Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz x_o_n #36974 üzenetére

    A hűtés szempontjából ezt is újra kell pasztázni és cpu-ra folyékony fémet kell tenni+alulfeszelni.
    Ezzel a kettővel már 90C (és throttling) alatt lehet tartani 4.0Ghz-re állított procit.
    Sajnos a CPU 3 lábú lefogatast használ, így komolyabb OC -t meg így is 4.3 Ghz-ig nem javaslok, 4.0 GHz is elég meg minden játékhoz.
    Viszont cserébe nagyon halk a hűtés, ilyen tudású gamer laptopok kozul (MSI GT75, Asus Gl702vi, g703VI, Clevo P775TM, stb) ennek teljesen elfogadható játék alatt is a hűtő zaja, viszont a többi gép amit említettem azok olyan hangosak mint egy porszívó.
    Ez betudhato annak is, hogy a többivel ellentétben ennek a ventije nem pörög maxon játék alatt. A proci mint írtam nem a legjobb, de még tűrhető, a VGA hőmérséklet viszont kiváló, 75C alatt marad a VGA, mivel azt a részt vapor chamber huti.

    Ami miatt sokan húzzák a szájukat az a kijelző. Igaz hogy G-Sync-es, de sokaknak nem tetszik hogy "csak" 75 Hz-es. Erről a panelrol annyit hogy kb 30ms a valaszideje, tehát gyors mozgásnal szellemcsikot látni, azaz mintha blur effekt lenne. Viszont 85% sRGB-t kb meg tud jeleníteni, azaz nem csúnya a képe és frame skipping nélkül tuningolhato egészen 100 Hz-ig.

    VGA komolyabb tuningot sajnos nem tud. Komoly tuning alatt persze a tdp limit emelést értem. Szoftveresen persze lehet tuningolni, de 170W tdp limit mellett gyorsan falba lehet ütközni.
    A mesterrel megemeltuk 200W-ra a vga-t de gyanússá vált hogy szoftver OC mellett nem lett annyival jobb, mint amennyire számítottam, illetve játék alatt negatív töltést lehetett látni és szívta az akkut meg a bohom nagy feltegla 330W-os táp mellett is...aztán kiderült hogy azért mert hiába a 330W táp, a DC input úgy lett tervezve ennél a gépnél hogy 260W-nal többet ne vegyen fel, szóval 200W vga-val sikerült a többi alkatrésztol elvenni a kakaót és már az akkuhoz kellett nyúlnia :D

    Mondjuk szerintem sikerült találnom erre egy kikerülést. Ha a ram foglalatnal lévő alsó panelt leveszed akkor megszakítja az akku tápellátást. Látja a gép, hogy van benne akku, de a kis megszakító miatt nem tudja használni és ezért is csak taprol tud beindulni.
    Ezt kipobalva játék és Fire Strike alatt semmit nem éreztem, nem akadt és a teljesítmény sem csökkent, viszont az akku töltöttsége nem csökkent.
    Lehet hogy az ec veszhekyzetbol megemelte a DC felvételt ? Ha igen kérdés hogy hosszú távon ez mennyire tesz jót a DC inputnak :U

    3DMark vga OC nélkül:

    200W tdp graphics Ponton +1200 pontot jelentett, mivel megemelkedett a gyári turbo orajel is az extra kakaó miatt.

    Hangszórók nagyon jók, van jobb, de ez is dobogós. Hangerő és minőségben simán veri meg a sokkal drágább Alienware R4-et is.

    Teljesítmény összehasonlítás:
    Rise of the Tomb Raidert használom teszteléséhez, mert itt van egy helyszín ami a VGA és cpu-it is keményen tekeri, illetve a sok laptopnal előforduló DX12 bug is könnyen észrevehető ennél a játéknál. Ez a DX12 bug azt jelenti hogy sok gépnél G-Sync mellett a DX12-es játékok hibásan jelennek meg a beépített panelen és mozgásnál (lassúnal is) fekete szellemkep lathato, valamint a kepelessig is torzul. (Nem a panel valaszideje miatt van, a 3 ms válaszidő GL703GS panelen is látható ugyanez a bug, a vbios valami rossz overdrive funkciot kapcsol be tévesen és ez okozza, csak sok gyártó nem ismeri el hibanak hivatalosan). Ez a bug dx 12-es játékot elvezhetetlenne tesz (legalábbis nekem).
    Szóval fontos hogy ennél a gépnél nincs ez a dx12 bug, de az ugyanilyen panellel szerelt G5 esetében sikerült elocsalnom, szóval ezért is plussz pont a GX-nek.

    Na szóval RoTTR DX12 minden maxon (kivéve AA, Az kikapcsolva) The Acropolis helyszín

    GL503VS (550.000 Ft volt újonnan ) 7700hq+gtx 1070 (gyári OC)-> 52 FPS
    Acer Helios 500 (most 700.000 Ft) 8750H+GTX 1070 (gyári OC) -> 62 FPS
    Clevo P775TM (most 800.000 Ft) 8700k (4.5 GHz)+rtx 2080 (no OC) -> 85 FPS
    MSI GT75 (kb 950.000 Ft volt anno) 7820hk (4.3 GHz OC)+ gtx 1080 (gyári OC) -> 73 FPS
    Acer Gx-792 -> 7820hk (3.9 GHz)+gtx 1080 (OC nélkül) 70 FPS

    Szóval mint láthatod, nem olyan rossz azért a teljesítmény.
    (Ezeket mind én mertem)

    Ez a GX-792 gép eddig 499.990 Ft volt, szerintem ennyit bőven megér a teljesítmény és a halk hűtés miatt, a kijelzőt meg 90 hz-re nyugodtan lehet állítani, az is látható különbséget hoz és annyira a hataron sincs ,nincs kihajtva a lelke.

    [ Szerkesztve ]

  • echterion

    nagyúr

    válasz x_o_n #36974 üzenetére

    Én most vettem egy ilyen masinát, épp a telepítés megy. Sajna csak valami linux-szal adják, így windows-t majd vennem kell hozzá, de ez a legkevesebb. Amit eddig láttam, a bios az csupasz, így a tuningolható prociból ott semmit se látok. Csend van a szobában, de a venti hangját nem hallom, azt hittem, nem is megy a telepítés alatt, de fél centiről hallani, hogy megy. ;)

    Ahogy Revan is írta, 500k-ért vettem, ezért ez még mindig nagyon jó gép, top vga, közel top cpu. Igaz, hogy bga, de hát manapság szinte minden bga. Később még jövök én is pár teszttel, nagyon kíváncsi vagyok, hogy alaphelyzetben milyen lesz a gép az általam kedvelt és használt játékok alatt, meg persze a tesztek alatt. Aztán majd később lesz némi pasztázás is, ha nem leszek elégedett az eredménnyel (nem leszek :N ).

    (#36976) Darth_Revan: Írta, hogy 1760 euro.

    [ Szerkesztve ]

    **********

Új hozzászólás Aktív témák