Nagy játékok kis képernyőn

Pocket Minecraft

A Minecraft évek óta izgalomban tartja a játékosokat, ezt pedig a fejlesztő Mojang nagyszerűen használja ki: a konzolok mellett ugyanis többek között Androidra is piacra dobták a programot. Eleinte azonban kisebb átvágásnak érezhették a játékosok az ezer forint feletti produktumot: borzalmasan behatárolt, szűk területen lehetett csak építkezni, ráadásul nem voltak barlangok sem, így az ember másfél-két óra után kiismerhette a neki generált terepet és sem a felfedezés öröme, sem a túlélés művészete nem kapott helyet a telefonos kistestvérben. Ennek vetett véget a nyári hatalmas frissítés, amellyel szinte mindent sikerült a játékba építeni, amiért a PC-s, konzolos nagytestvérért rajongani lehetett, így pedig már mindenki számára nyugodt szívvel ajánlható a több száz, esetenként akár több ezer órányi szórakozást is nyújtani képes játék.

Pocket Minecraft
[+]

Grafikailag a Minecraft mindig is minimalista volt, így a nagytestvérek puritán, a véletlen pályagenerálás miatt helyenként mégis eszméletlenül látványos külsejét nem volt kihívás telefonokba ültetni. Az új frissítésben azonban a külsőt nem kísérik érezhető korlátok: a terepet minden egyes új játék esetén a végtelenségig képes legenerálni a telefon is, ráadásul szörnyekkel teletömött barlangokra, mesterséges intelligencia által irányított lakókkal alaposan megtömött falvakra is bukkanhatunk kalandozásaink során. Természetesen az Android-változat is kétféle játékmódot kínál a próbálkozóknak: kreatívban a feladatunk pusztán annyi, hogy az élettelen tájon a nálunk levő végtelen nyersanyagok segítségével azt és úgy építsünk fel, munkáljunk meg, ahogy nekünk tetszik. Az igazi mókát a túlélőmód jelenti, amely bár még mindig egyszerűbb, mint a PC-s nagytestvérben, a kétféle nehézségi foknak és a random generációból adódó folyamatos kihívást kínáló terepnek köszönhetően eszméletlen nagy élmény.

Pocket Minecraft
[+]

Nappal a feladatunk annyi, hogy létrehozzunk egy hajlékot, amelyben túlélhetjük az éjszakát, amikor is a táj megtelik a mára kultikussá vált szörnyekkel. Ételre is – bár egyelőre nincs a telefonos változatban éhezés – szükségünk lesz: elveszített életerőnket kizárólag táplálékkal pótolhatjuk, márpedig a terepen való kisebb-nagyobb esésektől és a kóborló szörnyek ütéseitől-lövéseitől folyamatosan sérülni fogunk. A lehetőségeink száma végtelen: pár játékbeli napot eltöltve folyamatosan kényszert érzünk rá, hogy egyre nagyobbá és nagyobbá varázsoljuk hajlékunkat, az építkezés közben jövő zseniális design-ötleteinket pedig csak kalandozással és bányászással válthatjuk valóra. Az érintőképernyős irányítást a lehető legegyszerűbbre és legkézenfekvőbbre csiszolták a fejlesztők (egy-egy kockányi területet karakterünk automatikusan átugrik, leheletfinom érintésekkel pedig pillanatok alatt építhetünk és rombolhatunk), így kis gyakorlás után a Minecraft közel akkora élményt jelent, mint a PC-s változat, ennél pedig nagyobb bók egy olyan játéknak, amelyből több tízmillió példányt értékesítettek világszerte, nem szükséges.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények