Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ed_007

    aktív tag

    válasz HSM #118993 üzenetére

    "USB-C-n rendszeresen előfordul, hogy ez-az nem adja ki jól, vagy nem működik, és akkor kezdődhet a ki-be kapcsolgatás, perifériák lehúzása, és hasonló időrabló nonszensz dolgok... :N"

    Azt hittem, csak én sz.p.k az X1 Extreme géppel; az rendszeresen művel ilyet, már az utódát keresem.

  • vicze

    félisten

    válasz HSM #118993 üzenetére

    Uh de elszaladtak a dolgok pár nap alatt.

    Elnézést MST-hez hülyeséget írtam. :R MST-nek 2 módja van hub, amit írtál, daisy-chain. Én daisy-chain-t próbáltam nagyon sokszor működésre bírni igen sok eszközzel, de sose sikerült. Ebből gondoltam, hogy nem megy az MST, mert többnyire csak ezen a néven hivatkoztak rá... (csak nem olyan egyszerű ez se...)
    Fun fact Apple nem támogatja az MST-t. :P

    Nekünk, se a mechanikus USB-C, se a TB dokkolókkal nem volt különösebb problémánk, csak az FW-t kellett mindig frissen tartani minden eszközön(különben lehetett audió és USB probléma), bár ez igaz volt a régi dokkolóportra is.

    Régiek közül, asszem 15-ből 3-nál sikerült elgörbíteni valamelyik pin-t, hogy ne működjön. + az T-s s modellek elég hektikus működése rajtuk a billegés miatt. USB-C-nél jóval nagyobb minta alapján 3-nél volt eddig alaplapcsere, mert szétbarmolták, de mivel 2db van ezért csak akkor cseréltetjük, ha mind a kettőt kivégezték. Kivéve ha mechanikus USB-C-vel van használva akkor kell mind a kettő.

    Személy szerint és cégnél is ezt erőltettem, hogy csak TB4/univerzális dokkolókat veszünk, mert ezek üzembiztosak, mivel a TB3-asokkal se volt sose gond. Az áruk miatt nem rajong érte senki, és nehéz megértetni, hogy ezek működnek.
    Ha valaki szenvedni akar mással szíve joga...

    Most azt tényleg nem sorolom fel, hogy melyik gyártó hányféle dokkoló portot használt, az utóbbi 10+ évben. Nyilván ha valaki nem elég örge, hogy találkozzon Dell C vagy D porttal és csak az E-t ismeri, annak hiába beszélnék...
    Amúgy talán Lenovo-nál volt a legrosszabb olyan 10-15 féle különböző próbálkozással./OFF]

Új hozzászólás Aktív témák