Új hozzászólás Aktív témák

  • drnet

    aktív tag

    válasz copperhead #409 üzenetére

    "1. Szerintem a szalag biztonságosabb, mint a HDD. Ha a vinyó tönkremegy annyi az összes filmemnek, míg a szalagnál max 1 vész el."
    Én az eredeti .mts fájlokat lementem hdd-re, kiírom dvd-re és még fateromnak egy hdd-jére is átmásolom. Ha bármelyiken sérül, van 2 tartalék. Ugyanígy vannak a .jpg-k is.

    "1995-ben készültek az első VHS felvételeim, sajnos nagyon soknak nincs meg az eredeti felvétele csak a másolt, de még nem "mágneseződtek" le."
    Nekünk is vannak VHS felvételeink és bizony a többszöri visszanézéssel eléggé leromlottak a minőségeik. Nem beszélve arról, amikor vkinek a szar videója még nyomot is hagyott a szalagban.

    "2. Ha jól értem a DV szabvány felbontása max. 1440x1080, mivel a pixelek nem négyzet, hanem téglalap alakúak. Valami oka biztos van annak, hogy a profi kamerák is a HDV szabványt használják."
    Szerintem az általam látogatott oldalak tévesek lehettek, mint oly sokszor.
    Szerintem a profi kameráknál még nem terjedt el az avchd szabvány, és lehet, hogy nem is fog. Sok olyan véleményt hallottam, hogy a videók szerkesztése mennyivel komolyabb pc-t igényel, és az avchd szabványon blül kameragyártókként milyen eltérések vannak.
    Egyébként szerintem egy kamera nem attól jó vagy nem jó, hogy kazettára vagy kártyára rögzít. Sokkal fontosabb jellemzői vannak: lencseátmérő a hozzá tartozó fényerővel, képérzékelő mérete és száma, képstabilizálás módja, a lencse látószöge... Még a felbontás is csak egy felkapott vmi. Régi profi kamerák feleakkora felbontással is sokkal szebb videót készítettek, mint a mai középkategóriás full hd gépek.

    "3.A Panához még SD kártya is kell."
    A mini DV-hez meg kazi, ami úgy jó, ha azon is archiválod a felvételt. Egy kazi kb. 700 Ft-tól indul. Tehát kb. 20 óra felvétel (20 kazi = 14 eFt) felett már jobban megéri egy 32 GB-s kártya, amit csak egyszer kell megvenni, és van rá 10 év gari.

Új hozzászólás Aktív témák