Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JJános

    addikt

    válasz F.csaba #9625 üzenetére

    "Hanem gyülölöm azt a magatartást, amit a kívüröl zsidók tanusítanak!"

    A baj csak az, hogy a belülről arabokat meg nem gyűlölöd. Nincs az igazság mérlege a helyén. Mindig csak a másik oldallal foglalkozol. Antiszemitizmus? Gondolkodj!

    2007-05-06 óta itt!

  • andrea.lois

    csendes tag

    válasz F.csaba #9625 üzenetére

    Amióta Istent ismerem, soha nem fogadtam el semmit, amit előbb meg ne vizsgáltam volna.
    Amiket leírtál, nem szükséges túl sokszor átrágnom, mert a csapból is ez folyik, hallom minden nap, elegem is van belőle, és egy része ráadásul hazugság.
    Én a becsületlen semmirekellő embereket tudom elítélni, de még ez sem az én feladatom, hanem Istené. Lehet az zsidó, vagy nem zsidó. Ismerek olyan zsidót, akire azt mondom, össze ne fussak vele az utcán!
    De olyan keresztényt is! Aki hallelujázik a gyülekezetben, gyönyörű énekeket énekel Jézusnak, elmondja a pásztornak mekkora csodás dolgokat tett meg Istenért, aztán hazamegy, jól megveri az asszonyt, meg belerúg a gyerekbe.
    Számomra nincs különbség.
    Ezzel azt akarom mondani, hogy az embert nézem, nem a népet, és nem szeretem, ha véleményt mondunk egy népről oktalanul. Más a hite, még nem tért meg, még nem ismeri Jézust, de becsületes hívő életet él, hűséges a mi Atyánkhoz, ez a hívő zsidó.
    A politikusokról és üzletemberekről nincs véleményem, mert nem csak a zsidók olyanok az üzleti és politikai életben, amilyenek, hanem a többi nép közül valók is mind.
    Utálom a politikát. Nem is értek hozzá.

    "Az államvezetésben a pénzvilágban, a világgazdaságban, a globalizációban., környezetszennyezésben, a profitéhhségben, a kiuszorázásban és mindenegyes kötelékükben mellyel eme gonosz világ fejedelméhez köttetnek is!"

    Ezek mind a zsidók lennének? Virágzó pusztát látok, virágzó országot, bölcseket, jó orvosokat, filozófusokat, filmszínészeket, énekeseket, kutatókat, feltalálókat stb... Nézet kérdése...
    A légzsákot pl. egy magyar zsidó fiú találta fel, tudtad? Itt nem fogadták el, kivitte külföldre. Ismertem az anyukáját. Ő pl. embereket mentett ezzel a találmánnyal szerintem. Ez csak egyetlen példa a rengeteg közül.
    Szerintem köszönhetünk épp annyit, hanem többet a zsidóknak, mint amennyit ártottak. Én nem sarkítanék a zsidókra, mert ezzel az erővel bármelyik népről beszélhetünk.
    Az arabokkal meg nincs semmi bajom. Vannak barátaim is. Itt nincs arab és zsidó közti háború, ahogy Izraelben sincs. Nincs! Csak a terroristákkal van háború. Az utca emberei szeretik egymást. A média azt mond amit akar. Menj, és nézd meg a saját szemeddel mi van.
    Jézus az egész világot szereti, nem csak a hívőket. Az egész világért meghalt! Azokért a zsidókért is, akikről te beszélsz. Ő a jövőt látja, ahogy bennünk is a jövőt látta, amikor még nem hittünk benne. Vagy te tökéletesnek születtél?
    Én sajnos nem...
    Te csak azokat a zsidókat szereted, akik Jézus szolgái. Én meg mindent. Sőt, az arabokat is. Meg a cigányokat is. Kíváncsi leszek rá, Jézusnak mi lesz erről a véleménye...
    Remélem, végre megérted mi a bajom azzal, hogy állandóan a zsidóság a téma mindenhol... Ártottak annyit mások is, mint a zsidók, csak a helyzet az, ha egy zsidó tesz rosszat, az közhírré tétetik, ha nem zsidó, hallgatás van.
    Nem fogom a zsidókat szidni semmilyen formában senki kedvéért, akkor is, ha meg vagyok győződve arról, hogy tesznek rosszat.
    Én is teszek rosszat, és szeretném, ha az emberek a Máté 7,12 szerint bánnának velem. Akkor én is úgy állok másokhoz, ha ezt én így szeretném...

    Békesség testvér! :) Fura hangot ütsz meg, de nem bánt, nem zavar...
    Szóval maradok 80-nál...
    Kértelek, hogy tegyük félre a zsidó témát... A válasz nem ez volt... Nem fogok olyan dologba beleegyezni, aminek az ellenkezőjéről vagyok meggyőződve.
    De ha szembetalálkoznánk, nem tudnék haraggal nézni rád, ebben tuti biztos lehetsz.

Új hozzászólás Aktív témák