Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz kymco #18584 üzenetére

    Ez a gyakorlatias megközelítés most nekem nagyon kellett :)
    Ha belegondolok, hogy a kutatást mi akadályozza legjobban az tényleg a pénz, anyagi forrásokhoz való hozzáférés és nem szellemi korlátozások... Hiába csinálnék valami hasznosat, ha pályázni csak haszontalan dolgokra lehet. Kb. ez most a helyzet az egyetemeken és még egyes kutatóintézetekben is. Nagyon piacorientált kutatási területtel kell foglalkoznia egy kutatónak, hogy ne legyen megkötése.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • Huma

    addikt

    válasz kymco #18584 üzenetére

    "a hit nem tanult dolog. Lehet tanulni Jézusról, de a Jézusban való hit Jézussal való kapcsolat következménye. Nem lehet örökölni, nem lehet tanulni, nem lehet megfertőződni vele.
    Max imádkozni lehet, és jó bizonyságként élni. De a hívő ember tudja, hogy a hit nem emberi produktum..."

    Akkor gondolom pusztán véletlen, hogy muzulmán szülők gyereke 99%-ban muzulmán és a hívő keresztény szülők gyereke 99%-ban keresztény (már ha vallásos). Mindez azért van mert nem tanult dolog hanem szívből jön. Isten felosztotta az emberiséget, hogy különböző vallások jöjjenek nekik szívből. :U

    Az igazság pedig az, hogy ha te Iránba születsz akkor 95% eséllyel muzulmán lennél és azt a vallást tartanád az egyetlen igaz vallásnak. És ez azért van mert fogékony vagy az ilyesmire. Szükséged van egy támaszra/vallásra. Azért lettél keresztény mert keresztény környezetben nőttél fel. Ha máshová születsz akkor lehet hogy most buddhista lennél.

    Egyébként kívülállóként szemlélődve elég vicces nézni ahogy a különböző vallások követői mind a saját vallásukat tartják az igazinak. :D

    Kb annyira vagyok tisztában a biblia korával mint te. Az újszövetséget meg miért kellene mélyrehatóan ismernem? Annyira ismerem amennyire kell. Nem teológus vagyok, hogy kívülről vágjam az egészet.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák