Új hozzászólás Aktív témák

  • #75135488

    törölt tag

    válasz shalafi66 #36585 üzenetére

    Köszönöm a választ.

    Még tegnap kíváncsiságból rákerestem a számokra és igen, a H2000 oldalán megtaláltam ezeket. Valóban 8ohm-os hangszóró a közép (427) és a magas (464).
    Feltűnhetett volna, hogy nem ehhez a dobozhoz valóak, mert a közép membránja most fényes, miközben eredetileg nem ilyen való a dobozba.

    Ami viszont fura, az a hangváltó.
    A neten keresgélve úgy találtam, hogy a DC 2012A eredetileg valami két tekercses megoldást használ. Érthető is egy alul, alul-felül, felül áteresztő, végtelenül egy szerű szűrés esetén.
    Viszont ebbe valami 3 tekercses példány van.
    Majd ma megpróbálom pontosabban beazonosítani.

    Közép sugárzót mindenképpen vennem kell sajnos, mert foszlik. Abból elméletileg tudok venni 4ohm-osat is.
    A magasból is van elméletileg, de abból talán elég lenne valahonnét szerezni 4ohm pillét.
    Egyelőre nem találok.

    Még tegnap este, amlyan már minden-mindegy alapon kipróbáltam egy trükköt.
    A SAL SBV 2020 woofert (4ohm) direktbe kötöttem. A két 8ohm-os közép és magas párost párhuzamosan és kapott egy 22uF bipoláris elkót.
    Nyilván nem jó megoldás, de arra megfelelő volt, hogy megjelenjen a közép és magas tartomány.

    Az eredő impedancia most igen alacsony lehet az erősítő felé, de ideiglenesen, amíg nem kap új hangszórókat és hozzá való hangváltót, a dolgozószobában működhet. Talán nem lesz vele gond.

    Csak elméleti síkon:
    - ha veszek 4ohm közepet
    - ha veszek 4ohm magasat vagy ilyen pillét
    akkor miképpen kell majd átalakítanom a hangváltót?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák