Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz doc #13748 üzenetére

    Olvasgattam nem egy Jehova tanúi kiadványt. Amolyan szép egyszínű, rajzokkal gazdagon ellátott, olvasmányos útmutatókat, tájékoztatókat. Egy időben volt kb 15-20 ilyen könyvem a számos Őrtorony és Ébredjetek mellett. Rám nem lehet mondani, hogy nem ismerkedtem az ő igazságukkal.
    De abból, hogy állítom, tévtanításokat terjesztenek, nem lehet szvsz arra következtetni, hogy nekem sem lehet igazam.
    Én azért érvelek, mert igaznak gondolom azt, ami mellett kiállok. Ha ez ütközik más elképzelésével, esetenként meghallgatom, elolvasom, de csak azért, mert mást mond, még nem hiszem el neki.
    Ha tanú voltál, te is tudod, hogy üdvösségük csak a szervezeten belül van. Nálunk nincs ilyen szervezet. Lehetnék metodista, ellehetnék baptista gyülekezetben, sőt a hitgyüliben is megtalálhatom Krisztust. Nincs szervezet, melyhez kötelező tartoznom, nincs teljesítmény elvárás velem szemben.
    Amilyen kritikát írtam a jehova tanúiról (nem terjesztik az igét, hanem tévtanítók) szvsz te is osztod, különben most is szervezetben lennél.

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák