Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz Noddy #14594 üzenetére

    "Keresztyénnek lenni, elsősorban nem a mi döntésünk..." Ez a hit már előfeltételez egy másfajta hitet is. Olyat, ami tőlem távol áll.

    De visszatérve a klassz keresztény emberekre: érdekes kérdés, hogy vajon mennyiben járul hozzá a -szerintem téves, sőt káros és nevetségesen bárgyú- hitük ahhoz, hogy klassz emberekké váltak. Mennyiben segítette őket X hitük abban, hogy pl. bátrak, segítőkészek, aktív életet élők legyenek? S mi lett volna, ha a hitük nélkül nőttek volna fel? Találtak volna akkor mást, ami ennyire segíti őket, vagy mondjuk kevésbé lennének bátrak, jobban félnének?
    Végül pedig: mennyit ér minden jó tulajdonságuk, ha rossz -szerintem rossz- az alapjuk, tehát alapvető tévedésekre építkeztek, és sokszor majd alapvető tévedéseket akarnak továbbépíteni a későbbi életükben is? Mikor pedig osztom egy-egy nézetük, cselekszem velük együtt itt-ott, nem azonos indokok alapján működünk -ez így baj, vagy nem baj? Végül pedig: vajon kinevelhető valakiből a vallásos érzület, hit a megfelelő érvekkel, illetve akár úgy, hogy kedves vagyok, és megmutatom azt, hogy semmi szükség egy ilyen vagy olyan vallásos hitre, és szebb is nélküle, mint vele, mégpedig ezért és ezért?

    De ha már benéztem, érdekelne egy vélemény is a keresztényektől: Törökországot felvennétek az EU-ba, vagy sem?

Új hozzászólás Aktív témák