Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Vladi #3209 üzenetére

    "Szabad akarat: Te szabadon akratad, hogy megszüless? Vagy akarhatod, hogy ne halj meg? A szabad akarat véges. Törődj bele. Ebben segít az írás."

    Ez így igaz. Tényleg nincs szabad akarat. Mégha a születéstől is számítjuk, a halált nem lehet elkerülni. Mielőtt valaki belekötne, ha én ebben a formámban szeretnék élni tovább, örökre, arra nincs meg a lehetőségem.

    "Ennek sok oka lehet. Mivel eleve "egyszerű" embereknek íródott, így inkább könnyen megjegyezhető, mesélhető érdekes történetekbe varrták bele a mondanivalót. "

    Pont ezt mondom. Egyszerű embereknek a fentebb említett idézet, hogy megtagadja a saját anyját, és testvéreit nem jelent mást mint azt hogy tagadd meg az anyádat.
    Meg ha nem szereted jobban Istent jézust jelen esetben tök mind1, mint anyádat akkor ő sem fogad be téged stb... Az egyszerű ember ezekből pontosan azt fogja leszűrni ami le van írva.

  • Kazimír

    őstag

    válasz Vladi #3209 üzenetére

    "Hogy Isten vár minket, de rátalálnunk nekünk kell."
    "Izéé... én egy fiatal paptól úgy tudom, hogy eleve megválltva születünk. Persze már akkor sem értettem vele egyet. akkor lehet, hogy igazad van"

    Igaza volt. Csak ha ott lezárod és kényelmesen hátradőlsz, hogy most már ezzel sem kell többet törődnöd, akkor hiába volt az egész.. Szerintem. Meg itt nem is - csak - a megváltásról van szó.

    (egyébként jól teszed, hogy egy lelkésztől próbálsz meg ilyen dolgokban "tájékozódni", ezt javaslom másnak is, továbbra is. (ez elsősorban neked szól Dany007 ))

    Be köll fizetni, azt' jólvan...

Új hozzászólás Aktív témák