Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pityaa23

    senior tag

    válasz Zsírkrétamen #27460 üzenetére

    Szia!

    Az egyik macsekunk járt úgy, hogy nagyjából másfél éves kora után kb fél évente dokihoz kellett vinni, mert hányt és rosszul volt. Kivizsgáltattuk alaposan, semmi szervi gond, a laboreredmények is jók voltak. A Royal Canine Gastro Intestinal kaját ajánlotta a doki, hogy csak azt adjuk és ha rendben van, akkor is maradjon a kaja, de néha ehet mást is. Ennek kb egy éve és minden okés. Úgy 90%-ban ezt eszi. Van nedves fajtája is. Néha rámegy a másik macsek kajára, ha talál maradékot a tálban, de szereti a royalt, nem hisztitik, hogy unná. Lehet a te macsekodnál is van valam ilyesmi, hogy valamelyik kajában vannak olyan anyagok, amit nem bír a szervezete. Nem biztos, hogy ez a gond, csak tudd, hogy van ilyen is.
    (persze nem olcsó a royal, de a macska mindenekfelett... :) )

    [ Szerkesztve ]

  • |AP|

    veterán

    válasz Zsírkrétamen #27531 üzenetére

    köszi a részletes választ!
    Mi alapján fogadja/nem fogadja be a tápot? A szemek formájával, vagy nagyságával van gondja? Talán ezzel nem lenne gond.
    A másik negatívum: hááát :) Igazából pont az lenne az egyik cél, hogy ha beállítok neki reggel fél 7-re egy kajaadagot, akkor talán hagyna aludni legalább fél8-8-ig :)
    Ráadásul az etető elég közel lenne a hálószobához. Annyira hangos?

    Illetve még egy kérdés: olvastam valahol, hogy valakinek az volt vele a gondja, hogy nem lehet kikapcsolni :) Ugye ha kihúzod, akkor megy az akksikról. Tényleg nincs rajta egy egyszerű off gomb (vagy alkalmazásban), csak akkor lehet leállítani ha kihúzod és kiveszed az elemeket?

    [ Szerkesztve ]

  • |AP|

    veterán

    válasz Zsírkrétamen #27533 üzenetére

    "Nálunk az a baj, hogy a macska egy külön szobába alszik. Nyávog azért is, ha felkel és éhes, de azért is, ha kap az adagolóból kaját, mert ezt "emberi beavatkozásnak" érzékeli, és azthiszi fent vagyunk, csak szivatjuk és nem engedjük ki"

    Ugyanez a helyzet nálunk is és jobban belegondolva ugyanez lenne a probléma is: "Ha ébren vagy és adtál kaját, akkor miért nem játszol velem?" :)

    Na mindegy, azért szívesen kísérleteznék ezzel, mondjuk ebben nagyban benne van a kütyüb@z@lásom is :DDD
    Meg azért az tényleg nem ártana, ha pontosan tudnám neki adagolni a kaját, nem csak annyit és akkor ahogy épp sikerül

  • |AP|

    veterán

    válasz Zsírkrétamen #27536 üzenetére

    ismerős érzés estére rázárni a szobát.
    Mondjuk nálunk annyi különbség van, hogy övé a nagyobb hely éjszakára :)
    Mi visszavonulunk a hálóba és övé a nappali. Eleinte nagyon féltem, hogy majd éjszaka mekkora rombolást fog csinálni, meg felugrik mindenhová/lever mindent, de szerencsére ilyen probléma eddig nem volt.
    Amikor tüzel (mint most is), akkor meg van veszve, akkor nagyon nehezen nyugszik le és sokáig nyávog, ilyenkor nehezebb... Reggel fél 7-kor pedig kezdődik elölről.
    Már egy régi telefonon szól neki egész éjszaka a macska relaxációs zene, de ez sem segít mindig :D
    Amikor viszont nem tüzel akkor tök jól elvan. Rázárom a nappalit, nyávog kettőt, hogy ez mi a fene volt, aztán elfoglalja magát és elalszik. Csak a koránkeléssel van gond továbbra is :)

    Amúgy komolyan nincs olyan termék, ami egy kis labda, vagy műanyag egér, vagy mittudomén, de a lényege az, hogy mesziről, wifin keresztül el tudom indítani, hogy kicsit mozogjon és lefoglalja a cicust egy órára? Kerestem, de nem találtam ilyet. Ez talán hozzáadhatna plusz egy órát a reggeli alváshoz :)

Új hozzászólás Aktív témák