Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz zone #19953 üzenetére

    Szerintem nem rossz a példa. Csak az tudja hitelesíteni a levelét, aki írta. Azért tesz rá pecsétet, mert hitelesíteni akarja vala, azért írja alá. Minden levél aláírásának ez a lényege.
    Nem arra gondoltam, hogy a Biblia végén szerepel Isten neve,, ez biztos Isten aláírása... Hanem arról írtam, hogy egy iratot a kibocsátója tud hitelesíteni. Ez pedig szerintem tény.
    Tehát nem a hitem hitelesíti, nem egy tiszteletre méltó ember szava, hanem Isten.
    És itt jön a Szentlélek, mint hitelesítő.
    Sokszor hallok olyan beszámolókat egy-egy igehirdetés után teljesen különböző élethelyzetű emberektől, hogy ez az igehirdetés teljesen rólam szólt, mintha a lelkembe látott volna az igehirdető. És bár büszke vagyok a lelkészünkre, okos, intelligens, és érzékeny ember, de nem tudom kinézni belőle, hogy egyrészt tud az összes nyilatkozó ember a problémájáról, másrészt, ha egy-két ilyenről tudna, akkor nem teregetné ki. Tudom, mert előtte engedélyt szokott kérni az érintettől, volt hogy tőlem is....
    Az hogy egy ilyen igehirdetés személyessé legyen kell a Szentlélek munkája, amit láthatunk a lelkész szolgálatában és abban, ahogy ez az adott embereket megszólítja.

    Folyt köv...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz zone #19953 üzenetére

    "Jó látni, hogy valóban foglalkoztál a kérdéssel, de milyen bizonyítékokat találtál a Biblia és a keresztény hit igazolására?"
    Az életem minden napja bizonyíték számomra és a velem kapcsolatban lévő keresztények élete: küzdelmük, elbukásaik és győzelmeik, szabadulásaik...
    Tudom, hogy te nem ezt vártad tőlem. Te valami olyan kézzelfogható dolgot vársz, amit te is tudsz elemezni, értékelni, esetleg bírálni. Ez túl szubjektív, ez nem racionális :).
    De ez van. Az én bizonyítékaimat kérted, ezt tudtam adni.
    Isten megtehetné, hogy globálisan mindenki számára egyértelműen kinyilatkoztatja magát. Meg is fogja tenni.
    Addig marad ez a személyesség... ami valljuk be nagy megbecsülést is jelent.
    Jöhet a hatalom a városba nagy csinnadrattával, de ha személyesen meglátogat, az az igazi... még akkor is, ha mások ezek után bizonyítékokat várnak a látogatásról, és én nem tudok objektív bizonyítékot adni... akkor is nagyobb dolog ez a személyesség....

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák