Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llll

    senior tag

    válasz Noddy #18128 üzenetére

    "Ha Jézus csak mint ígéret lenne jelen a keresztyén közösségekben, bizony nem lennének ilyen közösségek."
    miért ne lehetnének?
    ez esetben mondjuk a római, görög, maja, azték, tolték, stb istenek nevében, azokban bízva rendszeresen összegyűlő közösségek tagjai számára sem lehettek volna csupán "ígéretek" azok az istenek
    vagy azt mondod, hogy ők már el is tűntek annak rendje-módja szerint?
    mert én úgy hallottam állandóan arra panaszkodnak a papok, hogy az egyház hívei is egyre fogynak...

    "A félreértéstől még messze vagy"
    persze, az is simán lehetséges, hogy még csak el sem kezdtem megérteni a leírtakat
    csak az a baj, hogy az eddigiek alapján már kb ki is húnyt az a kezdeti kis érdeklődés, ami talán megvolt
    ilyenkor mit tanácsolsz, hogyan tovább?:)

    "Ha nem lenne Isten miért lenne istentisztelet?"
    mondom:
    ha nem lettek volna a tolték istenek, akkor miért lettek volna az emberáldozatok?
    (hacsak persze nem azért, mert mondjuk kellett vmi cirkusz a népnek...
    vagy mert páran jól megéltek belőle...)

    "Ha az emberek nem tapasztalnák meg Jézus jelenlétét minek járnának istentiszteletre?"
    én teljességgel kizártnak tartom, hogy akik odajárnak, azok kivétel nélkül mind megtapasztalták Jézus jelenlétét
    sztem van aki kíváncsiságból megy el
    van aki unalmában
    van aki muszájból
    van aki vki másnak a kedvéért
    van aki a fűtés/hűtés miatt
    van aki a friss hírek miatt
    van aki a látszatot szeretné fenntartani
    van akinek a szertartás külsőségei tetszenek
    stb
    ...felmerül a kérdés, hogy tulképpen milyen arányban lehetnek a vmit ténylegesen megtapasztalók?:)

    "Ha az egész kamu lenne, még néhány száz évig fenn is maradna, de nem több ezer éven keresztül. Az emberek mennének a jobb megoldások után."
    te hogy tudod?
    fogynak a hívek, vagy sem?

    "Valaki persze miután megismerte Istent hátat fordíthat neki és van ténylegesen ilyen. Jézus nem mindenkinek szimpatikus."
    és szted ennek mi lehet az oka?

    "akik hisznek a saját tapasztalataiknak az nem rosszabbak nálad."
    ilyet nem is igen mondtam

    "Ezért működik a tudomány is, a saját és mások tapasztalatai egybevágnak, erősítik egymást és ez működik a keresztyénségen belül is."
    1. gyaloggalopp, boszorkányper:
    "-engem megátkozott!
    -igen, engem is!
    -engem pedig békává is változtatott...de már elmúlt"
    2. gagyi tv shopos szarok:
    "-én 10 kilót fogytam 2 nap alatt!
    -én meg 20-at, mert kettőt vettem!"
    (érted: egybevágás, erősítés)

    "Lehet hogy vár a személyes megerősítő tapasztalással."
    akkor addig nem hányhat semmit a szememre

    "Lehet te mondod ki, hogy nem is akarsz vele kapcsolatot."
    sőt
    még csak ki sem kell mondanom
    hiszen ő úgy is tudja
    (újabb jó kis joker-szöveg, ha vkinél vhogy mégsem müxik a dolog
    "rád nem hat a kézrátételes gyógyításom?
    nálad nem váltak be a jóslataim?
    nem lett belőled sikeres menedzser a tanfolyamom után sem?
    benned van a hiba!")

    "Nem gondolom, hogy bármilyen szinten értelmezve meg kell hogy álljon."
    igaz
    ez ügyben szeretnék is visszalépni 1 mezőt
    (mert pl voltak akik embereket öltek azért, mert úgy értelmeztek vmit a leírtakból, ahogy)

    "a szöveg alapján közönséges kacsának tűnik"
    tehát 1 közönséges kacsa tojta a földet...oké
    és voltak akik ezt a baromságot is szentül el is hitték?:)

    "A keresztyének tényleg jobban akarják ismerni Istent de azt már tudják, hogy Isten a teremtett világ felett áll, tehát a teremtett világból max következtetni lehet Isten személyére de ténylegesen megismerni nem lehet."
    akkor ezeknek a keresztényeknek pedig azt mondanám, hogy a tudomány lassan biza már a "teremtett világ" határain túl is képes kutakodni
    (génmanipuláció, kvantumfizika, torzonbozonok és egyéb ilyen homályos hókusz-pókuszok)

    " Hiába vagy jó grafológus és bármit megmondasz valakiről a kézírása alapján, de csak akkor kerülsz vele kapcsolatba, ha elkezdesz vele beszélgetni."
    erről beszélek:
    ha ez a grafológus és ez a személyesen elbeszélgető leülnének és összedobnák amit külön-külön megtudtak az illetőről...csak képzeld el

    "Hogy az ateisták miért nem közelítenek a keresztyének felé azt nem tudom."
    sztem talán azért, mert nem jól ismered az ateistákat
    az ateisták tényleg jobban akarják ismerni ezt az egyelőre istennek nevezett ismerethalmazt is, de azt már tudják, hogy nem a teremtett világ felett kell keresniük a válaszokat, tehát a hiedelemvilágból max következtetni lehet Isten személyére de ténylegesen megismerni nem lehet:)

    "Te a technikai fejlődésben látod a boldog élet kulcsát én nem"
    hogy egész pontos legyek inkább az emberi faj fejlődésében szeretném látni
    (ha látnám ennek a jeleit)
    tehát ennek csak 1 része lenne a technikai fejlődés

    "Én élnék korábban Mo-n. "
    ha te mondod, akkor el kell fogadnom
    de vajon a feleségednek is mindegy lenne, ha mondjuk az 1000 évvel ezelőtti Mo-n kellene szülnie?
    vagy a még pici gyerekeidnek, ha mondjuk akkor kapnának el vmi ma már banális betegséget?
    ha azt mondod, hogy isten biztosan gondoskodna róluk akkor is, akkor minden további nélkül tudomásul veszlek

    "Te pedig szemrebbenés nélkül használod azt a levegőt, földet, napsütést... ami nem is a tied "
    mert NEKEM nincs is más választásom!:)
    (ha már eccer ideb...teremtett
    ráadásul a megkérdezésem nélkül)

    "A bevonáson azt értem, hogy engeded, hogy a lakásodban éljen, beülhet a kocsidba, nézheti a tévédet, eheti azt a kaját amit a te munkádból lett vásárolva stb..."
    értem
    tehát ha isten nem engedi meg nekem azt, hogy a lakásában éljek, hogy beülhessek a kocsijába, hogy nézhessem a tv-jét, hogy ehessek a kajájából...akkor hogy vagyok "bevonva"?

    "A kislányod gyógyítását te is feltételhez kötöd azzal, hogy hasmenésre nem algopirint adsz neki, pedig ő azt szeretne."
    tehát ha ő kitartóan ragaszkodik az algopyrinhez, akkor X idő elteltével vágjam be vmi "pokolba"?
    ja bocs, ha ezáltal ő juttatja oda saját magát, akkor hagyjam ezt annyiban? :U

    ""(de azért az övének csak része az is...)"
    De nem kizárólagos és egyetlen."

    de része?
    (mert én ugye most azt mondtam, hogy ha mindenható lennék, akkor én szégyellném MINDENKI számára jó és elfogadható megoldásnál alább adni)

    "De ahogy te kifejtetted korábban a te mindenhatóságod se mentes ilyesmitől"
    most a minden egyes teremtményt 1 külön kis univerzumba helyező modellemre gondolsz?:)
    vagy hol alkalmaznám én a kárhozatot az én megoldásomban?

    "És mi van azokkal az emberekkel akik élvezik a munkájukat."
    hát ha te az inkvizítorokon, hóhérokon és verőlegényeken kívül ismersz ilyet (én nem), akkor rohadt mázlisták
    vagy mazochisták

    "A munka a bűneset előtt is létező fogalom volt"
    az lehetett éppen, de az "arcod verítékével" biztosan nem

    "A hangsúly a "ráun" szón volt. Így talán érthetőbb a kérdésem."
    így sem tudok mást mondani, mint eddig:
    ha nem értünk, nem nekünk teremtett, akkor marad az önnön szórakoztatása
    vagy szted milyen további célokból teremthetett volna elvileg?

    "Jézus nem jött volna le, de ugyan úgy imádva és dicsőítve lett volna mint most. A Végén az áll helyre ami az elején lett volna."
    akkor azt mondd meg nekem légyszi, hogy enélkül a tökéletlennéválósdi nélkül
    miután neki alárendeltetett volna minden (nyilvánvalóan annak a kivételével, aki mindent alárendelt neki) miért kellett volna visszaadnia minden hatalmat annak, akitől kapta?
    vagy ha úgyis vissza kellett volna adnia, akkor miért kapta volna meg 1 időre?

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet DPD!

Új hozzászólás Aktív témák