Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz hobizoli #20183 üzenetére

    Akkor, ha jól értem, az i5 7400-7500-nak és 6400-6500-nak is annyiba kéne kerülnie, mert 1 szálon azok is keveset tudnak az alacsonyabb órajel miatt?

    Értsd már meg kérlek, hogy ezek unlockolt cpu-k, emiatt simán kihajtanak egy erőseb dedikált gpu-t, amit az általad említett "kispenya" sosem fog. Az 1200-as simán megy 3,9-en, az 1300X pedig 4,1-en. Sőt, mivel SMT Off, vkinek 4,5-ig sikerült vele felmenni. Én a 4,2-4,3-at még reálisnak tartom egy jobb hűtővel. ;) Úgy talán még az RX 580-at is kihajtja, de a pentiumok tutira nem. Ha APU-t akarsz, amíg ki nem jönnek az újak, ott lesznek a frissítet excavator magosak R7-es igp-vel. Ha nem akarsz dedikált videokártyát. Multitaskingban pedig nem kérdés. Az általad állandóan felhozott pentium sima irodai felhasználásra tökéletes, keveset fogyaszt, optimális megoldás lehet. De ha már vki játszik is, akkor ha 1280x1024-nél nagyobb felbontáson teszi ezt, akkor már az a kis proci kevés lesz, hidd el kérlek. Addig 1-2 régi játékot elvisz, de ha már 4-8 szálasított játékról beszélünk, akkor az már kevés lesz. ;)

    Mondom megint, irodai felhasználásra tökéletes lehet egy h110-es lappal. De az után a video után, amit láttam, elment a kedvem az inteltől. Gusztustalannak tartom, ahogy lefizette a nagy OEM gyártókat, hogy ne adjanak el gépet AMD-vel, főleg az ATHLON 64 időszakában, amikor 100 ezerszer jobb volt az AMD az intelnél. Ezt mindenki tudta.

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz hobizoli #20187 üzenetére

    3,8 GHz-en az összes Ryzen ment eddig kivétel nélkül max. 1,37 V-on. Pont.

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák