Aktív témák

  • amdphenomX4

    csendes tag

    válasz amdphenomX4 #38095 üzenetére

    Sziasztok, na szóval én vagyok aki vett használtan egy 3LED hibás boxot és mikor az előlapot leszedtem észrevettem, hogy már egyszer tavaly júliusba reballozták (egy odaragasztott cetlin ez állt). Írta két fórumtárs, hogy fölösleges lenne megjavíttatni, újra megsülne. Elszomorodásomba szétkaptam az egészet. És akkor vettem észre, hogy a ventillátor levegőjét terelő műanyag burkolat hozzá van ragasztva a CPU hűtőbordájának a tetejére. Gondolom mikor javították (rosszul) eltökítették a csavarokat (a DVD meghajtónak se voltak már, csak az a kettő volt ami fogja a burkolatot csavar összvisz) és ez volt a forradalmi megoldás rá, ami a melegedésnek csak kedvezett. Illetve valami nem stimmelt a GPU hűtőbordájával sem. Mert neten képeket nézegetve azt vettem észre, hogy még a fő hűtőbordából jön egy kisebb hűtőborda rézcsövön. Bár ez lehet típus specifikus dolog, de neten a Xenon/Zephyr lapokat néztem, ami nekem van és ott mindegyiknek úgy volt, ahogy mondtam az előbb.
    Ezek a dolgok nem befolyásolhatták az újabb megsülést? Mert ezekből kiindulva, ha ilyen gánymunkát végeztek akik javították régen (infra forrasztóállomást szerintem nem is látott), nem is csoda, hogy újra 3LED-es lett. Ha én egy profi helyen megjavíttatnám, nem elképzelhető, hogy stabil lenne egy hosszabb ideig?

Aktív témák