Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Huma #18588 üzenetére

    Jó következtetéseket vontam le csak te nem értelmezted megfelelőképpen az általam leírtakat. Azt írtam hogy 99%-ban keresztény lesz, ha vallásos. Tehát nem másik vallást választ magának ha igénye van egy mankóra, hisz készen kap egyet helyben. Ha nincs igénye akkor meg egy pap gyereke is lehet ateista. Akkor kérnék erre valami adatot, különösen a 99%-ra. Vagy csupán ez csak a te logikus feltételezésed, amit te el is fogadsz, és logikusnak is találsz....

    Szerintem ilyesmi nem történt. A 99%-od pont ilyen tényként beállított valami...

    Annyira ismerem a Bibliát hogy vitatkozni tudjak róla. A focit is ismeri ennyire mindenki, vitázik is róla rendesen :)
    De most őszintén... Mi értelme a vitának olyan esetben, ahol tényekkel nem lehet érvelni csak sztereotípiákkal?
    Beszélgessünk arról, hogy milyennek látod a azokat az embereket, akiket kereszténynek tartasz... Beszélgessünk arról, hogy mi zavar téged azokban a tanításokban, amikre úgy gondolod, hogy a keresztény élet alapjait képezik... de ne minősítsünk és főleg ne vitázzunk olyanról, "hogy hol lenne, ha nem lett volna...", ha abban is hiányosak az ismeretek, hogy "mi volt valójában"....
    A keresztény hitem arra tanít, hogy felelősséggel tartozom a teremtett világért. És ez arra buzdít, hogy ismerjem meg azokat a törvényszerűségeket, ami alapján működik, és próbáljak hozzá alkalmazkodni.
    A XX. Isten nélküli világ pedig többnyire arról szólt, hogy legyőztük a természetet, uralmunk alá hajtjuk, és alárendeljük az érdekeinknek... És most pislogunk a XXI. században, mert nem tudjuk megfékezni ezt a szemléletet.
    Gyakran járom a városunk melletti erdős cserjés területeket. Kb 2 óráig szemét mentes, közvetlenül a szemét összeszedés után..
    A múlt héten egy bányatónál horgásztam. Meglepve láttam, hogy vannak emberek, akik 5-6km-et képesek a 3 zsáknyi szemetüket fuvarozni a tó partjára, hogy ott ledobják a víz mellé gond nélkül továbbállnak. És ott a kontraszt, Isten teremtett világa: a tóban fürdőző kárókatona, kócsag, és számtalan vízimadár...
    Hol tartana a világ, ha nem hinnénk öntelten, hogy az egész azért létezik, hogy minket szolgáljon?
    Természetesen nem te teszed fel ezt a kérdést, mert a fura és elfogult világodba ez nem róható fel csupán a keresztényeknek, a vallásnak.
    Pedig feltehetnéd, amennyiben tárgyilagos akarnál lenni.
    Nem tudom, hol tartana a világ, csak azt a Biblia alapján, hogy jól látszik ebből is, hogy valami nagyon elromlott az emberben. Ezen nem segít a tudomány, ezen nem segítenek a filozófiai magyarázatok, nem segít sajnos az sem, ha fenyeget minket a baljós jövő, tovább is rakjuk a szemetünket a vízpartra, lelki szemetünket pedig egymás képébe...
    Ezen még a vallási rítusok sem segítenek...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák