MyAudio Teen – bemutató

Játékok

Tehát elérkeztünk a gép legfontosabb részéhez. Mint azt korábban említettem, a gép emulátorként működik, vagyis korábbi konzolok játékainak a futtatására képes. Játékokat a MyAudio biztosít hozzá a MyMedia segítségével, ahol hozzávetőlegesen 1000 játékot tölthetünk le. A játékok között nagyon sok stílust megtalálhatunk, bár ezek a stílusok nyilván a '90-es évek játékstílusait elevenítik fel. Ennek ellenére a sportjátékot kedvelők ugyanúgy találhatnak maguknak játékot, mint az akció vagy a verekedős játékokért rajongók. De akár a komolyabb JRPG iránt érdeklődők is megtalálhatják a számításukat.

Arra, hogy pontosan milyen játékokkal játszhatunk nem térnék ki, hiszen elég nagy a választék, inkább általánosságokról írnék. A gép egy analóg karral és négy játékvezérlő gombbal rendelkezik, a fennmaradó másik három gomb inkább csak menüvezérlésre alkalmas. Az analóg kar leginkább a PSP hasonló vezérlőjére emlékeztet, igazán nincs vele baj, bár alkalmanként túl érzékeny, hiszen a gépen futtatható játékok nem analóg irányításra lettek tervezve. Ennek ellenére remekül használható, mint ahogy a négy különböző színű gomb is. Nem kattognak, nem lötyögnek, szépen használhatóan teszik a dolgukat.

Ugye mint már említettem maga a gép meglehetősen kicsi, ez előnye és egyben hátránya is lehet, hiszen a méretesebb kézzel rendelkezők számára egy idő után kényelmetlenné válik a játékok irányítása, de mivel eleve gyerekeknek szánta a gyártó, így ezt nem rójuk fel hibának.

Ami viszont már kellemetlenségeket okozhat az a játékok mentése. Bár mivel ezek java még kódokra épül, vagyis a pályák után kódokat írhatunk fel, amiket később visszaírva az adott pályán folytathatjuk a játékot, ennek ellenére azért akadnak olyan alkotások is amikben már elérhető a mentés funkció. Ezeket viszont hiába használjuk, sajnos ezen mentések segítségével nem tudunk állásokat visszatölteni, helyette a gép alapszoftvere kínál fel mentési lehetőséget. Ami alapvetően működik, de mivel csak minden játékhoz egy állást menthetünk így adódhatnak problémák, mint ahogy az a teszt folyamán meg is történt.

Ezen felül alkalmanként még a hanggal voltak problémák, ami mintha néha összezavarodott volna, vagy késett vagy sietett, igaz ez csak néhány játéknál fordult elő.

Ezen apróságokat leszámítva viszont a felkínált játékok zöme jól futtatható, és remekül használható a kis szerkezeten.

Tartalom feltöltés:

Nem esett még szó arról, hogy hogyan juttatunk tartalmakat a gépre. Erre két lehetőség adódik. Az egyik az USB kábel, amivel egyébként a gép töltését is elvégezhetjük. Amikor csatlakoztatjuk a kábelt a Teen felajánlja, hogy adatokat másolhatunk, tölthetjük a gépet vagy tölthetjük és közben játszhatunk. Ha az adatmásolást választjuk, akkor a számítógépünk adathordozó eszközként ismeri fel, és a megfelelő mappákba másolhatjuk a szükséges fájlokat. Értelemszerűen a Game-be a játékokat, a Video-ba a filmeket és így tovább. Másik lehetőségünk a micro SD kártya, aminek a foglalatát a gép jobb oldalán találhatjuk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt