Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bronin7

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #6962 üzenetére

    Kezdem látni, hogy itt a hívők vs. nem hívők ellentét valójában nem is e két csoport között zajlik. Nem a nemhívőséged miatt mondasz ilyeneket. Nem csak a hitnek van korai fázisa. Ugyanígy egy hitetlen is tartózkodhat az önismeret korai fázisában. Vagy a hívők ismeretének korai fázisában, ami által csak a korai hitfázisokat ismeri, ebből von le következtetéseket. Az összes eddigi kérdésed és állításod ezt támasztja alá.
    Bocs, de ebben nagyon tévedsz.
    Én nem korai hitfázisokból vonok le következtetéseket.
    Találkoztam már én mindenfajta hitfázissal, ahogyan te mondod, tehát nem felületes tudásból építkezek.

    + Egy érdekes dolog:

    Ahogy olvasgatom a hozzászólásaidat egyre kellemetlenebbül érzem magam, mert nem írsz hülyeségeket, de valahogy nem tudlak hova tenni...
    "Ez valóban keresztény lenne?" állandóan ez a kérdés jár a fejemben...
    De be kell látnom, hogy az igazság más.
    Nem akarlak megsérteni, de te nem vagy keresztény.
    Se mentalitásban, se gondolkodásmódban.
    Én így érzem, tudom hogy furán hangzik, de te kivétel vagy.

    Valahogy azt érzem, hogy te észre se veszed azt, hogy ALAPBÓL milyen ember vagy, hogy te talán alapból megértőbb, kedvesebb, stb. típus vagy, s nem az Istenbe vetett hit miatt lettél ilyen. Ne tulajdonítsd minden pozitív erényedet, tulajdonságodat Istennek!
    Ebből könnyen a 21-es csapdája lehet!
    A saját tulajdonságaid és értékeid miatt még nem lesz a kereszténység csodálatos és az Isten nagyszerű!

    Az esetleges változásra lehet hogy alapból meg volt benned a motiváció, csak ezt te az Isteni "útmutatásnak" vagy minek nevezzem, tulajdonítod be.
    Az biztos, hogy sok keresztény emberrel találkoztam, de te nem vagy hozzájuk hasonló.
    És ők is azt mondanák, hogy te nem vagy keresztény.

    Te valami szuper "szeretet-jóság-kedvesség-bölcsesség" hibrid vagy. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák