Új hozzászólás Aktív témák

  • nyogo83

    senior tag

    Sziasztok!

    Digi FFTB netjet a mult heten kezdtek atkotni nalunk mindenhol FFTH-ra(kb 1 eve irtuk ala a szerzodest a bovitesrol, de ez mellekes:D).
    A lenyeg, hogy azota szivok vele. Az ONT bridge modban van, mogotte egy Asus AC57U router.
    Ejszaka joparszor elszall a net, ilyenkor a router logban "Timeout waiting for PADO packets" hibauzenetet latok folyamatosan a probalkozasokra. Volt hogy 1-1,5 oraig probalkozott majd ujracsatlakozott, de tegnap miutan megszakadt a net, reggelig nem csatlakozott ujra.
    Ezzel a hibauzenettel szakadt meg:
    "pppd[1534]: Serial link appears to be disconnected.
    May 17 01:42:18 WAN Connection: Fail to connect with some issues.
    May 17 01:42:22 pppd[1534]: Connection terminated.
    May 17 01:42:22 pppd[1534]: Modem hangup"

    Reggel meguntam, ujrainditottam az ONT-t, azonnal kapcsolodott.

    Erdemes ezzel zaklatnom a Digi-t, vagy ez ilyen? :((( A legnagyobb gondom, hogy a lakas be van kabelezve a bejarattol es az eszkoz a bejarat folott egy szekrenyben van, onnan megy tovabb UTP/Coax/Telefon. Marhara nem orulnek neki, ha random idokozonkent (foleg nem 1-2 naponta) letraznom kellene ujrainditani.
    A sima FFTB-vel 10 eve alatt nem volt ennyi gondom mint ezzel 1 het alatt.

    Kinomban ket napja mar ujrahuztam a kabelezest a router es az ONT kozott, amikor van net nagy gond nincs, a routeren kabelen ilyen 600Mbps/2ms ping-et merek (ok, ez nem tudom az 1000-es csomaghoz kepest mennyire jo, de ez nekem okesnak tunik).

Új hozzászólás Aktív témák