Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz tknof1871 #154427 üzenetére

    Mint azt a linkelt útmutató világosan szemlélteti, megoldható a konvertálás a már telepített és éppen futó Windows 10 alól, valamint a WinRE menübe bootolva és ott parancssort nyitva vagy a telepítőt bootolva is, nem kell ehhez külön Windows PE vagy egyéb.

    Az UEFI/GPT-re konvertálásnál létrehozott új partíciókat nyilván nem kellene piszkálni, meg pláne nem az EFI-rendszerpartíciót (ESP), sőt ezeknek normál esetben meghajtóbetűjele sincsen és nem sok vizet zavarnak, nem jelennek meg pl. a fájlkezelőben.
    A korábbi BIOS/MBR szerinti telepítésnél létrehozott kicsi partíció az MBR2GPT szerinti konvertálásnál normál esetben törlődni szokott. Ha nálad nem és van meghajtóbetűjele is, akkor elég csak a meghajtóbetűjelet elvenni és akkor nem fog megjelenni a fájlkezelőben. Ha a törlés a cél, akkor az is megoldható.

    (#154433) MaxxDamage:
    Lásd a #150491 számú hozzászólásban leírtakat, ami szemlélteti hogyan lehet beállítani, hogy a Windows Update ne ajánlja fel a Windows 11-re frissítés lehetőségét.
    Az pedig a #151491 számú hozzászólásban lett leírva itt, hogy ha már megtörtént Windows 10-ről a Windows 11-re frissítés, akkor is van lehetőség 10 (vagy akár 60) napig közvetlenül visszaállni Windows 10-re.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz tknof1871 #154443 üzenetére

    Itt az látszik a mellékelt screenshotokon, hogy eredetileg vsz Windows 7 lett telepítve, majd az upgrade-elve Windows 10-re, mert az előbbinél van 100 MB-os rendszer számára fenntartott partíció, ellenben utóbbinál 5xx MB szokott lenni.
    Mint már le lett írva az előző válaszban, a korábbi 100 MB-os rendszer számára fenntartott partíciónál elég csak a meghajtóbetűjelet elvenni ha jelenleg van neki, akkor nem fog megjelenni a fájlkezelőben, nem feltétlen muszáj törölni, de lehet akár az utóbbit is.
    Működőképes a jelenlegi állapot is és nem feltétlen kell piszkálni, megvan az EFI-rendszerpartíció (ESP), helyreállítási partíció, stb. Max. annyi kis szépséghibája van az MBR2GPT szerinti konvertálásnak, hogy a C után hozza létre a szükséges partíciókat ami nem pont a standard UEFI/GPT elrendezés lesz, a korábbi telepítés "maradéka" pedig ott marad a C előtt.

    (#154444) MaxxDamage:
    Mármint ez alapján van egy Windows 10 és Windows 11 dual boot, ahol a Windows 10-re is felajánlotta a Windows Update a Windows 11-re frissítést, amire rányomtál. Erre pedig le lett írva és linkelve az előző válaszban a #150491 és #151491 hozzászólások, hogy mi lenne a teendő, hogyan lehet beállítani hogy fel se ajánlja a Windows Update a Windows 11-re frissítést, ha már megtörtént az upgrade, akkor hogyan lehet utána Windows 11-ről közvetlenül visszaállni Windows 10-re, stb., ami szerintem kellően világos.
    Ez a lemezkarbantartó és nem a lemezkezelő, ahol a Windows Update fájlok törlésével max. esetleg a folyamatban lévő letöltést és telepítést lehet megszakítani, ellenben utána ugyanúgy meg fogja jeleníteni a Windows Update a Windows 11-re frissítést, vagy akár telepíteni is újra ha 1x már engedélyezve lett. Ha ennek elkerülése a cél, akkor le lett írva, hogy mi lenne a teendő.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák