Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Új Shimano feeder bot sorozat. Light-tól a távdobóig. Most reklámozta az Xfish: [link]
    Nekem gyanúsan olcsó...Persze attól még lehet jó. Megnéztem a 330-as Light verziót, sajnos kétrészes. Van belőle 240cm-es is, ha valaki rövidet venne, ritka ez a méret szerintem... :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz @mriya@ #75062 üzenetére

    Áh, Brigéciol..... Régen a TSZ-ből (fiatalabbaknak: termelőszövetkezet) hoztak brigéciolt, lemostam a Simsont, MZ-t, a Trabi motorját...Minden koszt, olajsarat levitt, jellegzetes szag maradt utána, ami napokig érződött.
    Nemrég vettem, fűnyírót szezon végén, olajos dolgokat letakarítani...
    Ha valaki azt mondja, hogy ez ugyanaz mint rég, azt én kiröhögöm. Ez más anyag. Vagy jóval hígabb. Bár vízzel ez is tejszerű emulziót képez, a zsíroldó hatás nem a régi...
    Amúgy tisztításra én simán öntök ki kis tálba a főnyíróhoz vett (100-as) benzinből, ebbe áztatom be, vagy ecsetelem a tisztítandó alkatrészeket.
    Esetleg sima lakkbenzin higító.
    Tisztába vagyok vele, hogy az üzemanyag benzin adalékolt, de nem volt vele gond sosem. Amit még nem ajánlott senki, a féktisztító. Nem próbáltam orsóhoz, de első rendű zsíroldó, és hamar szárad. Műanyagra ne menjen.
    A WD40 is jó oldószer ám, még a bitument is oldja. SZerintem valami petróleum származék.
    De, ahogy jjohn sporttárs írta, szerintem sem kell túlagyalni orsónál sem a zsírzást, se a tisztítást, zsíroldást. Egyszerű szerkezet, nagy erők sincsenek.... :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Ha valakit érdekel:


    Amúgy az Okuma Custom Black orsó is akciós még, a 60-as 18e. ft. egy ideje. Megnéztem, most is annyi, az akciós árból nem vették le az újabb akciót... [link] Sajnos.
    Költsétek a pénzt, ne inflálódjon a bankszámlátokon! Romoljon a boltosoknál tovább... ;] :D :D

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Steady74 #75099 üzenetére

    Na....Ez jó ötlet..Próbáltad, vagy elmélet?

    Master Carp Pro botokhoz sincs spicc, pedig azok még forgalomban vannak. Ahogy a Fine Carp botokból is van még 3,9m-es.
    Benne vagyok valami Haldorádó Vip Club FB csoportban (Nem röhögtök! Sok pecás csoportban benne vagyok...Volt időm olvasgatni....) Azt hiszem ott írták, elvileg ebben a hónapban lesznek pótspiccek, valószínűleg a Fine Carp-hoz is. Nem hivatalos infó.
    Berendelnék az akcióban tartalék spicceket, ha lenne..... Van két Master Carp Pro botom (330M, 390LC), azt hiszem hamarosan ez a széria is kifut.
    Néha az az érzésem, szándékosan nincs spicc a Fine Carp-hoz, terelgetik az embereket az utód fele (Fine (Kli)Max). Szerintem nem olyan keresett, mint az előd, a Fine Carp ár/értékben nagyon ott volt. :K Pro Methodot sem nagyon viszik, a Fine (Kli)Max árában meg már ott vannak a Supernovák, meg a Benzár Concourse....Stb. :U

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz BlackmMmDog #75104 üzenetére

    Nem nézitek a híreket..? Mondták, brutálisan drágul a hús.... ;] Vettem én is csontit, de nem néztem az árát, utólsó amit tudok (1 éve kb) 180 ft volt a kis doboz (1dl)
    Methodnál én kb 15 percenként dobálok, persze ha piszkálódik az átok dévér csapat, akkor sűrűbben. Ha fogy a method kaja, meg nem piszkálja a keszeg, akkor még jobban kitolom, sokszor ilyenkor fogok halat. Olyan is volt, hogy elfogyott a method kaja, és a sima etetőanyaggal tömtem meg a kosarat....Működött.
    Ezeket a feeder spicceket teljesen katyvasz, ahogy feliratozzák, ahány gyártó, annyi féle.
    A Fine Carp 2oz spicce tényleg elég érzékeny, lágy. Ha mellé teszem a Power Feeder 150 botom 1 oz spiccét..Hát érdekes...Utóbbi a Fine Carp skáláján kb 20 oz-nak felelne meg..... :D

  • Zoli bácsi

    őstag

    Itthon punnyadok, nem volt kedvem kimenni lógatni, hideg, viharos szél fúj. Rendezkedtem. Találtam Germán Rig-es csalitüskéket. Eddig nem használtam, próbáltam kötni, de a csalitüske karikája a horog szárán felcsúszott.... Na most megint próbálkoztam. Úgy tűnik most használható, de a vízparton kiderül.
    A csomómentes kötés meneteit miután végig tekertem, még egyszer oda-vissza pár tekerést végeztem az első menetek fölé, így vastagabb lett a kötés. A kötés végén, ahol a hajszálelőke lenne, a kiálló zsinórvéget hosszúra hagytam, és egy öngyújtóval megsütögettem, lett egy kis csomó a végén.
    Így szárazon működik, nem csúszik a tüske a kötésre, meg a horog fölé. Bojlis előkét is kötöttem, mint a nagyok, a csalihoz kötöttem a horgot.... :K
    Egy része a ténykedésemnek, a 15mm-es Germán righez 6-os, a 10mm-hez 8-as horgot kötöttem. Majd elválik...... Ahhoz a 16mm-es wafters bojlihoz lehet kicsi lett az a 6-os horog..Mit gondoltok..?


    14mm-es Corn Up, végre plusz ólom nélkül lebeg ahogy kell..

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz @mriya@ #75165 üzenetére

    Egyszer a Rábán feedereztem, és egész délután ott rabolt valami termetesebb balin úrfi. Csak feeder volt nálam, de volt pár villantó. Levágtam a 200+gr dobósúlyú feeder végszerelékét, felkötöttem egy kapcsot, aztán pergettem..... A közel 2 méteremhez 135 kiló voltam, nem is tartom magam gyönge gyereknek, de 10 perc után elment a kedvem (egy életre.... ;] ) a feederes pergetéstől. Ráadásul akkor még a jó kis Cormorán Bull Fighter 230gr-os dióverőm volt, amivel Toldi is nyögve mutatta volna meg merre van Buda..... ;]
    Közben kikerestem, 505 gr volt az a bot......Rajt egy bazi nyeletős......
    Egy könnyű cuccal azért lehetne műcsalit dobálni, de a legjobban talán egy matchbot váltható ki a könnyű feederrel (Legerősebb spiccel) :) :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Sneci.hu akció, csak ma:
    (FB. oldalukról lo...őőőő másolva)
    "30.000-en vagyunk! 🤩🥳Köszönjük, hogy itt vagytok! 🙏𝗖𝘀𝗮𝗸 𝗺𝗮 minden 20.000Ft értékű vásárlás után 𝟯.𝟬𝟬𝟬𝗙𝘁 kedvezményt vonunk le rendelésed végösszegéből, ha használod az 𝗔𝗝𝗔𝗡𝗗𝗘𝗞𝟯𝟬𝟬𝟬 kuponkódot! "

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz spiky03 #75175 üzenetére

    Én vettem a múltkor a Penny-be ilyen színváltós, távirányítós led égőt (Kb 2500ft, ha jól emléxem).
    A piros, és a zöld fény nem vonzza oda a szúnyogokat. Szerintem ezzel tudod este legjobban távol tartani a vérszívókat.
    Teljesen hasonló lámpám van nekem is a teraszon mint amit linkeltél, a formája más. Fog meg szúnyogot, de egy kivilágított teraszon ha megjön az invázió, szinte semmit nem ér.
    Az én tanácsom: Fényváltós égő, ami tud piros vagy zöld fényt. Van valami növény, meg nem mondom a nevét, de piacon is árulják, citromos illata van, ez valamennyire távol tartja a szúnyogokat. Nekünk ilyen van (cserepes) a teraszon.
    Fáklya, szúnyogriasztós, horgászboltokba van. Van bele való szer: [link]
    Lakott területen, ahol van szúnyogirtás, elvileg ezek a módszerek elegendőek lehetnek, kombinálva.
    Nyáron felénk a Hanyban (Hanság, természetvédelmi terület, nincs irtás, árasztják el újra) az ember ha Szuku-ban fürdik is csípik.....Feketéllik az ember bőre a szúnyogtól... :D

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz bercsi #75186 üzenetére

    Rába, Nicki gát felett kb 1 km.
    Ebéd után lementünk, házastárssal. A szokott helyemet nem igazán lehetett megközelíteni, gát alatti részen, az erdősávok közt egy dagonya volt az út helyett. Mellette lévő helyen ültek, egy Kőszegi sporttárs, kérdeztem, mozdítás nélkül, 2 feedert őrzött. Feljebb mentem a gát fölé. Egy etetést végeztem, ott csontival egy feeder ment be, 30gr-os kosár megállt. Egy 45gr-os kosárral kereső pecát végeztem, method módszerrel. Lelövöm a poént, mozdítás sem volt.....
    Tavalyi év után nem is nagyon vártam halat, sajnos, a Rába szinte halott, ez a szakasz. Viszont elővettem a halradart, mondom megnézem milyen a meder....A parttól 1m-re szinte leszakad, egyszerre 2,5-3m-es víz van. Ezt tudtam, boloval már kitapogattam.
    Az egész meder 2,1-3,1m körüli vízmélységgel van. A poén, hogy az etetésem alatt a radar nagy halcsapatokat jelzett, a fenék felett. Na, akkor az etetést vallattam tovább csontival, methodot meg dobáltam, a szembe nádfal előtti részt is próbáltam, a meder közepét is..Hiába. Ahogy lejjebb ment a nap, már kezdtem fázni, kb 5,5 órát lestem a botokat..Meguntam.
    Ez alatt az idő alatt a telepített tavon biztos lett volna pár hal-áll közeli élmény.... :D .De tudjátok mit? Nem bánom. Erdősávok közt egész délután a madárdalt hallgattam, virágzó fák illatát hozta a szél....Csend volt, béke, nyugalom. El dödörögtünk az öregasszonnyal. Főnök telefonált, elnézést kérve, hogy elírta a beosztást, kettőnket osztott be ugyanarra az autóra..Maradjak otthon holnap, nem kell dolgozóba menni.
    Jóvanakkor..... :DDD Öregasszony elmegy dógozóba, nekem is az volt a tervem...de akkor én meg lehet megnézem a Rábcát, hadd fogyjon a hatósági áras benzin! Hátha elindul a kárász dömping, kilósakat lehet tavasszal fogni. Hétvégére megint cudar időt jósol, kihasználom míg igazi tavasz van.... :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Rábca, Madárvártai zsiliphez látogattam el délután. A zsilip felett szinte áll a víz, tiszta hordalék az egész. A zsilip alatt a szokásosnál kisebb, de azért horgászható a szint. Etetés után bolognai bottal, kis horoggal, csontival kezdtem a pecát. Az apróhalak ráálltak az etetésre, bedobás után 10mp.-el már a horgon volt egy küsz, vagy apró bodorka. Aztán sikerült csontival valami igazán nagyot fognom, 5 perc küzdelem után szákoltam volna, de nem fért el a szákba.....Kézzel kiemeltem, alig bírtam el!Bajban voltam..Őshonos? Idegenhonos? Nincs rá tilalom..? Külső akadás történt, nem a szájába a horog.... Hm.... (Ne irigykedjetek, képeket nézzétek..Poén..😉)A küzdelem után félretettem a bolot, két feedert tettem be. Ímmel-ámmal kapás, ritkán egy kárász. Na, visszavettem a bolot, csonti helyett kukoricával csaliztam. Tenyeres egyen kárászok jöttek, meg egy szebb bodri. Sikerült egy szebb kárászt akasztanom, ezért jöttem, tavasszal vannak szebbek...Már meghúzta a féket is, meg tekert pár kört mire szákoláshoz fel tudtam húzni..De nem bírta a vékony csontis horog, leakadt merítés előtt. Nem baj, a kukorica szelektált, apró hal nem jött, jobbára ezek a tenyeres kárászok. Jó szórakozás volt...... :K
    Ennyi halat idén nem fogtam mint ma, igaz nagy nem volt, ez a jó tenyeres méret... :K
    Nuovo bolo igaz hogy nehéz, olcsó bot, de nézzétek meg amit kihúztam vele..Saccra 10 kiló..(tele iszappal) Minyimum! ;]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz diablo1984 #75207 üzenetére

    Én vagy forgókapcsot kötök a főzsinór felől, a horog fele meg egy forgókapcsos karabinert, a másik megoldás az Uni kötés, vagyis fél Uni.. Itt megtalálod: [link]
    Verseny kompatibliitásról nem tudom mi a helyzet.
    De ha a főzsinórhoz kötöd Uni kötéssel, alulra meg kötsz egy szimpla csomót, ahhoz hurkolod az előkét..Az biztos jó. Bár ha nem tiltja semmi, azért legalább egy forgókapcsot tennék valamelyik oldalra. :K

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz diablo1984 #75213 üzenetére

    Én szoktam egy rövid, egyenes gubancgátló csövet tenni az erőgumi fölé. Ezzel kevesebb gubancot dobok mint a tört csővel, erőgumi nélkül.
    Csomót általában egy nagyobb stopperrel és/vagy egy gumigolyóval védem. Nemrég töltöttem fel képet a szerelékemről, megkeresem..Megvan:

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Zoli bácsi #75214 üzenetére

    Egyenes gubancgátló ez: [link]
    Annyit módosítottam, hogy egy fél centis szelepgumi, meg csepp ragasztó segítségével a cső tetejénél, a gumisapka alatt fixáltam a forgót, nem tud a csövön csúszkálni le-fel.
    A cső alatt van egy kis gumigolyó, alatta egy stopper.
    Feeder gumi Dömés, 1mm-es. Forgókat Clinch csomóval kötöm, majd a levágott véget öngyújtóval megsütöm, lesz egy kis csomó, hátha szét akarna csúszni...
    Nekem ez, vagy a hasonló végszerelék bevált, eléggé gubancmentesen tudom dobni.
    Egyenes gubancgátló csövet barkácsolni is szoktam, fültisztító pálca műanyagcsöve pont jó, azt hiszem 8-as forgókapcsos karabiner pont rácsúszik. Alul-felül szelepgumidarabot ragasztok egy csepp ragasztóval..Tökéletes. :K

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz diablo1984 #75217 üzenetére

    Nyúlik, nagyon jó. Eddig Drennan-t használtam, a Dömés jóval nagyobbat nyúlik.
    Ami még volt a kezemben, az a Carp Expert method gum..Annak is örültem, kétszer! Mikor megvettem, meg amikor kivágtam a kukába.... ;] Tényleg nem ér semmit, ellenben a Dömés nekem bejött, többszörösére nyúlik, nem merev, és az 1mm-es méretben tényleg betölti a gubancgátlás szerepét is, nekem pont jó az állaga. Kötni is jó. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz iceQ! #75231 üzenetére

    Áh, át lehet szerelni egy könnyebb feedert is úszós bottá, működni fog. :)
    Más:
    Tegnapi pecám után, konkrétan azok után, hogy egy kb. 10 kilós, iszappal tele lévő hátizsákot kihúztam a bolognai bottal (Na jó, óvatosan, centiről centire persze), és láttam karikába, szó szerint karikába az 5m-es bolot, én tuti hogy legközelebb match bot helyett boloval fogok bányatavon úszózni.....És nem érdekel hogy nem arra való. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Tegnap föltettem pár Rábcai képet, hogy fogtam a tenyeres kárászokat.
    Ugyanezeket a képeket feltettem a Rábcai pecás FB. csoportba.....
    Ma már volt fönt kép, ugyanott egy zsák kárászt fogott egy sporttárs, aki írta is, még soha nem is járt eddig errefele.... :D (50 km-ről jött..)
    Szerintem húsvétkor nem lehet majd leülni, annyian lesznek ott...... :D :D :D :D
    Nem baj, had fogyjon a kárász.
    Már kitapasztaltam, ilyenkor tavasszal, mikor melegszik a víz, elindulnak a folyón felfele a kárászok(Gondolom ívni). A zsilipnél nem tudnak feljebb menni, összegyűlnek a zsilip alatt. Iszonyatos mennyiségben, és van kilós is. Aztán később eltűnnek, ki tudja hova....... :U

  • Zoli bácsi

    őstag

    Erre szoktam mondani, milyen szerencse hogy nem vagyunk egyformák.
    Így kerek a világ. Máshogy látjuk a dolgokat, más a fontos.
    Ezért jó egy ilyen fórum, megosztjuk a tapasztalatokat, nézőpontokat. Tanulunk egymástól. :K
    Én szeretek horgászni is, másik oldalon (néha azt hiszem túlzásokba esve) szeretem karbantartani minden holmimat. Legjobb példa az autóm, 18 éves elmúlt, újan vettem, de ha kijövök a mosóból, egyre többen megnézik. Szerelő mondja hogy hülye vagy, idehoztad olajcserére, felírtam tavaly mikor volt, alig ötezret mentél....Nem érdekel, az idő letelt... :K
    AZ olcsó orsóimat szétbontom újan. Higgyétek el, bármi gond lenne, nem cseszegetném a boltost a gari miatt. De megnézem, lezsírzom, a féklamellákat is, kipróbálgatom.
    Az új botokat szépen lekenem az autó waxával. Könnyebb a tisztítás szerintem utána. A toldások is finomabbak egy kis viasztól.
    De én így érzem jól magam, tudom, hogy minden rendben van. De azzal sincs bajom, ha valaki csak használja a felszerelést, elvileg arra való.
    Nem vagyunk egyformák. Hál' istennek. Ki d..á meg a duci csajokat, ha mindenkinek a vékony tetszene..? ;] ;] ;]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz PpenoO #75277 üzenetére

    Ezt meg sem néztem, nem hiszem hogy lesz az életben lehetőség ilyen helyen horgászni.
    Egy Dunai pecás videót előbb megnéznék, arra azért van reális esély hogy lesz benne részem. :K

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz andrew911 #75296 üzenetére

    Áh....
    Én nem kívánkozom ilyen helyekre.
    Sógornőmék vettek egy vízparti nyaralót, egy Dunai holtág mellett, de az élő folyó is nagyon közel van, azt mondják. MM. óvár mellett, valahol...Talán Dunasziget..? :U
    Remélem oda majd elnézhetek, most álltak neki a telket, meg az ingatlant rendezni. Nyugdíjas korukra majd oda akarnak költözni (2 év azt hiszem).
    Na én inkább ilyenre gyűjtögetnék.......Mint utazásra..... :)
    Szerk:
    Ja, és görbüljön, annak aki kint van!
    Én nem mentem, megint ez a hülye szél fúj, ha a város közepén fel akarja dönteni az embert, akkor tapasztalatból tudom, hogy a prérin mi a helyzet...... :)
    Nem szeretem ezt az ökör szelet, a 10 fokot elviselném, de ez utálatos..
    Berendeltem a Pecapláza 3000ft feletti ingyenes szállítása miatt pár apróságot, amit nem kapok itthon.... Ha valakit érdekel, még tart az akció..

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Nézegetek a neten, most ebbe futottam bele: [link]
    Legközelebb rendelek az Xfistől, töredék áron vannak ezek a lengyel Mistral, Ikon, meg tudom is én milyen cuccok. Rendelek előkezsinórt, ha nem jó kidobom. Harmadár: [link]
    Na, de az orsóra visszatérve, Google keresés, lengyel oldal: [link] Lefordítattam a Google fordítóval, nagyon úgy tűnik hogy wormshaft rendszerű a mechanika, gyorsfék....
    Ennyiért lehet kipróbálom, paraméterek alapján a Döme Fine Carp-hoz hasonló..Csak szinte harmadáron. Fúrja az oldalam a kíváncsiság, rendelek ebből az Ikon ollóból is [link]
    Ha használható cuccok, akkor máskor is rendelek. Borzalom, ezeknek az apróságoknak (horog, előkezsinór, kosarak..stb, végül is a fogyóeszközök) hogy elszállt az ára.
    Na,mindegy, egyenlőre rendeltem a Pecaplázából, megvárom míg megjön...Vagy megnézem, az Xfishtől ha lehet csomagpontra rendelni, oda rendelek......Jobb a békesség.... ;) :K

  • Zoli bácsi

    őstag

    Ha a pontyok nem is, a locsolók már megkezdték az ivást..... :D
    Mi van mindenki locsolni ment..? :) Nagy a csönd.
    Reggel gondolkodtam hogy kinézek peccantani. A lelkesedésem addig tartott, míg kimentem az udvarra.....Nem sokkal lehetett fagypont felett, kis szellő is lengedezett...Lesz még jóidő, mondtam, aztán visszamentem, bekapcsoltam a TV-t, megnéztem Benzár Zsolt hogyan bólózik csónakból a Dunán..... :D

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz forras2 #75362 üzenetére

    Én egy ideje az Albright csomót használom, soha nem szakadt a kötésnél. Előtte uni to uni kötést használtam, szakadtam.
    Megjegyzem, valószínűleg az én hibámból, ugyanis szárazon, nedvesítés nélkül kötöttem.
    Az Albright nem olyan kényes rá, ha elfelejtek nedvesíteni. :D
    Bár mostanában nem felejtem el, minden kötést nedvesítek. Pohárka víz van odakészítve, meghúzás előtt belemártok minden kötést egy pillanatra. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz takessz #75369 üzenetére

    Viszont ha valaki tudja, hogyan kell szétszedni ezeket a pattintós fékcsillagokat, leírhatná.
    Vakartam a fejem, próbáltam széthúzni a körmöket, semmi... [link]
    Ilyen fékcsillag van a Döme, meg a Nevis orsókban. Az olcsóbbakban.
    Amúgy nyugodtan át lehet alakítani, nem kell a garival foglalkozni, a rugót kell eltenni, és ha gond van, egyszerű visszaalakítani....Bár szerintem garanciális javításra beküldött orsónál nem fogják a fékcsillagot nézegetni....
    Legjobban azokat a fékcsillagokat utálom, ahol a tekerés hangját egy nagyon apró fém golyó adja. Energo-s meg Silstar orsóknál találkoztam vele. Nem rossz, tönkre nem megy, de ha elgurul az a kis golyó, az életbe nem lesz meg..... :B

  • Zoli bácsi

    őstag

    Na..Beszélgettük itt a múltkor a külföldi pecát (Döme videójával kapcsolatban).
    Hát, úgy döntöttem, én kimegyek külföldre horgászni. Kedvet kaptam. Ebéd után kivilágosult egy kicsit, még a nap is kandikált, időkép estig nem mutatott esőt....
    Minimál felszerelést beszórtam az Ignisbe, aztán irány külföld!
    Mentem, mentem, mendegéltem, bemelegedett a motor, nem sokkal utána meg is érkeztem......
    A Hansági Főcsatorna, Kis-Répce torkolatához. Kellemes, szélcsöndes idő, 9 fok..... Etetgettem, előszedtem a bólót. Jött hat tyúk..vagyis kettő..Hattyúk, na. Nem zavartuk egymást, ők elúsztak a Kis-Répce fele, én meg lógattam tovább. Itt lógattam, a bot mögött ott vannak a hattyúk is. A szemközti part már majdnem Ausztria (ezért poénkodtam a külföldi pecával). Ha a part nem is, de pár tíz méter lehet az államhatár. 35 éve nem lehetett volna itt üldögelni.... :U

    Talán 5 percet lógattam, föltámadt a szél, és csöpörészni kezdett. Egyre jobban csöpörgött. Miután minimál cucc volt elővéve, ősszecsuktam a teleszkópos botot, beültem az autóba. 5 perc alatt elállt az eső. Kipakoltam, go peca! Eleredt..Egyre jobban. Elpakoltam, beültem az Ignácba. 5 perc múlva elállt. Kipakoltam...Pár perc peca után megint eleredt...Ezt ismételgettem egy óra hosszat, aztán meguntam. Kapás nem volt.
    Elindultam haza, de a másik irányba, a Rábca fele. 5-6km-t mehettem, a Rábcához érve egész világos lett, esőnek nyoma sincs....Elkanyarodtam Földsziget fele, letáboroztam a vízparton. Beetettem, bólót szétnyit, peca! Fújni kezd a szél...Csöpörészik..Egyre jobban...Bólót félretettem, beültem a kocsiba, csapkolódott rendesen. 10 perc alatt eláll, teljesen...Go peca! 3 perc, és újra esik....Kezd fázni a kezem, meg én is....Na jó, ilyet nem játszunk, összepakoltam. Ignác hőmérője szerint 5 fok van.....Hogy is mondtam a múltkor..? Lesz még jóidő....
    A Rábca:

    Itthon vagyok, a kabát alatt is nedves a ruhám, szóval azért kaptam az esőből....Hát, kár volt elmenni, kapás se volt...Jóvan, legalább megpróbáltam, nem a TV előtt punnyadtam! (AZ most jön, egy bögre forró kávéval..... :P )

  • Zoli bácsi

    őstag

    A fene egye meg.....
    Megint szemüveg nélkül mentem vásárolni.....
    Elmentem az asszonnyal kenyeret venni..és hát nem pont ott egy horgászbót a közelben.... :U
    Párbeszéd:
    -Asszony, nem akarsz horgászboltba menni..?
    -Nem!
    - Jó, akkor most kérdezd te éntőlem..... ;] (Rendes asszon, megkérdezte..és hát nem merek én neki nemet mondani...)
    Na, vettem horgokat, sima, lapkásakat akartam, most már kukoricához nagyobb, kerekebb öblű horgokat használok, mint eddig csontihoz.
    Itthon nézem szemüvegben, hát nem mind szemes, vagy füles..értitek na.
    Elfogy, csak bosszantó, mert ránézésre lapkásnak láttam.(És mennyit veszek így...)
    Vettem ollókat is. Múltkor volt téma, az élezés. Én kutakodtam a neten. Kerestem fenőkövet, ahogy leírták, a gyári élnek megfelelő szögbe meghúzkodtam. Az lett a vége, már a damilt, meg a papírt sem vitték. Kidobtam őket. Azt mondta a boltos (70 éves szaki, évtizedek óta horgász, meg szervizelt is) ezeket az (Olcsó, ezer forintos) ollókat nem szabad, nem lehet élezni.
    Vettem tavalyi áras 3kg-os etetőanyagot, egy 5 kilós erjesztett kukoricát vödörben.... Puff, egy tízes. Mindegy, jó idő legyen, aztán lehessen menni végre...Bár azt mondja egyik kollégám, elindult a nyárfaszöszölés.... Elképzelhető, mert elindult a szezonális allergiám is. Elkezdtem ezt a k.. gyógyszert, most két hétig kóválygok, be vagyok lassulva..Aztán megszokja az ember.
    Ezért vártam én ennyire ezt a tavaszt... :U :U :D :D ?

  • Zoli bácsi

    őstag

    Olló témához: Nálam pár év után elmegy mindegyiknek az éle. Jó, teszek is érte, ugye a zsinóron kívül etetőanyag zacskót, permetszeres tasakot..Mindent (is) vágok...
    A direkt fonott zsinóros ollóknál [link] is észreveszem azért 1-2 év után hogy nem úgy vágnak, elvágják a fonottat, de bolyhosan. Ezeket azért igyekszem arra használni amire való, csak zsinór vágásra.
    Ma ezeket vettem: [link] [link] A drágább egész jól viszi a fonottat, van egy a horgászládába is, ezt már ismertem. A kicsi is elviszi a fonottat, de nem az igazi, jó, ilyen mindenes olló lesz, a műanyag zacskókba úgyis kicsorbul...
    WarninShotZ : Ma Dovit darabos pontyozó kaját vettem, 3kg 1500ft. tavalyi ár. Szeretem, mert ugyan jellegtelen szaga van az emberi orrnak, de mégis működik. Amúgy is aromázom, tuningolom. A kukorica..Nem is kukorica, erjesztett magmix címkéjén "Geri Csali" címke van, életemben nem használtam, nem hallottam róla. Csak ránéztem, mondom lassan itt az erjesztett szezon, legyen otthon.

    Allergia....Ezt a részt offba kéne tenni, de szerintem hagyom így, rengeteg embert érint. Meg kapcsolódik a pecához, mert sokunk virágporra allergiás.
    Na, eü.ben dolgozom, higgyétek el utánajártam. Igaz hogy én csak egy csóró "mentős" vagyok, de sok doktor bácsival meg doktor nénivel vagyok baráti viszonyban, meg szoktam őket kérdezni.
    Tömören, röviden: Van egy "csodaszer", allergia ellen, az allergiás orvos ismerőseim ezt szokták beadni maguknak. Nem titok, ez az: [link] Nem csodaszer, szteroid, ami lassan szívódik fel az izomból, és hónapokig hat. SZezon előtt egy szuri, aztán hónapokig oké.
    De!!!! Nekem egy sem akarja beadni, mert azért van mellékhatása.
    Én nem is próbáltam ki.
    Ami bevált: Avamys szteroidos orrspray, reggel-este 1-1 fújás, melléje valami antihisztamin. Most a kis csinos doktornéni ezt írta: [link] Más szer is van ezzel a hatóanyaggal, de ez a legolcsóbb felírva, azt hiszem.
    Nem erős, viszont annyira nem veri kupán az embert. Az orrspray-vel kombinálva elégséges nekem.
    Amit sokáig szedtem az a Cetirizin, recept nélkül is kapható. A fent említett orrspray-vel hatásos az allergia ellen. Viszont szedés elkezdésekor fejbe veri az embert, nagyon. Az ember csak aludna..AZtán hozzá lehet szokni. Az igazi baj, ha az ember elfeletkezik, aztán legurít egy sört a Cetirizin szedésekor. Na, én két sör után nem bírtam megállni a lábamon szinte.....(Berúg az ember.......)
    SZóval nekem évek óta van ez az Avamys orrspray. Receptköteles, de ha sima orvos írja fel, drágább. Allergológustól, tüdőgyógyásztól kell javaslat, aztán utána a házi sámán is kiírhatja olcsóbban.
    Higgyétek el, én már sok mindent kipróbáltam.Voltam természetgyógyásznál is (Azt mondta, az én természetemre nincs orvosság....), szedtem mindenféle kiegészítőt, méhész ismerős is adott valamit, hogy azt egyem, elmúlik az allergiám....Hát nem. Ahogy öregszik az ember, csökken, de el nem múlik, nincs más megoldás, tüneti kezelés.
    Amúgy azt gondolom, nem a virágporral van a baj. Tiszta levegőn, hegyen járva szinte eltűnik az allergiám....
    Mikor én allergiás lettem, 80-as években, ritka dolog volt. Annyira nem ritka, ismert dolog volt, de egy ismerősöm volt, aki ebben szenvedett. Mostanra szerintem minden 3. ember allergiás, vagy érzékeny valamire..... :U

  • Zoli bácsi

    őstag

    Voltam kint Ho-ho-ho!! :)
    Mivel mondtátok, hogy tetszenek a képes beszámolóim....Hát tessék, így jártatok! :DDD
    Ebéd után elindultam, időképet nézve azt saccoltam, hogy elmegy mellettünk a felhő.
    Ez volt a helyszínre érkezéskor..Bányató, észak fele tekintve...Tanakodtam, az a csúnya felhő megy vagy jön..?

    Mivel sejtettem hogy lehet eső, minimálpecás, teleszkópos botokat pakoltam, amit könnyű elpakolni. Egy telefeeder, meg egy hagyományos-karikakapásjelzős-öregemberes szerelék ment be. Bepakoltam, le se ültem....

    Megeredt. Csöpörészett, elállt, megint csöpörészett....Egyszer ültem be a kocsiba, a többi csepergést a botok mellett maradtam..Hiába.
    A végszerelékek:

    Nem volt mozdítás. Aztán egyszer csak szinte egyik percről a másikra elvonultak a felhők, kisütött a nap. Szinte azonnal elsült a feeder, szebb hal küzdött a horgon. Elindult a mellettem lévő bedőlt fatuskó fele, kicsit erőltettem, próbáltam elhúzni. Sikerült elfordítani, a telefeeder olyan szépen karikába volt..Na, ezt megmutatom nektek..Gondoltam. Bal kézbe bot, jobb kézbe telefon, mondom lefotózom....Felvisít a nyelető..A másik boton....Hát, ez így nem lesz jó..Telefont lerak, szákért nyúlok, a gyors mozdulatoknál belazult a zsinór..Ez leakadt. Feedert letesz, fenekező botért nyúlok..Az is üres, végszerelék kb. 30 méterre attól a helytől, ahova dobtam..Így jártam, kellett nekem bohóckodni! :W
    Újracsaliztam bedobtam.
    A minimálpecás, minimáláras, cucc:
    Carp Zoom telefeeder, gyors fékessé alakított Shimano Sienna orsóval:

    A másik ócs...ööööööö... olcsóság: Eurostar Monster Allround 100 bot, Lidl orsóval:

    Botokban közös, hogy 60-70cm-esre csukhatók, és az ülések közt elférnek. Gyakorlatilag a két bot orsókkal együtt nem került 30e. forintba..... :D
    Mégis, adtak élményt! Vót' ám hal-áll közeli élmény :K
    Egy tükrös, meg egy töves kép... Nem mértem, de a tőponty jó nehéz volt. :) Most ez a merítőfej a kedvenc, apró lyukú, ebbe tényleg nem akad el a bognártüske. Másikkal megjártam.....


    Csomó leakadás volt, mindegyik boton. Abban látom az okot, hogy még a kora tavaszra készített szerelékkel horgásztam, konkrétan kicsi horgokat használok(feeder 10, fenekező 8-as). De a horog akár jó is lehetne, lehet a botok durungok hozzá.... :U
    Mindegy, jót pecázgattam. Múltkor volt róla szó, valaki kérdezte. Ma lefigyeltem, készülnek a pontyok a tóbeli és ívásbeli vizsgákra.... :K A sekély, nádszéli vizeken nagy volt a mozgás, készülnek ívni. Szóltak is, egyik spori, miért nem dobok oda. Hát nem, jó volt nekem a ritkább kapás is. :K
    Kaja is minimál volt, lekaptam egy kilós etetőanyagot a polcról, mikor indultam, meg egy doboz kukorica..Nem kell ezt túlbonyolítani kérem..... :D

    A röhej az, hogy ezzel a kevés kajával horgásztam végig a fél délutánt. Mellettem matchbottal, szemben két fenekező készséggel horgásztak, mindegyik spori az etetett helyén. Szórták a szemes kaját bőszen.......Halat nem fogtak..... :N
    Na, ezért nincs nekem etetett helyem....Működik a kereső peca..(Meg a csemegekukorica :K ).
    A csalik:

    Estefele fordult a szél, északkeleti lett. Abbamaradtak a kapások. Össze is pakoltam....Go haza. Jól kifújt a szél, jó volt egy kicsit a vízparton :)
    Sajnos kezdődik tényleg a nyárfaszöszölés....Jaj, de utálom.. :O

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz saen #75453 üzenetére

    Nem hiszem hogy trehányul van megcsinálva, bár a képeken tényleg nem látszik. Az látszik valamennyire a hajszálelőkénél, hogy a horog öble fele tekertem a horogra a hajszál zsinórjából, hosszú lett volna a csali-horog távolság.
    A csalitüskés horgot, meg a csomómentes hajszálelőkés kötést úgy készítem, ahogy a nagykönyvben le van írva, a csalitüskés horognál kis szilikoncsövet is húzok a horogra, ami szabályozza a tüske távolságát.
    Horogbefordítót nem használok a fonott zsinóros hajszálelőkés pecánál. Próbáltam, de kapás sem lett a horogbefordítós szerelékre (gyári horogbefordítót használtam, nem zsugorcsövet)
    Amúgy mikor újrakezdtem a pecát (2014) abszolút nem használtam fonott zsinórt. Aztán hozzászoktam, én szeretem. Legnagyobb előnye számomra a strapabíróság. Amióta fonott dobóelőkét, és fonott horogelőkét használok, a szakadások száma drasztikusan csökkent.
    Én nem veszek észre akkora különbséget a kapások számában fonott és monofil előke közt.
    Persze a célnak megfelelő méretű zsinórt választok, feeder esetén 0,06-0,10, fenekező szereléknél 0,10-0,14. A horog melletti csalifelkínálást is megszerettem, én azt gondolom, jobb az akadás, illetve kevesebb az apróhal fogás.
    Jah, múltkori pecámon monofil horogelőkével, csontival pecáztam. Úgy benyelte a ponty, alig tudtam kiszedni. Csalitüskés, hajszálelőkés csalinál a horog mindig szájszélbe akad, legalábbis nekem még soha nem kellett ilyen esetben "műtteni"
    Szóval számomra jóval több a fonott horogelőke előnye, mint a hátránya. Hosszú előkés monofil feeder szerelék esetén nekem az apróhalak (dévér) úgy össze szokták tekerni az előkezsinórt, hogy majdnem minden dobásnál cserélni kellene.
    Fonott a dobóelőke, fonott a horogelőke, de nem tépem a hal száját, a főzsinór amúgy is monofil (ugye nyúlik) a fárasztás végén meg óvatos vagyok, mikor a partközelben van a hal.
    Én szeretem, használom a pelleteket is. Nagyobb méretekkel lehet szelektálni. Jó az állaguk, nem szedi le a keszegnép. Most mondjam, hogy a fonott zsinór, meg ezek a pelletek egyszerűbbé teszik a pecát? Nekem igen. Kevesebb a szerelés, az eltűnt csali, a benyelt horog. Kevesebb halat fogok..? Lehet.
    Volt itt régebben téma, hogy ezek a rikító színű gubancgátlók nem-e zavarják a halakat.....Na, múltkor a Cralusso filmben mit látok..? Ilyen rikító színű method kosarakat csináltak, mert tesztekkel bizonyították, hogy előbb odamegy a hal, több a kapás. Pedig annak aztán gyanúsnak kellene lennie........ ;]
    Áh, eltelik pár év, aztán lehet rikító fluoreszkáló pink előkezsinórral horgászunk, mert kitalálják hogy több a kapás. :D
    Nem tudom. Én azt vettem észre, ha eszik a hal, nem igazán zavarja a fonott előke. Én nem is finomkodok, nem látom értelmét. Lehet kevesebb halat fogok, de nem tépek bele horgot egybe sem. Szóval a magam eszével úgy veszem, hogy a fonott előkém inkább védi a halat, mert vagy leakad, vagy megfogom, és kiakasztom a horgot. Főleg az elején, újrakezdőként, rengetegszer megtéptek (gyári előkötött horog....). Most nem is tudom mikor szakadtam utóljára, jobbára csak akadóba vesztek horgot. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz saen #75460 üzenetére

    Köszi!
    Ezt, vagy hasonló formájú horgot használok legtöbbször: [link]
    Fenekező szerelékhez hatos, feederhez 8-10-es méretben. Most 8-as horog lehetett fent, még a télen szerelhettem, kora tavaszra kisebb horoggal (és csalival) gondoltam a pecát.
    Hajszálelőkét hosszabbra veszem, hogy elférjen minden csalikombináció. Ha hosszú, tekerek a horogra. Horogbefordítót nem használok, próbálgattam, na, eltűntek a kapások......Nem értem miért.
    Zsugorcsövet hogy használod, rámelegíted..?
    Na, köszi mindenkinek a jószándékú segítséget, jól esik, próbálok mindig valamit okosodni....Majd utána is olvasgatok, most eltűntem, go meló..Holnap reggelig... :R

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz bercsi #75481 üzenetére

    Felső határon van az árkategóriának, de én betenném a megfontolandók közé a Döme Fine Carp legkisebb méretét: [link]
    Nem nehéz, szép a zsinórkép(wormshaft dobemelés), masszív, bevált..Szerintem match pecán is helyt állna.... :K

  • Zoli bácsi

    őstag

    Ha valakinek van ilyen Nevis Primus orsó, mondja már meg, gyárilag gyorsfékes, vagy nem..?
    Nekem nincs, de meg mernék rá esküdni, hogy a boltba próbálgatva ezt az orsót, gyors fékre emlékezem. :U
    A forgalmazó szerint sima első fékje van: [link]
    Ez lehet egy kicsit modernizált változata, nagyobb (mélyebb) dobbal és hivatalosan gyorsfékkel: [link] Kisebb dobú, feeder barátibb változata is volt, de jelenleg csak ez a méret van náluk.
    SZerk: Én lehet hogy ezt nézegettem a boltban, ez gyorsfékes..És simán összekeverhető szemüveg nélkül nekem a Primussal.... :D [link]
    Eléggé egyformák ezek az orsók.. Talán a dob ami más.De ha valami jó, azon nem kell változtatni.... :)

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Na...tegnapelőtt volt szó róla, hogy akadnak le a halaim. Köszönöm a segítő hozzászólásokat. Most lefotóztam a magam által kötött, és általában használt előkéket.
    Azért folytatnám a témát, mert mást is érdekelhet.
    Az a kérésem, ha láttok hibát, nyugodtan mondjátok, ebből tanulok, meg talán más is...
    Jobbára feederezek, csalitüskés, fonott előkével. Mikor olyan kedvem van, azért bedobok egy hagyományos fenekező szereléket is. Legtöbbször 2 db cukk kukorica közt egy midi technopufit fűzök a hajszálelőkére, vagy egy pellet egy popuppal lebegővé párosítva. HA hosszú a hajszál, tekerek a horog szárára pár menetet.
    Persze sok fajta horgot használok, általánosságban ezeket, vagy hasonlókat, a kötések is elég jól látszanak szerintem.
    A hajszálas horgok hatosak, méretben. Úgy gondolom passzol a fűzött kukoricához, de lehet kissé kicsi..... :U Szeretem ezt a szelepgumi darabos megoldást, nem kell stopperrel kínlódni. Megfeszítem a szelepgumit a fűzőtűvel, áthúzom a csalit meg a feszített szelepgumit a csalin, elengedem, és kész.
    Hadd kérjek segítséget, ha láttok hibát, mondjátok, mi nem jó.. Köszi!
    Az első horog balról monofil zsinóros, bár talán elég egyértelműen látszik.

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Steady74 #75510 üzenetére

    Köszi, a hatos méret fenekező boton használt nálam is, nagyobb csalikhoz. Feeder esetében 8-as a legnagyobb.
    Azért is baj ez a horogméret, mert például a Mustad 14-es horog nagyobb, mint más gyártó 8-as méretezése...Régen mintha egyezményes lett volna a horgok, orsók méretezése emlékeim szerint. Nem is rendelek webáruházból ismeretlen horgot, mert nem lehet már a számozásra hagyatkozni, csak ha az ember ismeri a konkrét típust, gyártót. :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz saen #75512 üzenetére

    Köszi, ez kicsit lelombozó volt, de tényleg aprólékosan kifejtetted mi a hiba..Vagyis hibák.... :)
    Igazából a jó hír nekem, hogy amire azt mondtad, hogy elfogadható, a 2. verzió..Abból van a legtöbb, ezt a fajtát használom legtöbbet, 10-es (12-es, méretezéstől függ) horog 7mm-es tüskével. Illetve most (melegedő víz) térek át a 3. verzióra, nyolcas horog, 10mm-.es tüske, persze értelemszerűen nagyobb csali, a keszegnép miatt. Több fajta horgot használok, nem mind ilyen.. :)
    Igen, szerintem is nagy a horogbefordító, de az elején ezt a fajtát kaptam. Van már kisebb is, szándékosan ezt a horgot fotóztam, ezekkel nem volt kapás.... :U A frissen kötött horgaim jobbak, szerintem.. :)
    Hajszálelőkénél legtöbbször nem teszek szilikoncsövecskét..Kellene? Gyári horgokon sincs...
    Tényleg köszönöm neked, ha egy kicsit le is lombozódtam (Mennyi felesleges horogkötést csináltam tél végén), de az ember tudja mire figyeljen.
    :R :R

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz KunEmber #75515 üzenetére

    Azt gondolom, a horgászat is egy olyan dolog, ahol folyamatosan fejlődik az ember, de a technika is fejlődik. Meg senki nem úgy születik hogy mindent tud. (Na jó, Hermanyi mester lehet..De ő sem biztos.. ;) )
    Én örülök a kritikáknak, mert én azt érzem, hogy segítő szándékkal kapom. És igen, kitettem a horgaimat, sőt, szándékosan abból a szériából a horogbefordítóst, amivel kapásom sem lett..Azért lett félretéve anno..
    Igen, láthatjátok milyen hibákat csináltam.. De Sean sporttárs kritikájából többet tanultam, mint amit saját "leakadós-mérnincskapásom-nemértemmiért" tapasztalatimból egy szezon alatt megtanultam volna.
    Nem szégyen az okosabbaktól tanulni!

  • Zoli bácsi

    őstag

    Na..Úgyis esik egész nap, így éjszakázás után amúgy sincs semmihez kedvem.
    Kértem az asszonytól egy teafőzőt, nézett furcsán..Nem teát főztem. :P
    Első zsugorcsöves próbálkozásom...
    Vélemény..? :B Stopper kell? Szoktam tenni, ne csúszkáljon a csali a hajszálon.

  • Zoli bácsi

    őstag

    Köszönöm mindenkinek. Előkezsinórt olyat használok, amit éppen kapok a boltban, általában Nevist. Most ebből kötöttem: [link]
    Nem hiszem hogy süllyedő. :U

    Igazából fenekező boton használom ezeket a hajszálas előkéket, fűzött kukorica, pellet/popup, esetleg kisebb bojli/popup kombinációval.
    Halat is fogtam, csak néha (talán horogtól függ, mit kötöttem éppen) tényleg sok a leakadás....
    Az a baj, variálok, kísérletezek. Horogtípus sincs állandó, amit használnék, mert a boltok is hol ezt hol azt a fajtát tartják..... Pedig rá kellene állni bevált típusokra....
    Na mindegy, köszönöm a segítséget....Mindenkinek. :)
    A Zéé : Kösz a Primus-os hozzászólást, láttam. :)
    Amit mondtatok, próbálok változtatni. Vannak fluorocarbon előkezsinórjaim, illetve veszek legközelebb süllyedő fonott előkezsinórt. Vannak ezek a bevonatosok, elméletben ismerem, csak nem használtam.... :B
    De azt hiszem, rá kellene állni bevállt horog meg előkezsinór típusokra....is... :U Mondjuk amennyit fenekezek, megvehetem előkötöttben is. Ami legtöbbet fogy, a feeder(method) előkék, meg a bolognai boton használt monofilosak.
    Na, köszi még egyszer, húztam dolgozóba! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    Képzeljétek, azt mondja a kolléga, van önbevágós úszója..Mondom neki, márpedig olyan állat nincs...... :D
    Mutatta. Megkerestem a neten is, és létezik...: [link]
    És én még azt hittem, sportszerű az úszós peca a fenekezéshez képest..... :O

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz @mriya@ #75538 üzenetére

    Nincs halőr.
    Egy olyan tavon horgászik, ami valamikor a horgászegyesületé volt, most megvette kavics kitermelésre egy vállalkozó. Kapitális halak maradtak benne. Nincs sok hal, de hatalmas amurok, pontyok maradtak vissza. 7 éve nincs hivatalosan horgászva.
    Pár embernek megengedi a tulaj, hogy horgásszon ott. Semmiféle szabály nincs......
    Lehet én is kinézek egyszer...... ;)

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz fess #75558 üzenetére

    Felénk vadvízen felbukkannak néha az ellenőrök. Volt hogy a Rábán pecáztam, furcsa hangokat hallottam, azért ugye 5 ember nem tud csendbe jönni egy ágas-bogas terepen.....
    Leállították odébb az autót, csendbe közelítettek meg, civil ruhás rendőrök, és halőrök.
    Legjobban röhögtem, mikor indult a Covid járvány, 2 méterről kért az ellenőr, hogy mutassam az engedélyt.
    De rendesek, volt hogy nem ikszeltem be a napot, úgy tett mintha nem vette volna észre. Inkább hétvégén járnak, akkor sok a horgász.
    Oda is kellek figyelni, mert holnaputántól pontytilalom. A megyei folyóvizeken tilos kukoricával, pellettel, bojlival..Még gumikukoricával is!.. csalizni. Ellenőrizhetik.
    Csak csonti lehet a csali, giliszta.....Ilyesmik. És mint tudjuk, ezeket a ponty nem veszi fel.... ;]
    Mindegy, a szabály az szabály....Nem csalizok gumikukoricával. De van Feedermániás vízicsiga utánzatom, azzal lehet..... :D :D Ugyanaz lehet az anyaga mint a kukoricának, csak a forma más... :U

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz lumpy92 #75575 üzenetére

    Szerintem a vastag, rablóhalas méretben jobb krimpelni.
    Elég merev. Egyszeri beruházás egy krimpelő fogó.
    HA nem akarsz fogót venni, vegyél kész előkéket. Nem értem, hármashorgot miért ne tudnál használni (ha azt akarsz), beleakasztod, és kész.... :)
    Szerk: Én ilyen fogót vettem, még mindig nem veszélyes az ára szerintem: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz lumpy92 #75579 üzenetére

    Ugyan én nem süllőzök, de sógornőm férje évtizedek óta horgássza, legfőképp a nagy Rábán. (Bocsi, ha nagy Rábát írok néha, azért mert a KisRába itt folyik Kapuváron, és ha egyértelműen akarjuk megkülönböztetni, így mondjuk).
    Ha valakinek, akkor neki van tapasztalata.....Hozzám képest mindenben régimódi, pontyozni is hatalmas horgokat, durva zsinórokat használ. Nade süllőzni! Nézegette a hatos pontyozó horgaimat, azt mondja ilyen pontyozó horgokat használ, nagy horoggal nem tud süllőt fogni. Nem veszi fel a halszeletet, vagy az apró csalihalat. Ő nem használ semmiféle előkét, süllő vagy harcsa a legfőbb ragadozó faj erre fele. Mondta, ha harapásálló előkét (Nála vsz. drótelőkét jelent) használ, akkor sincs süllő kapás.
    Azt is mondja, hogy estefele érdemes süllőzni.
    Idén majd megpróbálom én is. Egy bottal. Másikkal meg márnázni, pontyozni. (Tilalom után, persze)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Múltkor említettem, sógornőmék Dunaszigeten vettek telket, egy holtág partján. Ma elmentünk, megnéztük. A telek egyik határa kb 50 m-en a holtág. Hal is van benne, azt mondja a rokon, kilós kárászt fogott. A Duna sincs messze, párszáz méter.
    Nem irigylem azért, 4500m2-es telek, térdig érő csalánt, füvet irtották éppen...
    Hangulatos, órákat ott voltam, madárhangon kívül más hang nem volt......
    Legközelebb egy Bolot azért viszek...... :K
    Nekem is az álmom egy vízparti telek. Speciel lenne rá nekem is 150 ezrem....... :K :U
    Csak nekem forintba, neki meg euróba volt.... ;] (Osztrákoknál kőműves)
    Bocs az offért, csak a múltkor említettem, hogy vettek sógornőmék egy vízparti telket, na, valóban vízpart. Sajnos nem élő, folyó víz, de nagyon hangulatos...
    Ez a telekhatár egy oldalon:

    Megnéztem a Dunát is, valami hallépcső van az utca végén..Vagyis alig odébb.
    Elvileg ide az engedélyem is jó...
    Van itt annyi Duna-ág.....Egyszer eljövök Ho-Ho-Ho! :K

    EZ meg a Mosoni-Duna ág Mecsérnél, megálltam a híd után. Elvileg ez a legközelebbi Duna hozzám, hangulatos. Szemben ült két sporttárs, egyik látszik is...Rengeteg a nyárfaszösz, a képen annyira nem is látszik, én ilyenkor már nem szeretek fenekező pecát mívelni...

    Szóval pecázni nem voltam.....De benéztem hogy merre fogok! :D

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz musli26 #75603 üzenetére

    Egy ötlet:
    Mielőtt megveszed, fogd kézbe ezt: [link]
    Az egész Vanity sorozat nagyon eltalált, de ez az új Method sorozat (Volt egy előző generáció ugyanezzel a névvel, de talán mindenhol kifutott) szerintem jobb lett. Alig drágább a Vanitynél, de valami eszméletlenül finom, rugalmas pálca. Rossz nyelvek szerint ugyanaz a blank, mint egy nagy nevű sztárhorgász Royal Method Carp nevű botja. (És nem árulom el, ki az :P ) Persze nem ugyanaz a bot, azért arra minőségibb gyűrűsor kerülhetett, de több emberben felvetődött aki mindegyiket kézbe fogta, hogy ugyanaz a bottest. Legalábbis nagyon-nagyon hasonló..... :D
    Na, de ez a 330-as Method feeder egy light pálca inkább, mint MH. Vendingo sporttársnak van, de eltűnt nagyon mostanában...De elégedett volt vele. :K
    Ezt tudnám felhozni alternatívaként, és ha a kétrészes is jó, akkor még ezt: [link]
    Azt gondolom, mindegyik finomabb pálca, mint a Vanity.
    Vanity erősebb, szóval ha nagyobb kosarakat akarsz használni, akkor azt vedd. Minden másra ott a Master Card....Őőőő a Method Carp. Vagy a Trinity.
    :)

  • Zoli bácsi

    őstag

    Nálunk a tavon a busák hullanak tavasszal. Ma mentem ki a tóra, 2db 8-10kg-os kiszáradt busatetem oszladozott a szántóföld szélére kirakva.
    Azta..... Felkeltem a géptől, mi történik..... kopog az ablakpárkány, jégeső esik....Meg lotyog, vagy 10 fokot hűlt 5 perc alatt a levegő.... :O
    Na, vettem ma busázó etetőanyagot, megpróbálom, valamikor, van még a tóban biztos.... :U
    Reggel pecáztam pár órát, végre szélcsend volt, úszóztam..is.
    2 etetést csináltam, egyikre dobtam egy feeder végszereléket, nagyobb wafters csalival, hogy ne vegye fel apróhal. Másik etetésen kis keszegező úszóval, 10-es horoggal, egy szem csemegekukoricával "keszegeztem".
    Egy pergető bottal (3m-es) úszóztam, keszegeztem, mert nagyok a gyűrűi. Jó volt az óvatosság, ráült a nyárfaszösz a zsinórra. Bajba lettem volna matchbottal.
    Szerintem kitaláljátok mi történt........ ;]
    A pontyra célzottan betett feeder szerelék érintetlen maradt...A parttól kb. 8m-re meg sorba fogtam a pontyokat egy szem csemegével......Egy keszeg nem jött. Legkisebb hal egy 30cm körüli kölökponty volt.
    Ennyit a keszegezésről. ;) Nem tudom mi van a dévérekkel, amivel tele van amúgy a tó, biztos ívnak. Jó volt úszózni, végre alig volt szél. Többször elő kell szedni az úszós felszereléseket, csak ez a fránya nyárfaszösz tűnne el...... :K
    Szerk: Mielőtt kérdezitek, egyesületi tavon nincs pontytilalom!

    [ Szerkesztve ]

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz hermanyi #75712 üzenetére

    Ah, én már ilyenkor nem finomkodok. A Rábcán is simán felteszem bolohoz a 10-es méretet. Kora tavasszal persze finomabb dolgokkal kezdek, de múltkor már a kis snecik is benyelték a kisebb, csontis horgokat. Ez a méret, amivel megfogom a kis keszeget is, van kapás, de kevés a deepthroat.
    Ugye nem egyforma a horgok számozása, ez a vékonyabb húsú, kerek öblű horogfajta pont passzol az egy szem csemegekukoricához. Melegebb vizeknél ezt használom, keszeg is felveszi, pontyot is megfogom, az apró küszöket, mini halakat azért már kiszelektálja.
    Itt a tavon tenyeres dévérek vannak, egyen méret (valamelyik évben túltolták a telepítést), jó nekik ez a horogméret. :K
    20-as főzsinór, 16-os előke, 10-es horog....Match, feeder pecánál ez az alap... :D
    Ezzel minden kijön.
    Hiába szándékozik az ember keszegekkel szórakozni, legtöbb amuromat így fogtam, keszegezés közben, egy szem kukoricával.

  • Zoli bácsi

    őstag

    Kijött a Nevis egy új nyeletős feeder orsóval, szerintem a kategóriájában best buy lesz: [link]
    Ránézésre a Carp Fighter LCS/Aqua feeder típusokkal szoros a rokonság.
    Viszont ha mindenhova csapágyat kapott, ahol eddig persely volt (Az adatok ezt sugallják), akkor ezért az árért korrekt tekerő lesz. :K
    Szerk: Képeket megnézve nagyon kicsi az a fékcsillag...Úgy tűnik, mintha a régebbi, kisebb féklamellákat kapta volna. Kár lenne, ha ezen spóroltak volna, a letapadásmentes, precíz fék volt az egyik előnye a Carp Fightereknek..(is). :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák