Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Video_rodeo #7348 üzenetére

    a vizuál és a gondolom főleg mélyég fotó egy műszerben egy kalap alá vevését el kell engedni, hacsak nincs végtelen büdzsé. A goto előtt is volt élet, nem az a lényeg, hanem a masszív felépítés és a PRECÍZ megmunkálás. Nézegess astrobin és egyéb helyeken képeket, hogy mások mivel dolgoznak: ha több olyan/hasonló kombót találsz, amit terveztél, akkor jó helyen jársz.

    szvsz a 750 fókuszú, kamerasúly által oldalról nyúzott Newton tubus nagyon kemény dió egy mechanikának valós körülmények közt. A fotózást én 50-200-400mm teleobjektívvel kezdeném, és távcső helyett kamerában lépnék feljebb mono asztrokamera irányba idővel. Ha ez kevéssé válik, már tudni fogod, milyen távcsövet akarsz majd.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • gilfoyle

    őstag

    válasz Video_rodeo #7348 üzenetére

    Asztrofotózásnál egy jó felszerelés ami jól van beállítva, valamint a megfelelő képfeldolgozás is fontos.
    Szóval nem csak a felszereléstől függ.
    Indulásnak jó lehet egy Staradventurer Gti (inkább ez mint egy EQ5, ha ragaszkodsz a nagy mechanikához akkor HEQ5) meg egy DSLR+obi kombináció.
    Ha kell majd vezetés akkor mgen de talán még jobb egy Asiair...
    Ezzel a cuccal nagyjából el is fog dőlni, hogy szeretnéd-e ezt a hobbit űzni, gondolok itt a képfeldolgozásra... :DD
    Aztán az Asiair maradhat ha majd átállsz később asztrokamerára, esetleg nagyobb mechanikára, optikára.
    Szerintem...

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Video_rodeo #7352 üzenetére

    "az alap vas, ami a feldolgozáshoz szolgáltatja majd a "képpontokat"."

    Moddolt kamera már megvan? Arra ha egy alap fixet felteszel, máris mutat szépeket. Ezzel kezdeném, tejút félpercesek stackelve.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • popey37

    addikt

    válasz Video_rodeo #7352 üzenetére

    a GTI objektives fotozáshoz ajánlott kategoria a mérete és teherbirása miatt, de mire megveszel hozzá mindent ott vagy egy EQ áránál.
    az EQ mechanikák az EQ3-tol kezdödöen a megmunkálás és összeszerelés tekintetében térnek el egymástol:
    az EQ3-ban nincs csapágy, a surlodo feluleteknél vékony muanyag lenezkék vannak, ha azok elkopnak, kotyogni fog kissé.
    az EQ5 már egy fokkal jobb, itt az egyik tengely csapágyazott.
    mindkét fenit mechanika tartalmaz egy kinai "zsirt" ami inkább valamiféle zsir-ragaszto egyveleg,/ nagyon nehéz eltávolitani, miszlikre kell szedni a mechanikát hozzá/, ennek az a szerepe, hogy az esetleges méretpontatlanságot eltuntesse, lényegében nem nagyon veszed észre vizuálisan a megmunkálás és osszeszerelés hibáit.
    A HEQ-5 a fotozás elsö jo mechanikája: minden tengely csapágyazott, a belseje tiszta, a zsirt itt is cserélni kell, de komolyabb fotozáshoz ez a belépö szint. lehel tuningolni: bordásszíj hajtás, csapágyak cseréje, az AZ állitási lehetöség átépitése, stb...
    a staradwenturer max. objektivet, esetleg egy kicsi 62mm-es ED-t bir el, a vezetésröl nem tudok nyilatkozni, mert nem volt ilyen mechanikám.

    a kiszemelt 150/750 tubus nem rossz belépö szint, de komakorrektror kötelezö hozzá, kollimálni kell és elég nagy méret: majd 20 cm átmérö ami egy kis szélben már probléma lehet. az ára verhetetlen, pláne ha használtban sikerul kifogni, nincs szinezés, cserébe kicsit macerásabb hadra fogni mint a lencsés tubusokat. vizuálisan is jo választás lehet.

    a GO-TO azért kell, mert ha vezetett fotot akarsz, kellenek a motorok a mechanika fejbe,/ a kétmotoros meghajtás azért nem megoldás, mert azok a motorok 6 voltosak, nem a vezetésre vannak kitalálva ./
    a vezetö szoftver a mechanika motorvezérlöin keresztul korrigál ha kell.

    kamera ugyileg egy sima canon dslr / használt is lehet, söt az joval olcsobb és beleférhet egy átalakitás is/.
    sajnos a fotozásra valo asztrokamerák ára jelenleg a csillagos égnél magasabban vannak és ezek másra nem használhatoak, a dslr meg nappali fotozáshoz is jo/ nekem is canon 600D-m van átalakitva/.

    szoval mindent egybevetve, jol meg kell gondolni, hogy mit veszel, mert egy esetleges késöbbi upgrade sokba kerulhet/ gondolok itt a mechanika és tubus cseréjére/.

    még annyit, hogy a GTI kicsi, hordozhato cucc, belefér egy hátizsákba, az asztrotájkép fotosok ezért kedvelik, objektives, rövid expohoz jo választás lehet, de azzal nem fogsz vizuálisan észlelni.

    [ Szerkesztve ]

    Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

  • .mf

    veterán

    válasz Video_rodeo #7348 üzenetére

    Követett és mélyég asztrofotózás terén én is még kezdő vagyok (sima nem-követett, statikus asztrofotózásban nem annyira), de amit másoktól olvastam, hogy az EQ5-öt mire felfejleszted, kijavítod a hibáit, már kb ott vagy, mintha egyből a HEQ5-öt vetted volna meg... Esetleg ha valaki épp ad el egy feljavított EQ5-öst...

    Ha vizuális észlelés és asztrofotózás is tervben van, akkor inkább az EQ-vonal, szóval HEQ5... ami, ahogy mondod, elég drága, engem is ez tart vissza. Én egyelőre maradtam a Star Adventurernél és fotó-objektíves asztrofotózásnál. Azért már azzal is elég sokat lehet csinálni (pl. Peter Zelinka Yt-on, 150-600-ast használt vele gyakran 600-on), nem is olyan drágán, főleg, ha már megvan a fotós része - a SA-t használtan mostanában többször láttam 100k körül felbukkanni. A hátránya, hogy a teherbírása korlátos (a max, amit láttam: fgép váz, 150-600, mini vezetőtávcső és kamera), onnan feljebb lépni csak teljes cserével lehet.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • Zyrius

    aktív tag

    válasz Video_rodeo #7348 üzenetére

    Nem pont ilyen de hasonló cipőben járok.
    Vizuális csillagászat magam szórakoztatására családban 6-11 közötti gyerekek szórakoztatása a cél, de az asztrofotózás is érdekel.
    SW80ED távcsövet választottam + SW AZ5 állványt, ami nappali és vizuális megfigyelésre nagyon pöpec.
    Vettem egy Canon M50ii használt kamerán áron alul ezzel és az AZ állvánnyal csináltam holdfotót napfotót és nappali fotókat is minden szuper.
    Jön a következő lépcső, jó lenne mély ég objektumokat is csinálni, de hát ahhoz kellene motoros állvány olyan, ami elbírja a jelenlegi távcsövet (ha nagyon beleszeretek a hobbiba egy Esprit 100 APO-t néztem kis későbbre), de akkor már olyan állvány kell, ami az ASI és egyéb jövőbeni kiegészítőket elbírja majd. Most a távcső 3,3 kg ehhez még jön a kamera (400g) és a field flattener összesen kicsit 4 kg felett a mostani szett guiding nélkül.

    Vegyek most egy SA GTI-t vagy HEQ5 pro. A HEQ5 pro kevésbé lesz kihasználva így, hogy se guide kamera, se guide scope, se ASIAIR ökoszisztéma, de közben meg tudom, hogy a jövőbeni "vágyott" dolgaimhoz szükség lesz majd rá, a kettő között nem látok én sem értelmes alternatívát. Közben meg majdnem 300 ezerrel drágább a HEQ5 pro és nem látom, hogy most ez adna annyit. Viszont abban jobban hiszek, hogy pontosabb stb a HEQ5 pro.

    https://StellarGear.eu - amatőr csillagászat és asztrofotós bugdácsolások

Új hozzászólás Aktív témák