Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz vicze #118992 üzenetére

    "Szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hányszor láttam működni..."
    Jó sok ujjad lehet, mert az összes USB-C dokkoló ezt használja a több monitorhoz. ;] :P Egyébként 13 éves múlt a szabvány, az 1.2-es DP verzióval vezették be [link] , így meglehetősen sok VGA kénytelen támogatni, még olyan őskövületek is, mint pl. a HD620-as IGP.

    Én egyébként szimpatizálok a sima USB-C dokkolók koncepciójával, éppen a széleskörű kompatibilitásuk végett. Csak sajnos nem vagyok egyedül a tapasztalatommal, hogy a működési stabilitásuk a nyomában sincs az elvárhatónak.
    Nekem sosem volt gondom a régi dokkolókon sem a gépeléssel, sem a ki-be csatlakoztatással (elég volt hozzá egy kb. 20 másodperces YT videó, ahol az ürge megmutatta a jól működő technikát), tökéletesen működött a T420, T460s is. Ezt tényleg értsd úgy, 10-ből 10 alkalommal az elvárható módon működött minden éveken keresztül, és a nem működő esetek is abból jöttek, hogy én nem csatlakoztattam jól a gépet, ami egy 10 másodperces újra dokkolással azonnal megoldódott . USB-C-n rendszeresen előfordul, hogy ez-az nem adja ki jól, vagy nem működik, és akkor kezdődhet a ki-be kapcsolgatás, perifériák lehúzása, és hasonló időrabló nonszensz dolgok... :N

    A barbár felhasználó egyébként ugyanúgy el tudja rontani az USB-C portot/kábelt, mint ahogy a régi mechanikus csatlakozót, ebben én nem látom az előrelépést.

  • Tikakukac

    titán

    válasz vicze #118992 üzenetére

    Dellnél senki sem cserélt semmit sűrűn. Mifelénk úgy megtörténhetett 5 évnyi generációváltás, hogy a dokk és töltő sehova se ment egy asztalról. Sőt, ha nem HP lett volna régen, még több is kiadta volna. Itt a csücsi dokk elvitte a gépeket a végtelenbe, a töltő is. Aztán lett type-c opció, a centerpin mellett, ami vagy 15 éve szabvány volt, majd kivezették a centerpint.
    Ez egy megoldás. Az amit a thinkpadoknál műveltek dokk és töltő vonalon, na az tényleg szabványtalan szeméttenger volt és lett.

    Soha a büdös életben nem volt csücsülős dokk problémám btw. Vízkár miatt volt 1 megpusztult darab és egyik Dellen letört a fémcsík. De magában a működésben soha, semmikor, egyszer sem :K Ráraktam a vasat, megnyomtam a gombot és reggel-délben-este, bárhol és bármikor pont úgy ment. Nem volt zsizsikes a kép felül, nem volt szoftver-para, nem aludt el örökre, nem kellett resetelni. Volt és kész, az életemet megkönnyítette. Ez ami most van, inkább csak sz0pat.

    Type-c igen, egyszerűbb, mert nincs a ráhelyezésből fakadó probléma, cserébe tudod milyen tempóban törnek ki a portok/kábelek/lesznek kontaktosak a dugók? Huhuhu.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • HSM

    félisten

    válasz vicze #118992 üzenetére

    "egy kezemen meg tudom számolni, hányszor láttam működni"
    Ehhez még annyit, hogy ha már Thinkpad, a 40A2-es Ultra dock is már így oldotta meg (DP MST/MST HUB) a több monitor kezelését. :K

    #118994 Tikakukac : "Ráraktam a vasat, megnyomtam a gombot és reggel-délben-este, bárhol és bármikor pont úgy ment."
    Régi szép idők... :B :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • zsolti75

    senior tag

    válasz vicze #118992 üzenetére

    Oké, hiszek én neked, de nekem a beleülős dokkolókkal semmi gondom nem volt. Az usb-c-sek közül meg csak a worstation dokk ment hibamentesen, a többi egy fos.
    Arról nem is beszélve, hány szinte új állapotú gépen lötyög és kontaktos a usb-c csati, a tölthető gépeknél mindig figyelnem kell az akku ikont, hogy tölt-e vajon, ha nem akkor kell egy kis noszogatás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák