV-t venni, csak most még nem jöttek össze az anyagiak, így igazán kibírhatta volna még..
    Most használom így, nvidia kártyával sikerült HDMI-n is képet kiküldenem (általános monitorként, egyedi felbontással), de hang nem megy át (maradt egy régi hangfal ideiglenesen, amit PC-ből kivezettem). Esetleg van ötleted, vagy bárki másnak, hogy lehet-e leválasztott hangkimenetre az audiot ráerőszakolni?
    "ám jelezték, hogy ez user error probléma volt" - csak így zárójelesen, azért ez elég meredek, én plug and play megoldásnak gondoltam a HDMI-t...

    Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

  • Simon02

    tag

    válasz Kernel #6810 üzenetére

    Mindig tanul az ember, főleg hogy meg is leptél azzal, amit írsz. Factory reseten én a gyári beállításokat gondoltam, de ezek szerint nem így van. Mentségemre szóljon, hogy nem saját kútfőből találtam ki, hanem ezt a megoldást olvastam arra az esetre ha "beragad" egy HDMI eszköz és áramtalanítás sem segít. Így utólag most már mindegy, mert visszacsinálni nem lehet, szerencsém volt, hogy semmit nem rontott el (RGB-t se hiszem, mert nem látok különbséget és egyébként is forrástól függ - pl Telekom rendesen belenyúl, így úgyse lesz kalibrált, csak ahogy én érzésre beállítom).
    A jövőbeli TV-mel kapcsolatban ezt megtanultam, ill. HDMI-t se fogom bekapcsolt állapotban átdugni (bár ez, ahogy írod is, hot plug, szóval már eleve nem kéne előfordulnia ilyen esetnek...)
    Mivel látom értesz hozzá, meg tudd mondani hogy javítható-e a hiba és ha igen van értelme (nyilván nem, ha annyi lenne, mint a TV ára)?

    Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

Új hozzászólás Aktív témák