Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz llll #18129 üzenetére

    Az hogy a keresztyének fogynak és hogy egy vallás eltűnik szerintem különbség. De ezt úgy is az idő válaszolja meg. Ha a keresztyénség mögött nincs semmi, el fog tűnni ebben biztos lehetsz. De egy pár ezer éve él :) A papok lehet hogy panaszkodnak, hogy fogy a keresztyénség, bár inkább mondanám annak, hogy aki csak képmutatásból járt már nem jár. És persze most megint Európáról beszélsz, de Afrikában, Ázsiában rohamosan terjed a keresztyénség, sőt onnan jönnek ide misszionálni.

    Én azt gondoltam, hogy azért kérdezel a Bibliáról mert érdekel. De ha nem, akkor nem fogom a torkodon lenyomni :) De szerintem megérted, hogy ha valamit meg akarsz ismerni azzal foglalkozni kell és ez nem csak a Bibliára igaz. Sokan sok száz év óta próbálják lejáratni, összefüggéstelen, meghamisított könyvnek beállítani a Bibliát és nem sikerült. A Biblia túl sok üzenetet hordoz és ebből valami könnyen megérthető, de attól, hogy valamihez nem vesszük az időt és energiát hogy megértsük még nem jelenti azt hogy hülyeség. De az biztos, hogy amit tudnunk kell az benne van és megérthető.

    Minden nép vallásos. Hogy az egyik miért tűnik el és a másik miért marad meg ez szerintem a kérdés.

    Jó a felsorolásod :)
    Erre utaltam az első bekezdésben. Valakiket nem is érdekel Isten de mégis ott vannak. Ennyiből a keresztyén üldözések tudnak segíteni, akik akkor is ott maradnak azoknak van igazi tapasztalatuk.

    Nem fogynak a hívek :) Legalábbis abban a gyülekezetben ahol én vagyok. Világ viszonylatban is növekszik a keresztyének száma.

    Jézus az ember egóját sérti. Sokan nem tudják ezt elviselni.

    (érted: egybevágás, erősítés)
    Értem, de ha valami hazugság az hazugság marad még ha sokan állítják is és mint tudjuk hazugembert hamar utolérik. És ez áll a tv shopra és a gyaloggaloppra is.

    Te tudod, hogy hogy viszonyulsz Istenhez. Hogy Isten nem mutatta meg magát neked te tudod. És biztos vagyok, hogy ha tényleg nem tette meg akkor nem fogja a szemedre vetni.

    A kacsáról a finneket kérdezd :)

    "(génmanipuláció, kvantumfizika, torzonbozonok és egyéb ilyen homályos hókusz-pókuszok)"
    Ezek miért is vannak a teremtett világ határain túl? Bocsi de ezt nem igazán értem. Vagy attól, hogy te valamit nem értesz még nem jelenti, hogy a teremtett világon van túl...

    "ha ez a grafológus és ez a személyesen elbeszélgető leülnének és összedobnák amit külön-külön megtudtak az illetőről...csak képzeld el"
    Keresztyén term. tudósok vannak és persze ateista lelkészek is....

    Mi az hogy az emberi faj fejlődése? IQ növekedés?

    Ami ma banális az régen nem volt az, és ma is van betegség ami nem banális és meghalhatnak bele az anya és a gyermek is. Az orvos tudomány sok ember életét megmenti, de ma is halnak meg anyák és gyermekek, akkor még se olyan jó az orvostudomány? Nem vigasztalja a mai gyászolókat, hogy 100 éve többen haltak meg... Az én felelősségem, hogy minden korban a lehető legjobban védjem a családomat és ne kifogásokat keressek.

    Van választásod. Ha Isten nélkül megtudsz oldani mindent akkor old meg :) Egyébként az emberi ész is ugyan olyan ajándék, mint a levegő, csak az ember büszke ezt bevallani. Veregeti a saját vállát olyasmi miatt ami nem is az övé.

    Pont hogy abban ész amit Isten adott...

    Ha X időn keresztül nem enged neked, akkor beteg marad és az állapota romlani fog. A pokol az ember szenvedése önfejűsége miatt, mert azt hiszi meg tud oldani egy olyan problémát amit nem tud. Az ember okoz saját magának szenvedést (amihez nagyon ért).

    Ha minden egyes egyént külön univerzumba helyezel nem oldja meg azt a problémát, hogy az ember társaslény és te pont ezt az igényét nem elégíted ki ezáltal szenvedésre ítélve. Az embereket megfosztod a szabadságtól.... te csak a "poklot" adod.

    Oké, hogy önnön szórakoztatása. De miért unná meg? Nem értem hogy jött ide a megunni szó? Ha Isten önmaga gyönyörködtetésére teremtette a jó és tökéletes világot miért unta volna meg? Szerintem te nem érted a kérdésem.

    De az utolsó kérdésedet én nem értem, próbáltam többször lassan értelmezve elolvasni, de nem értem. Próbáld jobban megmagyarázni... bocsánat de értelmi képességemet meghaladja.

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák