Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Kezdő vagyok #19373 üzenetére

    Van valami konkrét tanítás ami nem tetszik neked, vagy az egész szervezetünk nem tetszik?

    Ha szinte minden tanításunkkal bajod van, arra nem lesz időm, hogy reagáljak.
    1-2-re viszont igen.

    Írtad:
    Az pl.hol van benne a szövegben,hogy a keresztelkedés előtt állóknak kb.200 darabnyi kérdést először meg kell válaszolni(mint pl.a Tanúk esetében)?
    Itt milyen hagyomány lett követve?
    Vagy csak emberi filozófiákat követünk?

    Máté 28:19, 20: „Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek.”

    János 17:3 "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."

    Cselekedetek 8:12 : "Mikor azonban hittek Fülöpnek, aki az Isten királyságáról és a Jézus Krisztus nevéről szóló jó hírt hirdette, megkeresztelkedtek, férfiak és asszonyok egyaránt."

    Ahhoz, hogy valaki megkeresztelkedjen, előbb tanítvánnyá kell válni, ahhoz pedig ismeretet kell szerezni. Az iskolában is kérdések által mérik fel, hogy valaki tud-e valamit, vagy sem. Szerintem ez így logikus.

    Nálunk nincs olyan, hogy valakit úgy keresztelnének meg, hogy azt sem tudja, hogy miben hisz.

    1Korintusz 6: 9-11 :" Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát. Pedig ilyenek voltak némelyek közületek. De tisztára mostak, de megszenteltek, de igazságossá nyilvánítottak benneteket Jézus Krisztus, a mi Urunk nevében, és a mi Istenünk szellemével."

    1Korintusz 5: 9-13 :"Levelemben azt írtam nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba paráznákkal, de nem úgy értve, hogy általánosságban e világ paráznáival vagy a kapzsikkal, a zsarolókkal vagy a bálványimádókkal. Különben bizony ki kellene mennetek a világból. Most azonban azt írom nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba senkivel, akit testvérnek neveznek, de parázna vagy kapzsi vagy bálványimádó vagy szidalmazó vagy részeges vagy zsaroló. Az ilyennel még csak együtt se egyetek. Mert mi közöm nekem a kívül levők megítéléséhez? Vajon ti nem a belül levőket ítélitek meg, míg a kívül levőket az Isten ítéli meg? „Távolítsátok el a gonosz embert magatok közül.”

    Olyan emberek sem keresztelkedhetnek meg nálunk, akik nem cselekszenek összhangban a Bibliában leírtakkal. Ha a megbotránkoztató személyeket el kell távolítanunk magunk közül, akkor miért választanánk be ilyen személyeket?

    Nálunk nem a mennyiség, hanem a minőség számít.

    Ha már szóba jött a keresztelkedés.
    A te egyházadnál történik-e csecsemő keresztelés?

    [ Szerkesztve ]

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz Kezdő vagyok #19373 üzenetére

    Csak most jutott eszembe. :)

    Írtad: "Én kitartok amellett,ami az Ókeresztény kor fő üzenete volt,és amit hirdettek(ami nem a Királyság evangéliuma volt)."

    Amellett tartasz ki ami mellett csak szeretnél. Én nem fogok senki fejéhez fegyvert.
    Ellenben a királyságról/Isten országáról ezt írja a Biblia:

    1. Máté 24:14
    "És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég." (ÚV)

    "Isten országának ezt az evangéliumát pedig hirdetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jön el a vég." (Magyar Bibliatársulat újfordítású Bibliája)

    "És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég." (Károli)

    2. Máté 9:35
    "És Jézus körútra indult minden városba és faluba, tanított a zsinagógáikban, prédikálta a királyság jó hírét, és gyógyított mindenféle betegséget meg mindenféle fogyatékosságot." (ÚV)

    "És körüljárja vala Jézus a városokat mind, és a falvakat, tanítván azoknak zsinagógáiban, és hirdetvén az Isten országának evangyéliomát, és gyógyítván mindenféle betegséget és mindenféle erőtelenséget a nép között." (Károli)

    Hogy látod, kell-e valakinek hirdetnie a Királyság evangéliumát?

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

Új hozzászólás Aktív témák