Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMD Power

    titán

    válasz Dalai Láma #5987 üzenetére

    Nem tök mind1 ,hogy honnan "származik" a kereszténység..

    Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #6020 üzenetére

    Szerintem JJános nem mond hülyeséget... egyrészt nem kérdőjelezte meg a hitemet a gyülekezetem alapján, nem írt sehol arról, hogy rossz helyen vagyok, másrészt tényleg rengeteg a névleg keresztény, akiknek nincs köze Krisztushoz, és ez nem ítélet, hanem tény.
    Nem gondolom, hogy nekem az lenne a dolgom, hogy minősítsem általam nem ismert emberek hitét, de van olyan helyzet, mikor ez egy-egy konkrét helyzetben meglátható. Ugyanis a fa gyümölcse elárulja, hogy milyen fáról van szó, még ha a sok zöld levél el is fedi a lényeget...
    A múlthéten több ilyen fiatallal beszélgettem személyesen.

    Jézus kiszárítja a meddő, gyümölcs nélküli fügefát, ami csak látszat gyümölcsfa volt, termés nélkül... ítéletet hirdet az olyan magukat hívő embereknek tartók felett, akik csak látszatot, csak leveleket hoznak, de gyümölcstelenek.

    Fontos a tudatos döntés. Jézus ezt úgy fogalmazza meg, hogy az ajtó előtt áll és zörget, és ha valaki meghallja ezt, majd ajtót nyit neki, ahhoz bemegy...
    Nem kerülhető meg az ajtónyitás, ami egy válasz Isten hívására, egy tudatos döntés....
    és ez csupán egy egyszerű szövegelemzés volt...

    www.refujvaros.hu

  • Noddy

    senior tag

    válasz Dalai Láma #6020 üzenetére

    A gondviselésnek hála az Újszövetség sokat segít az általad felvetett kérdések eldöntésében, elsősorban az Apostolok Cselekedetei és Pál levelei. Jól látszik, hogy az első gyülekezetek se volta tökéletesek, folyamatos gondozásra volt szükségük, úgy ahogy a maiaknak is, de le van írva, hogy hogyan kell működniük, mi a helyes és helytelen, és mai fejjel néha nehéz elfogadni az ott leírtakat...
    Spurgeon (híres prédikátor) mondta egyszer azt hiszem, hogyha megtalálná a tökéletes gyülekezetet akkor nem menne oda, mert tönkre tenné (lerontaná a színvonalát).

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6020 üzenetére

    A tény nem ítélet, és nem vád. kymco-val kapcsolatban nem írtam semmit, ha te magadra vettél valamit, az a te dolgod. kymco felnőtt családos jó keresztény ember. Tud magáért felelni. Őt kérdezd meg. ( :D )

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6020 üzenetére

    Sokat gondolkodtam, hogy még írjak-é neked.

    Nem kifelé tekingetek. Csak meghúzom a vonalat. Nem sántikálok kétfelé. Isten útja nagyon keskeny. A keresztények száma, ha azt veszem alapul, aki annak mondja magát, nagyon magas ahhoz képest, hogy ki fog üdvösséget kapni. Talán a tizede, úgy gondolom. Vagy még kevesebb!

    Azt mondod, van hited. Én azt mondom, az ördögök is hisznek Istenben. És mégsem fognak üdvösséget kapni!

    ??

    Csak a kegyelem számít. Ha van, akkor üdvözülsz. ha nincs, akkor meg nem.

    A kegyelem, csak Istenfélelemmel, és hálával elérhető. Én tudom, hogy nekem mikor van, ebből, a nagyon jó dologból. Te tudod? Félsz, rettegsz, hogy holnap is kapd? (Istenfélelem)
    Megjobbítod útjaidat nap, mint nap? Igyekezel, hogy levetkőzd az ó-embert, a régi természeted? Elszakítod magad attól, ami a gonoszhoz tartozik? Nem?

    Akkor miben reménykedel?
    Isten nem egy mindent megengedő Isten. A kegyelmét birtokolnod kell, nap nap után.
    Isten bűn gyűlölő, aki még a saját fiától is elfordult!
    Te is fordulj el a bűntől, különben azt fogod kapni tőle, hogy: Nem ismerlek téged!

    Ülni a langyosban, cimborkodni az ökumeniával, a dalai lámával, lehet. Csak akkor ne tőlem kérd számon, hogy miért nem tudom elfogadni, hanem magadtól.

    Fuss! Fuss ki abból, ami ebben az irányban visz, és fuss oda, ahol kegyelem van. Ne elégedj meg azzal, hogy nyugtatgatod magad, vagy más nyugtatgat. Ha nem érzed a kegyelmet, akkor nincs! A kegyelem egy mindent elsöprő jó érzés a bensődben, és amikor ez van, nem kell nyugtatgatni magad, mert a kegyelem békességgel jön. És ez a békesség minden értelmen felül való, és minden tudományon felül való, és ésszel nem fogható. Ha megvan, akkor tudni fogod, hogy birtoklod! Érezni tudod!

    Elnézést kérek tőled, ha kemény voltam. Kérlek bocsásd meg nekem. Sajnos nem tudtam másképp érzékeltetni.

    Peace! :)

    2007-05-06 óta itt!

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #6031 üzenetére

    Azt hiszem itt most nem a nagy bummal vagy annak elutasításával van gond... legalábbis az utolsó csörtében...
    A kegyelemről írt itt JJános... és én itt ragadtam "tollat" nem véletlenül....

    Személyeskedésbe most sem mennék bele...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #6033 üzenetére

    Keresztény az, aki Krisztus tanításai szerint él, és igyekszik megvalósítani az életében, hogy valóban a szeretet irányítsa a tetteit.
    Önmagában ennek nincs sok köze a kereszténységhez...
    A gazdag ifjú pont ilyen volt, mégsem felelt meg.
    Luther is igyekezett a kor keresztény külsőségei között élni, sőt igyekezett a belsőt is Krisztus tanításai szerint alávetni, de rájött, hogy reménytelen...
    Így szólította meg az "igaz ember hitből él" ige, így lett nyilvánvalóvá, hogy eddig rossz úton járt... és utána felszabadult cselekedeteiben is...
    Aki csak másolni szeretné Krisztus lelkületét, az fogoly marad, komoly korlátok foglya, amiben kevés öröme, de annál több kudarca lesz...
    Aki Krisztus lelkét befogadja szabaddá lesz cselekedeteiben is, mert NEM KELL hasonlítania, nem kell Krisztus szerűvé válnia.
    Én eljátszhatom, hogy olyanná leszek, mint a padtársam. Hordom a ruháit, használom a szófordulatait, udvarolok a barátnőjének :), de ettől még nem leszek azzá. A Biblia szerint újjá kell születni... és utána már JOG SZERINT is örökös lesz... nem kell úgy tennie, mintha az lenne...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #6035 üzenetére

    Kereszténynek lenni nem azt jelenti, hogy "Jézus tanításai" tantárgy vizsgáján átmegyek...
    Sarkos vagyok, hogy elkülönüljenek a fontos és a kevésbé fontos dolgok

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #6037 üzenetére

    Nem azért maradok keresztény, mert a tanításai szerint élek, hanem azért követem őt, mert hálás vagyok neki....

    www.refujvaros.hu

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6040 üzenetére

    Bocsánatot kértem a kemény szavakért. Nem téged akartalak ítélgetni.

    Én 18 évvel ezelőtt egyik napról a másikra ismertem meg Istent. Egy igazi pálfordulás volt az életemben. Nem gondolom, hogy előtte is gaz életet éltem, de szűkölködtem Isten nélkül.
    Aztán eljött egy nap, amikor egy hegyen egy barlangot tisztítottam ki másodmagammal, és éjjel a hegy tetején sátorozva, egy ítéletnapi időt éltem át. Csapkodtak a villámok körülöttem, zuhogott az eső.
    Megszólítottam Istent, mert nem volt kihez szólni, kitől segítséget hívni.
    -Istenem, ha létezel, segíts meg engem.

    És megsegített. Több, mint 12 órán át tartó vihar után is szárazan bujtam ki a sátorból. Az a sok víz hol folyt el, nem tudom. Körülöttünk a villámok megtizedelték a fákat. Volt amelyiken nem volt kéreg, csak a csupasz fa. Volt amelyiken ág nem maradt, csak a törzs.

    Esetre rá pár nap múlva felkeresett egy régi barlangász ismerősöm. Istenről beszélt.
    Rá egy napra szólt, hogy egy amerikai prédikátor magyarországon van, menjünk el. Elmentem, és életemet átadtam Istennek. Jézus a szívembe költözött. Megváltozott az életem. Az egész eddígi életem kárnak ítéltem, és elkezdtem Isten útján járni.

    Saját akaratból megkeresztelkedtem vízzel, és Isten megkeresztelt tűzzel. Valósággal éreztem az Ő jelenlétét az életemben. Szólt hozzám.
    Naponta olvastam a bibliát, és emlékszem volt, amikor hét hét alatt kiolvastam az elejétől a végéig. Volt amikor tovább tartott, de ettem, és ettem. Táplálkoztam. Az ige táplált. Nem zavar, ha most valaki azt mondja, hogy nem Istenhívő, hanem bibliahívő vagyok.
    Isten tanított. Megtanított arra, hogy becsüljem azt, ami tőle van. Megtanított arra, hogy kevesen járnak a keskeny úton, és hogyan kell értékelni Isten kegyelmét, szeretetét. Érdekes módon az első pillanattól kemény vonalas voltam, ami azt jelenti, hogy magam számára is keményen meghúzom a határt. Lazaság kizárva. Persze én is pihenek, nem erről van szó. Engem is űz a kivánság, és sok a kisértés is. De tudom: A gonosz leghőbb vágya embert ölni, és Istentől eltéríteni, az embereket. Ezért mindent meg is tesz! Mint ordító oroszlán járkál kit tudjon elnyelni.
    A sok vallásos emberekkel nincs sok baja, mert az elhitetett ember jó helyen van.

    Aki viszont Istenhez tartozik, az készüljön el arra, hogy sok próbán, nehézségen, kisértésen kell átjutnia. És nem mindegy hogyan. Talpon, vagy bukottan. De Isten is megsegíti a népét. Nem engedi feljebb kisérteni, mind amit bír.

    Isten minden embernek életet akar adni, bár az ember gonosz, és könnyen megromlik, és könnyen Istent hibáztatja. Isten a saját fiától is elfordult, amikor a mi bűneinket hordozta, hogyan ne fordulna el a tökéletlen emberektől, akik nem az Ő útján járnak. Persze hiszel Istenben. Erre írtam, hogy az ördögök is hisznek Istenben. Nekik is van hitéletük. És rettegnek! Miért? Mert tudnak valamit! Azt, hogy amit Isten mondott, az úgy is lesz!

    Azt is megmutatta, hogy az ítélet nagyon keserves lesz az emberi faj számára, mert nagyon kevés ember fog üdvösséget kapni. Sok a kecske, és kevés a juh. És ez a példabeszéd a keresztényeknek szól! Azokról, akik most kereszténynek vallják magukat!

    Talán, ha minden ezredik ember fog üdvösséget nyerni! És ez az ami arra késztet, hogy próbáljam felrázni az embereket. Mindig mindenhol.

    Pál nem akárki volt, és nem akárhol tanult. Kora legkiválóbb tanítója Gamáliel volt a tanára. Pál a törvénybeli igazság tekintetében feddhetetlen volt! Mégis kárnak, és szemétnek ítélte mindazt, ami Jézussal való találkozása előtt történt vele!!!! Ez elgondolkodtató.

    Jönni fog egy korszak hamarosan, amikor majd nem lehet Istenről beszélni, amikor a vallások egybefonódnak, és üldözni fogják az igaz embereket. Öküménia.

    De utána jön majd az ezeréves királyság. Ahol az éden kertje lesz. Én szeretnék ott lenni, szeretnék mindenkor Jézussal lenni, és hajlandó vagyok mindent megtenni, hogy elkerüljem az ítéletet, hogy jól legyen dolgom.

    Isten szeretete, és kegyelme, békessége az, ami éltet, és én gyűlölöm a bűnt. És nem elégszem meg azzal, hogy hiszek Jézusban, hiszek Istenben. Lehet Isten többet enged meg, mint én gondolom. De inkább tévedjek én, és legyen azok számára is kegyelem, akiket én kizártnak tartok.

    Isten a házasságon kívüli sex-et nem fogadja el. Nem erre teremtette az embert. De sorolhatnám. Vannak keresztények, akik ezt másképp gondolják. És azzal nyugtatgatják magukat, hogy Isten a szeretet, és megbocsájtó, könyörületes, és kegyelmes.
    Nagy irgalmasságú.

    Igen, Isten ilyen. De aki nem az Ő útján jár, ne reménykedjen. Aki megenged magának dolgokat, az ne reménykedjen. Mert a kénkővel égő tüzes tóban sok hely van, és széles az az út, ami oda vezet.

    Én nem ítélgetni akarok, hanem figyelmet felkelteni! Elgondolkodtatni!
    Mert ma még nyitva van az az ajtó, amin be lehet menni az Isten országába.

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6029 üzenetére

    kymco tudja hogy jó helyen van. Jól gondolkodik. Nagyon éretten. Érte nem aggódom. Másokért annál inkább.

    Jézus nem miért, hanem kiért halt meg. Azért, hogy egyszeri áldozattal áldozzon értünk emberekért. Az emberi fajért halt meg Jézus. Isten akaratát teljesítette, mert látta Isten, hogy az emberi faj számára másképp nincs kiút.
    Mert megromlott az ember, szüntelen csak a gonoszt cselekszi.

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6050 üzenetére

    Értem én, hogy az én hitemet vizsgálod.
    A Jelek című filmet én nem engedtem meg magamnak, és nem is érdekelt.

    A törvény arra jó, hogy tudjuk mi az, amit be kell tartanunk. Aki Istené, az biztos lehet abban, hogy Isten segíteni fog neki a keskeny úton maradni.

    Ökumenia: Dániel 7,7. Jelenések 13, 3-7 de sorolhatnám.

    Az ezeréves királyság után pedig következik az ítélet, és az idő eltöröltetik, és örök élet jön.
    Azért ezer, mert Istennél egy nap, a földön ezer év. És a hetedik ezredév jön az ember teremtése óta, és ez a nyugalom évezrede lesz. És a földön lesz. Jel.20.

    A föld újjá lesz teremtve, és a nap nem fog felfúvódni. Aki a napot teremtette, annak nem gond a napot megregulázni. A földet ismét egy vízréteg fogja körül venni, ami minden ártalmas sugarat felfog.

    A nap a földi életet pedig ez előtt az időszak előtt fogja perzselni, Isten parancsára, mert akár tetszik, akár nem, Isten haragja jön, a földre hamarosan. I.Thess.1,10!

    Mert Isten elhatározta, hogy megkeresi az ember bűneit, és kiontja haragját. Mert az embereknek adott kimenekedést, de az emberek inkább választják a butaságot, a különböző Isteneket, majom Istent, hadd ne soroljam.

    És az álkeresztények meg választják látszólag Istent, és Jézust. Közben meg bálványokat imádnak, a föld minden útálatosságait imádják, és utálatos életet élnek, látszólagos szabadságban.

    Jézusról való kérdéseidet válaszold meg, mert nem értem mit akarsz vele.
    Ugyan a legnagyobb bűn lesz Isten előtt, hogy ha valaki nem hisz Jézusban, de az, hogy hiszel Jézusban semmire nem elég. Mert Isten azt mondta, hogy aki szeret engem, megcselekszi parancsolataimat.
    Mert a hitnek cselekedetei vannak. De kegyelemből tartatunk meg, hit által.
    De a hit kevés önmagában.

    Azért tudom, hogy valami nincs rendben veled, mert nem iszonyodsz attól a névtől, amit hordozol. Én iszonyodom.
    Mert az az ember, egy sámánista, buddhista vallás vezetője.

    Tudom, hogy a buddhisták azt mondják, hogy a hegyre több út vezet, de Istenhez csak egyetlen egy. Ezt garantálom!

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6063 üzenetére

    Nem tekintek rád, mint a megtestesült gonoszra. A személyeddel sincs semmi bajom.
    De az hazugság, hogy te közötted, és Isten között rendben van ez a dolog.

    Úgy már rendben van, hogy a te istened, és te közötted rendben van. Ha az igének nem hiszel, vagy máshogy értelmezed, te dolgod. Nincs kifacsarva! Gondolom a hamis próféta, és az antikrisztus megjelenését sem várod. A föld sorsáról sem tudsz semmi olyat, ami hasonlít ahhoz, amit én írtam. Rendben. Nem írtam volna, ha nem kérdezel. Majd meglátjuk, hogy ki volt közelebb a megfejtéshez.
    Az sem tör le, ha senki nem figyel szavaimra.

    Az út keskeny, és mindenkinek egy úton kell eljutni, mert nincs két út.
    Személyes hiteddel jössz mindig. Az ördögöknek is van személyes hitük.

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6048 üzenetére

    ""Jézus nem miért, hanem kiért halt meg. Azért, hogy egyszeri áldozattal áldozzon értünk emberekért. Az emberi fajért halt meg Jézus"

    Oké, de miért kellett áldozattal áldoznia? Mi lett volna, ha nem teszi meg? És oké, hogy az emberi fajért halt meg Jézus, de ezzel mit ért el, mi változott ettől?

    Helyreállt ettől az Isten és az emberek kapcsolata? Ebben a kapcsolatban milyen változás állt be a kereszthalál és feltámadás által?"

    Válaszold meg te, engem ne vizsgáztass. Különben sem értem mi a célod ezekkel a kérdésekkel. Konkrétnak sem konkrét. A konkrét kérdés tartalmazza azt is, hogy mi célból kérdezed. Csak azért kérdezed, hogy utánna felhasználd ellenem, akkor eltévesztetted a célt.

    Írd le, ha van hozzáfűzni valód. Én eddíg tőled nem nagyon kérdeztem semmit. Nem értem mit akarsz bizonyítani. Főleg nem tudom, hogy most a te felekezetedben tanítják-é, amit kérdezel.

    A bibliában egyébként választ találsz, ha olvasod.

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6067 üzenetére

    Hazugság!

    Ne haragudj, nem a személyeddel van gondom.
    Hogyan lehetne egyeztetni a világosságot, a sötétséggel? Hogyan lehetne egyeztetni a hazugságot, az igazsággal? Hogyan lehetne egyeztetni sötét gonosz erőket, Istennel? Sehogy.
    Ez mögött a nicknév mögött, gonosz hatalmasságok, és gonosz Istenek vannak, és démoni hordák ezrei..
    Ha te ezt összeegyeztethetőnek tartod Istennel, akkor összemosod a dolgokat. Erre egyébként is hajlamos vagy, de értsd meg, ettől a névtől iszonyodni kellene!

    Összeegyeztethetetlen Isten világával! Ezzel a névvel nem beszélhetsz Istenről, mert másokat is rossz irányba viszel.

    Isten nem a mindent megengedő Isten! Isten programja világos! Szakaszd el magad a sötétségtől, vagy ne beszélj Istenről! Isten meg fogja ítélni ezeket a gonosz erőket, akik most Istennek adják ki magukat, és az a fő feladatuk, hogy az embereket Isten számára eldugják. Megöljék. Félrevezessék. Tönkretegyék. Be akarják bizonyítani Istennek, hogy az ember semmit sem ér. Be akarják bizonyítani Istennek, hogy az ember nem érdemel kegyelmet. Be akarják bizonyítani Istennek, hogy az ember nem képes különbséget tenni a jó, és a rossz között. Már pedig, ha a te életedben bebizonyítják, elvesztél!

    Értsd meg ember! Mi forog kockán! Egy teljesen megőrült ördög a vezérük, aki azért jött ide az emberek közé, hogy öljön, lopjon, pusztítson!

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6066 üzenetére

    Tedd fel a kérdéseidet, de jó lenne, ha meg is válaszolnád.

    2007-05-06 óta itt!

  • AMD Power

    titán

    válasz Dalai Láma #6067 üzenetére

    Isten szerintem ilyen apróságokkal nem foglalkozik!:)

    Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6081 üzenetére

    Megmagyaráztam. Ha te úgy gondolod, hogy nem hazudsz, akkor gondold azt. Én megmondtam, hogy nem a személyed ellen vagyok, hanem a mögöttes tartalommal.

    Az én nénikém nem hazudik.

    A gonosz, és Isten nem összeegyeztethető! Ahogy az igazság, és a hazugság, a számomra elválik. Mindezt megalapozottan írtam neked. Leírtam mi a gond. Te nem cáfoltál, hanem azt írtad, hogy ezzel nincs gond. Hát hogy a csudában ne lenne gond!

    Nem a légből írtam, hanem indokoltam. Reagáltál arra? Nem! Csak hőbörögsz, és másokat lázítasz ellenem.

    És nem alakul ki más hitvilág bárhova kerülök, mert engem a biblia, és Isten tanított az Ő útjára. És én nem mosom össze a dolgokat, nem katyvaszolok, mindent leírtam.

    [ Szerkesztve ]

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6084 üzenetére

    A dalai láma Isten teremtménye. Ő maga lehet, hogy nem gonosz.
    De te a sámánizmust, ha összeegyeztethetőnek tartod, akkor rendben. Én nem tudom összeegyeztetni.
    Attól, hogy valaki Isten teremtménye, még nem Istené!
    Leírtam, hogy amit a dalai láma képvisel, amögött az ördög áll. Ezt megcáfolni senki nem fogja tudni, mert ezt minden igaz ember tudja. Aki tudni akarja.

    Tudnod kellene, mitől kell tartózkodnod, és mit szabad. Tudnod kellene, hogy mi a jó, és mi a rosz. A veszélye az, hogy számtalan ember a te példádon nyugodtam fog a lámaizmussal, budhizmussal, és a kereszténységgel együtt élni. Tudhatnád, hogy ezt büntetlenül nem lehet!
    Erre milyen érvet hozol fel, hogy a dalai láma Isten teremtménye és ezért nem gonosz.
    Egyébként te ezt normális dolognak tartod? Akkor sajnálom.

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6085 üzenetére

    "Az eredendő bűn nem más, mint hogy az ember tudatára ébredt, és ezáltal képes dönteni, jól és rosszul is. Képes tudatosan bűnt elkövetni. És jót tenni is. A bűn elkövetésének lehetőségét nevezhetjük eredendő bűnnek. Állati létformánkban ez nem volt lehetséges, teljesen összhangban éltünk a természettel. De ez megváltozott, evolúció, civilizáció."

    Ez egy katyvasz. honnan szeded mindezt?

    "Ha nyerek a lottón, vagy csak sikerül valami, nem feltétlenül keresek vallásos okokat. Ha valami rossz történik velem, nem feltétlenül azt gondolom, hogy Isten büntet épp. Van olyan szintje a hitnek, ahol viszont pont ez a jellemző."

    A lottó nem Isten, hanem az ördög kezében van. Nem tudtad? Nem tudtad, hogy igaz ember nem lottózik?

    "Sok féle Istentapasztalás van, amit JJános leírt, az csak egy a sok közül. És hogy valóban Isten volt-e ott, vagy nem, az tulajdonképpen mindegy is."
    ????????

    A hitetlenekkel nincs ott Isten. ezt honnan veszed? Isten nem vállal közösséget akárkivel! Főleg nem az ördöggel!

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6090 üzenetére

    Rengeteg jó gondolat? Ember! Egyszerűen téved? Nem!
    Jó lenne, ha figyelnél! Minden dolog mögött vagy Isten, vagy az ördög áll!

    Nincs harmadik út, nincs, csak kettő! Döntsd el, hogy melyik mögött melyik! És amelyik mögött a gonoszt gondolod, attól írtózzál! Hogy megmenekülj.

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6092 üzenetére

    Én szabom meg Istennek? Te voltál az aki leírod, hogy Isten teremtménye, ezért nem lehet gonosz. A sátán is Isten teremtménye. Most akkor mi van?

    A teremtésből ird le, idézd, hogy mi alapján irsz zöldeket.
    (még mindig nem személyeskedni akarok)

    2007-05-06 óta itt!

  • euchi

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #6085 üzenetére

    Az eredendő bűn nem más, mint hogy az ember tudatára ébredt, és ezáltal képes dönteni, jól és rosszul is. Képes tudatosan bűnt elkövetni.
    Ebben egyetértek. Figyeld meg a farkasokat, vagy más állatokat akik közösségben élnek. Az erősebb egyed gyakran elveszi a gyengébbektől az ételt. Ha magát a tettet nézzük, akkor lopásról van szó, de ha a kiváltó okot, akkor belátjuk, hogy ösztönök vezérlik és nem a "tudat".

    Az ember ellenben képes leküzdeni állati ösztöneit, és képes például megállni, hogy lefeküdjön a legjobb barátja feleségével. ( vagy nem :DDD )

  • euchi

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #6092 üzenetére

    A teremtés történetben ez van leírva. Olvasd el. Gyönyörű képekben írja le a szerző. Számomra szinte hihetetlen, hogy minden természettudományos ismeret nélkül ennyire jól megírták az emberré válás legkardinálisabb kérdéseit.

    Ez nem katyvasz. Ez tökéletes. Összhangban a megfigyelésekkel, tapasztalatokkal, tudományos tényekkel, Jézussal, Istennel. Ezért ez az egyetlen igazság. A Biblia tanítása. Fura, hogy megkérdőjelezed.

    Na, ez már izgalmas. :C
    Engem például érdekelne, te hogyan értelmezed a teremtéstörténetet. Hogyan helyezed bele az evolúciót, az ember, állatból emberré, fejlődését? Ösztönös lényből hogyan vált tudatos lénnyé, illetve istenfélő emberré a szentírás szerint? Mózes első könyvének sorai tényleg összeegyeztethetők a mai ismereteinkkel? Megosztanád velünk? :))

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6103 üzenetére

    "Az emberben található a gonosz, nem pedig eszmékben, vallásokban, szerencsejátékokban, tárgyakban. Az ember tud bűnt elkövetni, nem pedig egy tárgy."

    Ezt honnan veszed? Ne haragudj, de ez nem állja meg a helyét. Ez zöld!
    Az ember önmagában nem gonosz, de a gonosz tudja befolyásolni. Hitetéssel...stb.
    Ha valaki kaput nyit a gonosznak, vagy bűnöket követ el, akkor démonizálódik. És onnantól már igenis követ el gonoszságot. A tárgyak igenis hordozhatnak gonosz dolgokat. például, egy amulett.

    2007-05-06 óta itt!

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Dalai Láma #6103 üzenetére

    Remélem hamarosan ponix után küldik ezt a félkegyelmű zöldségest. Mit parázik ez a Dalai Lámától? :F

    x gon' give it to ya

  • euchi

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #6106 üzenetére

    A teremtés során a sorrend nagyjából stimmel, a végén az ember van. De ez nem is olyan fontos.

    Már hogyne volna fontos? És ha elolvasod a paradicsomi részt, láthatod, hogy abban az embert teremtette először, majd számára az állatokat. Amikor a hatnapos teremtésről ír, ott valóban az embert teremtette utoljára, de akkor az ellentmondásban áll a paradicsomi résszel. Erre korábban már rávilágítottam.

    -a világmindenséget Isten teremtette (6 nap)
    -az ember is Isten teremtménye (6. nap)

    A hatnapos teremtést, és az ember hatodik napon történő teremtését te se fogadhatod el szó szerint (De akkor mit jelent?), hiszen erre számos tudományos cáfolat létezik. (pl. a Föld kora)

    És az ember vallásossá/hívővé válását ki is hagytad a dologból. Azt hol olvasod ki Mózes első könyvéből, hogy „az ember megleli Istent”.

    Akármennyire is tetszik a te értelmezésed, nekem ez akkor is ferdítésnek tűnik. :(

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6106 üzenetére

    Állati létbe? Hol tanítanak ilyen ostobaságot.
    Bocsi, ne haragudj, de ez érthetetlen.

    2007-05-06 óta itt!

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #6079 üzenetére

    Alapban mindig meglep, mikor mások minket, keresztényeket primitív bunkónak tartanak, és kiragadnak valós vagy valósnak vélt momentumokat a hitünkből, és azon szórakoznak... Ennél bölcsebbnek képzelem a fórumozókat, de nem mindig igazolódik a hitem.

    Jjános komolyan veszi a hitét. Őt csak annyira ismerem, amit priviben és itt a fórumon megismertem belőle, és a szavai alapján olyan embernek ismerem, aki komolyan veszi Jézust és szenvedélyesen szereti. Ez érték, még ha a szenvedély időnként érzelmileg a vitában elragadja...
    Nem osztom maradéktalanul a kardoskodását a teremtéstörténet dolgai mellett, mert nem tartom ezeket lényegi kérdéseknek, sok esetben azért a vitapartnerek magyaráznak bele szavaiba ökörségeket, de én ezen nem vitáznék.

    Ellenben Jézussal vallom, hogy aki nem Jézussal gyűjt az tékozol.
    Lk. 11,23
    Aki nincs velem, ellenem van, és aki nem gyűjt velem, tékozol.”

    Én sem értem, de nem feszegetem nick név választásod. Korábban zavarban is voltam miatta, de mára elfogadtam, de ez nem jelenti azt, hogy nem gondolnám, hogy nomen est omen.

    Bizonyára meg van az okod, hogy kiállsz mellette, de látnod kell, hogy mi keresztények nem egy konkurens vallási vezetőt látunk benne, aki elég nagy szimpátiát ért el ebben a világban, hanem egy olyan személy képviselőjét, aki nem Jézussal gyűjt...
    Mindamellett, hogy sok megnyilvánulása már-már keresztényi, publikus indulatában akár Jézussal is összehasonlítható, de nem hogy nem keresztény, hanem olyan ember, aki nem szerintem csupán, hanem Jézus szerint is hamis utat mutat, egy Jézus mentes utat mutat...
    A Biblia ezt elég konkrétan néven nevezi.... hamis próféta.
    Emberileg lehet őt tisztelni, bár ezt alapból minden ember megérdemli. Sőt lehet mondani, hogy Isten is szereti őt, sőt értékesnek tartja, mert a teremtménye, de amit tanít, az nem Istenhez visz közelebb, hanem tévút.
    Elnézést kérek más világvallású fórumtársaimtól. Nem minősítelek benneteket, értékes emberek vagytok szerintem is és sokszor a hitetek melletti kiállás példa lehet számunkra. De nem osztom, hogy egy irányba tartanánk.
    A ti személyes vitátokba nem avatkozom bele, amikor védtem JJánost, azt a megtérése miatti támadás okán tettem alapvetően és nem veled szemben. Szerintem meg tudja magát védeni.

    www.refujvaros.hu

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6110 üzenetére

    Nem téged minősítettelek, hanem amit írtál.

    Mélységesen ellent mond Isten ígéjének. Én nem voltam homo erectus, sem rágcsáló. Ez egy vad elképzelés Istenről, aki a képére, és hasonlatosságára teremtette az embert.

    Ezzel szemben a rágcsálók nem hasonlítanak az emberre. Ismétlem ez egy vad agy szüleménye.
    A bibliát azért értelmezem mindig szó szerint, mert ezért íródott. Ha szó szerint nem tudom, akkor várok, hogy Isten megmutasson olyan igéket, ami az elsőt magyarázza. mert egy bizonyság nem áll meg. Az igében mindig legalább két helyen olvashatod ugyanazt. Egymást erősítik.
    De te természetesen olvasd, ahogy akarod. És játszál a hamis prófétai neveddel, ha ugyan megéri.
    Leírtam, hogy minden dolog mögött áll valaki. Vagy Isten, vagy ördög. Próbáld ezeket ki. Helyezd a dolgok mögé valamely személyt, és gondolkodj. Ha Isten áll a dolog mögött, akkor vedd be. Ha az ördög, akkor menekülj!

    Te beszélsz arról, hogy engem a gyülekezetem tanításai befolyásolnak. Nem tudom hova jász, de a fejedben káosz van. Összemosol dolgokat, míg én mindent Istentől tanultam, és alá tudom támasztani Isten beszédével.

    Maradj a langyosba, hidd azt, hogy Isten olyan, amilyennek gondolod, és majd el fogsz veszni, amit nem szeretnék, de te semmin nem vagy hajlandó elgondolkodni.

    A tudományt nem tagadom, csupán azt kérdőjelezem meg, ami mélységesen ellentmond Isten Ígéjének.
    Mégegyszer leíom. Az evolúció csupán egy gondolat, egy elmélet, amivel a tudósok próbálják magyarázni, a földi dolgokat. Nincs bizonyítva, bár jól körül járták, de ez a tudománynak, a hívők ellen létrehozott válasza.

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6118 üzenetére

    Nem számomra mond ellent, hanem Isten számára, a biblia számára mond ellent!
    Nem a kis rágcsálóból lett az ember! Ez undorító.

    Ez ellent mond a bibliának, mert Isten az Ő képére teremtette az embert. Nem tűnik fel neked, hogy ez ellentmondás? Elég baj ez.
    De erről már többször ne írj légyszi, mert kibírhatatlan. Sokkol. Ez undorító.

    Nem tagadom a tudományt. Ezt is sokadszor írod! Csupán nem fogadom el azt, ami nem bizonyított, csak feltevés, de nem tagadom, csupán nem fogadok el mindent. De már ezt is leírtam többször. Az evolúció elmélet. Mint elmélet, vagy gondolat, ezért nem bizonyíték.

    De a tudományt nem tagadom, hanem használom.

    2007-05-06 óta itt!

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6119 üzenetére

    "És a buddhizmus, vagy lámaizmus szerintem sem a követendő út, félreértés ne essék. Viszont a hitem és Istenkapcsolatom minősége van olyan, hogy tudom, nem probléma egy ilyen nick név."

    De igen pobléma! És ezt nem az Istennel való kapcsolatod határozza meg, hanem a dalai lámának, az ördöggel való kapcsolata!

    "A ki velem nincs, ellenem van; és a ki velem nem takar, tékozol"
    Azt nem mondta Jézus, hogy aki nincs ellenem velem van. Ez szemen szedett H-A-Z-U-G-S-Á-G ! Akár tetszik, akár nem!

    2007-05-06 óta itt!

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #6123 üzenetére

    Lk. 9,49-50
    Ekkor megszólalt János: „Mester, láttunk valakit, aki a te nevedben űz ki ördögöket, de megtiltottuk neki, mert nem követ téged velünk együtt.”
    Jézus azonban ezt mondta neki: „Ne tiltsátok meg, mert aki nincs ellenetek, az veletek van.”

    Egészen pontosan így szól az ige... és ide nem is jó idézet, mert Dalai Láma nem Jézus nevében űz ki ördögöket...
    Fontos a kontextus, fontos....

    www.refujvaros.hu

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6123 üzenetére

    Leszállok a nick-nevedről. Te pedig ne gondold azt, hogy a dolog rendben van. Nem beleképzelés, komoly dolgok állnak mögötte. Leírtam sokszor, ez a te dolgod.

    Értsd meg, hogy a nick-neved mögött gonosz démonikus erők állnak! Ha tagadod, akkor is! És gondolom a katoliciz

    Szállj le rólam az evolúcióddal. Te lehet, hogy a majomtól származol, de engem Isten teremtett, az én anyám méhében. És onnan hívott el, hogy legyek az Ő drága kegyelmének a magasztalására.

    Nekem mostantól ne írj. Én sem írok neked.

    Azt, hogy aki nincs ellenem velem van, nagyon félre lehet érteni. Akire Jézus ezt mondta Isten indításával, és Jézus nevével szolgálta Istent.

    2007-05-06 óta itt!

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #6125 üzenetére

    Nincs mit újragondolni szvsz. Akkor Jézus egy konkrét esetre reagált, vsz ismerve a történteket, te most ezt általánosítod... szerintem ezt kellene átgondolni....
    Amit pedig én idéztem az idegen szellemi hatalmak munkája kapcsán jön elő, ami összhangban áll a jánosi gondolatokkal:
    Jn. 14,6
    "Jézus így válaszolt: „Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam."
    Jn. 10,1-2
    „Bizony, bizony, mondom néktek: aki nem az ajtón megy be a juhok aklába, hanem másfelől hatol be, az tolvaj és rabló; de aki az ajtón megy be, az a juhok pásztora.

    Később hozzáteszi:
    Jn. 10,9
    Én vagyok az ajtó: ha valaki rajtam át megy be, megtartatik, az bejár és kijár, és legelőre talál.

    És lehet számos helyet találni, ahol egyértelmű, hogy Jézus nem kerülhető meg Jézus szerint sem. Tehát vagy hiszek Jézusnak, vagy nem, de akkor nem nevezhetem magam Jézusban hívőnek.
    Én nem kívánok ezzel továbbiakban foglalkozni. Szerintem elég egyértelmű a dolog.
    A Dalai Láma nevedet pedig elfogadom, mint ahogy eddig is elfogadtam.

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • JJános

    addikt

    válasz Dalai Láma #6127 üzenetére

    Még annyit. A tudományos kórmeghatározás, egy módszer. ha ebből nem ugrik be, hogy mire jó a módszer, és mit bizonyít, akkor én hiába beszélek neked.

    I.Mózes 1,1: Kezdetben teremté Isten a földet.
    Kezdetben, vagyis elősször, és kezdtben, vagyis régen.

    A következő vers, és ez között sok-sok év, évmilliók teltek el, komoly bibliatudósok szerint is.
    Az ember teremtése viszont, akik ezt számolják, vagyis a zsidó időszámítás szerint, közeledik a hatodik évezredhez.

    Józsué 5,3: "Csinála Józsué kőkéseket magának."
    Vagyis Józsué idejében kőkések voltak még. Ez elég vers ahhoz, hogy megértsük, hogy nem biztos hogy a tudósoknak mindenben igazuk van, vagyis volt kőkorszak, de a kőkorszaki emberek is legalább olyan okos emberek voltak mint mi. És nem olyanok, mint a mi történelemkönyvünkben volt lerajzolva, leírva. Elgondolkodtató. Legalább is nekem.

    2007-05-06 óta itt!

  • euchi

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #6109 üzenetére

    "Ha nem vagy hívő, mindig is értetlenül fogsz állni az előtt ,ahogy a hívők viszonyulnak a Bibliához."
    Látod ebben igazad van. :K

    A Biblia számomra:

    Valakik réges-rég leírtak dolgokat, ahogy ők látták/ismerték/gondolták, aztán valakik úgy döntöttek, valamilyen okból, hogy szerintük ezek az írások megfelelnek egy vallásos üzenet továbbítására, ezért kiválogatták és összállították ezt a szöveget.

    A hívőknek kell valami kézzel fogható. A vallás nem terjedhet szájról szájra, írásba kell foglalni, hogy mit is takar a szóban forgó vallás. A kereszténységnek ezért született meg a Biblia. Hogy ki hogyan értelmezi és mennyire tekinti hitelesnek, az valójában szükség dolga. Ha valakinek kell valami kapaszkodó az életben, akkor ott lesz számára a Biblia, ott lesz neki Isten is.

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Dalai Láma #6145 üzenetére

    Az ember képes magának kreálni egy istent, amiben hisz. És közben pedig van Isten, aki megteremtette az embert.

    A két állítás nem összeegyeztethető. A teremtés lényege, hogy van egy felsőbb hatalom, a teremtő, meg van a teremtett lénye. Nem a teremtett lény választ magának teremtőt.

    x gon' give it to ya

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Dalai Láma #6158 üzenetére

    Dehogynem, összeegyeztethető.

    Hát ez nekem nem megy, legalábbis ugyanabban a logikai koordinátarendszerben nem. Ha igaz az az állítás, hogy létezi egyfajta Isten, és ő teremtett, ezt nem írja felül semmi elképzelt dolog. Ha viszont mindenki olyat képzel el magának, amilyet csak akar, és ezek egyenrangú képződmények, akkor nincs olyan, hogy egy isten.

    x gon' give it to ya

  • euchi

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #6161 üzenetére

    "Nem tuti, te is feltételezed csak, hogy talán mindenkinek igazi az istene. Talán egyik ilyen isten sem igazi."
    Félreértetted. Úgy értem mindenki számára a maga Istene valóságos. De erre a kérdésre te magad is tudsz felelni. Isten számodra létező? Igazi?

  • Alurion

    csendes tag

    válasz Dalai Láma #6157 üzenetére

    Többet látsz a hozzászólásom mögé mint ami. Mivel senki nem reagált cucka kérdésére, így megtettem én. De érdekelne a te válaszod is.

    Isten a válasz. Ha elhagyjuk az egyenletből, a Miért? kérdésünkre nem kapunk semmilyen választ

    A válasz a miértre az hogy "Nem tudom". És senki nem tudja, csak vannak akik azt hiszik hogy tudják.
    Továbbá nem érzek késztetést arra hogy egy képzeletbeli baráttal töltsem be ezt az űrt.

    Nem tudom, hogy van-e Isten, de ha van, akkor ő _minden_. Te, én, a fű, a madár, a barnasör, a boldogság, a bűn, az aljasság és még a péklapát is. Nem haragszik, nem mérlegel, nem szeret és nem utál... nem ítél meg minket a cselekedeteink szerint, és hinni se kell benne. Csak VAN.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Dalai Láma #6184 üzenetére

    Eleve, honnan veszed, hogy létezik a jó és a rossz? Pusztán csak egyedi érzések vannak, benyomások. Ami nekem rossz, másnak jó és fordítva.

    Ollie: A "szabad akarat" az agyadban keringő védelmi mechanizmus része, hogy független entitásként tekintve önmagadra kényszerítve legyél a tested minden sejtjében jelen lévő gének védelmére majd továbbörökítésére.

    Na, jó. Mára ennyi elég.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • euchi

    aktív tag

    válasz Dalai Láma #6184 üzenetére

    Ejnye! Egy ilyen szemét kérdéssel akarod csőbe húzni? :(((

    Ha most én indítványoznék egy kérdőívet, hogy mindenki definiálja a jó és a rossz fogalmát, elég változatos és egyedi válaszokat kapnánk.
    Lennének benne érzések, tapasztalatok, példák, egyéni gondolatok.
    Ha előveszel szótárakat, lexikonokat akkor is láthatod, hogy ezeknek a fogalmaknak nincs egyszerű, rövid definíciója, minden esetben körülírják a fentebb említett módszerekkel, de sose jutnak el egy általános jóhoz, vagy egy általános rosszhoz. Végül is ettünk „a jó és a rossz tudás fájáról” szóval nem kellene olyan bonyolultnak lennie. :U

    Most legyek én is szemét és kérdezzem meg, mit értesz jó és rossz alatt? ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Dalai Láma #6187 üzenetére

    "Ebben is lehet hinni. De kérdés, hogy tényleg csak ennyik vagyunk? Mi van akkor, ha ezek vagyunk, de nem csak ezek? És a védelmi és továbbörökítő funkción kívül igenis van értelme a létünknek? Miért lenne ez eleve kizárt?"

    Elhiszem, hogy neked erre van szükséged. Hited szerint szép is lenne, ha ez lenne a valóság. Azonban a megfigyeléseim mást mutatnak nekem. Sorry! Hidd el, nálam jobban kevesen bánják, hogy a mesék csak mesék. :(

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Dalai Láma #6190 üzenetére

    Nem vártam más választ. Másként látjuk a világot. Ez így van jól.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Dalai Láma #6194 üzenetére

    Én a teremtéstörténetet (azt, amelyikben van fa :D) hoztam fel, de említhettem volna a mai kor negatívumait is. Sőt, talán még jobb példa lett volna a 20. század minden szörnyűségével. Vagy inkább az emberiség egész történelme, amit ismerünk. Ez kinek a kreálmánya, kinek a számlájára lehet írni? A teremtőé, vagy azé a lényé, és szabad akaratáé, akit teremtett? Egyáltalán ezt az egészet miért szeretetnek hívjuk, miért nincs rá jobb szó, pl. emberiség sorstervezés, vagy valami más? Csak ha mert Isten szeretetéből táplálkozik az emberiség megszületése, egész történelme, akkor elég furcsa szeretet ez.

    x gon' give it to ya

Új hozzászólás Aktív témák