Új hozzászólás Aktív témák

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz x_o_n #36974 üzenetére

    A hűtés szempontjából ezt is újra kell pasztázni és cpu-ra folyékony fémet kell tenni+alulfeszelni.
    Ezzel a kettővel már 90C (és throttling) alatt lehet tartani 4.0Ghz-re állított procit.
    Sajnos a CPU 3 lábú lefogatast használ, így komolyabb OC -t meg így is 4.3 Ghz-ig nem javaslok, 4.0 GHz is elég meg minden játékhoz.
    Viszont cserébe nagyon halk a hűtés, ilyen tudású gamer laptopok kozul (MSI GT75, Asus Gl702vi, g703VI, Clevo P775TM, stb) ennek teljesen elfogadható játék alatt is a hűtő zaja, viszont a többi gép amit említettem azok olyan hangosak mint egy porszívó.
    Ez betudhato annak is, hogy a többivel ellentétben ennek a ventije nem pörög maxon játék alatt. A proci mint írtam nem a legjobb, de még tűrhető, a VGA hőmérséklet viszont kiváló, 75C alatt marad a VGA, mivel azt a részt vapor chamber huti.

    Ami miatt sokan húzzák a szájukat az a kijelző. Igaz hogy G-Sync-es, de sokaknak nem tetszik hogy "csak" 75 Hz-es. Erről a panelrol annyit hogy kb 30ms a valaszideje, tehát gyors mozgásnal szellemcsikot látni, azaz mintha blur effekt lenne. Viszont 85% sRGB-t kb meg tud jeleníteni, azaz nem csúnya a képe és frame skipping nélkül tuningolhato egészen 100 Hz-ig.

    VGA komolyabb tuningot sajnos nem tud. Komoly tuning alatt persze a tdp limit emelést értem. Szoftveresen persze lehet tuningolni, de 170W tdp limit mellett gyorsan falba lehet ütközni.
    A mesterrel megemeltuk 200W-ra a vga-t de gyanússá vált hogy szoftver OC mellett nem lett annyival jobb, mint amennyire számítottam, illetve játék alatt negatív töltést lehetett látni és szívta az akkut meg a bohom nagy feltegla 330W-os táp mellett is...aztán kiderült hogy azért mert hiába a 330W táp, a DC input úgy lett tervezve ennél a gépnél hogy 260W-nal többet ne vegyen fel, szóval 200W vga-val sikerült a többi alkatrésztol elvenni a kakaót és már az akkuhoz kellett nyúlnia :D

    Mondjuk szerintem sikerült találnom erre egy kikerülést. Ha a ram foglalatnal lévő alsó panelt leveszed akkor megszakítja az akku tápellátást. Látja a gép, hogy van benne akku, de a kis megszakító miatt nem tudja használni és ezért is csak taprol tud beindulni.
    Ezt kipobalva játék és Fire Strike alatt semmit nem éreztem, nem akadt és a teljesítmény sem csökkent, viszont az akku töltöttsége nem csökkent.
    Lehet hogy az ec veszhekyzetbol megemelte a DC felvételt ? Ha igen kérdés hogy hosszú távon ez mennyire tesz jót a DC inputnak :U

    3DMark vga OC nélkül:

    200W tdp graphics Ponton +1200 pontot jelentett, mivel megemelkedett a gyári turbo orajel is az extra kakaó miatt.

    Hangszórók nagyon jók, van jobb, de ez is dobogós. Hangerő és minőségben simán veri meg a sokkal drágább Alienware R4-et is.

    Teljesítmény összehasonlítás:
    Rise of the Tomb Raidert használom teszteléséhez, mert itt van egy helyszín ami a VGA és cpu-it is keményen tekeri, illetve a sok laptopnal előforduló DX12 bug is könnyen észrevehető ennél a játéknál. Ez a DX12 bug azt jelenti hogy sok gépnél G-Sync mellett a DX12-es játékok hibásan jelennek meg a beépített panelen és mozgásnál (lassúnal is) fekete szellemkep lathato, valamint a kepelessig is torzul. (Nem a panel valaszideje miatt van, a 3 ms válaszidő GL703GS panelen is látható ugyanez a bug, a vbios valami rossz overdrive funkciot kapcsol be tévesen és ez okozza, csak sok gyártó nem ismeri el hibanak hivatalosan). Ez a bug dx 12-es játékot elvezhetetlenne tesz (legalábbis nekem).
    Szóval fontos hogy ennél a gépnél nincs ez a dx12 bug, de az ugyanilyen panellel szerelt G5 esetében sikerült elocsalnom, szóval ezért is plussz pont a GX-nek.

    Na szóval RoTTR DX12 minden maxon (kivéve AA, Az kikapcsolva) The Acropolis helyszín

    GL503VS (550.000 Ft volt újonnan ) 7700hq+gtx 1070 (gyári OC)-> 52 FPS
    Acer Helios 500 (most 700.000 Ft) 8750H+GTX 1070 (gyári OC) -> 62 FPS
    Clevo P775TM (most 800.000 Ft) 8700k (4.5 GHz)+rtx 2080 (no OC) -> 85 FPS
    MSI GT75 (kb 950.000 Ft volt anno) 7820hk (4.3 GHz OC)+ gtx 1080 (gyári OC) -> 73 FPS
    Acer Gx-792 -> 7820hk (3.9 GHz)+gtx 1080 (OC nélkül) 70 FPS

    Szóval mint láthatod, nem olyan rossz azért a teljesítmény.
    (Ezeket mind én mertem)

    Ez a GX-792 gép eddig 499.990 Ft volt, szerintem ennyit bőven megér a teljesítmény és a halk hűtés miatt, a kijelzőt meg 90 hz-re nyugodtan lehet állítani, az is látható különbséget hoz és annyira a hataron sincs ,nincs kihajtva a lelke.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák