Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz LEFTHORSE1 #5826 üzenetére

    Nem gondolom, hogy sztereotip, sérelmek és más hatások miatt érzelmileg erősen feltuningolt véleményed és szemléleted lehetőséget teremt értelmes párbeszédre.
    Bizonyára jó kiadni magadból a dolgokat, én is megkönnyebbülök időnként hasonló módon, de most kérek mindenkit, ilyenkor nehogy vitatkozni kezdjetek velem, mert értelmetlen :)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz LEFTHORSE1 #5826 üzenetére

    Csakhogy legyen érdemi része a reagálásomnak is... (a hajnal kettőkor írt egy esküvői buli után nem volt a legautentikusabb :) )
    1. Nem férfi tesztoszteron szagú, mert pld egy olyan világban, ahol a nőt és a gyereket nem vették SEMMIBE sem (a történetek ideje az ókor, és nem szabad ezt a tényt elfelejteni) Jézusnak a tanítványi körébe (nem a tizenkettő) volt több nő is... és foglalkozott a gyerekekkel...
    Ez majdnem akkora megrökönyödést váltott ki anno, mint hogy kocsmába beül a zsidó nép megvetettei közé.... (vámszedők, paráznák)
    A másik, a kereszt... Bár nem hordok nyakláncon keresztet, de van egy a lakásba. Nem a lelkészünk sugallatára, mert mi reformátusok nem vagyunk olyan kereszt kifüggesztők... hanem magam miatt.
    Mert jó ránézve szembesülni azzal, hogy Jézus ezt tette meg értem, és ez hatással van-e a mindennapi életemre...
    Mert ha nagyon szeretnek és ezt tudod, ez hatással van rád. Isten szeretetésnek a jele, az önfeláldozó szeretet jele...
    Neked lehet, hogy kivégzőeszköz csupán, mert nem érintett meg személyesen Jézus cselekedete... Pál mondja, hogy a keresztről szóló beszéd bolondság egyeseknek... ugyanis a görögök bolondságnak tartották, megbotránkozás másoknak, ugyanis a zsidók megbotránkoztak a brutális kivégzőeszközön, ami szerintük az átok jele is, mert átkozott, aki fán függ...
    De nekünk, akik üdvözülünk, Istennek ereje...

    És a kereszttel még a katolikus egyház sem akarja azt üzenni, amit gondolsz azok az idők elmúltak (akik megvádolnak minket középkori csökevénnyel érzésem szerint gyakran maguk élnek a középkorban főleg az érvrendszereik miatt... (inkvizíció, bűnbocsátó cédulák, stb))
    A keresztény egyház tanítása szerint a te pénzed semmit sem ér, nem tudod törleszteni vele, még ha sok is van az adósságod a keresztáldozatért, és nem is tart igényt a pénzedre senki.
    A kereszténység az Istennel vajó SZEMÉLYES kapcsolat felé vezethet csupán. Más kérdés, hogy közösségben lehet megélni igazán Isten szeretetét, és a közösség költségeihez elfogadunk adományokat, mert van fűtésköltség, van telefonszámla, és a lelkészeinknek is kell, hogy legyen enni-innivalójuk pld...
    De a lelkészt magunk választottuk, a gyülekezet döntésén múlt, hogy itt szolgál közöttünk. A gyülekezet határozza meg a fizetését, ami most kb egy buszvezető fizetésének felel meg, pedig felsőfokú végzettsége van...és a felesége meg semmit sem kap... pedig szolgál köztünk, bár nem rendszeresen.

    Lehet, hogy máshol vannak visszaélések, de hát a demokráciát sem vetnéd el a mai magyar politikai helyzet láttán remélem... és nem ebből vonsz le következtetéseket pld a francia politikai helyzetre....
    Neked volt egy helyen egy rossz megtapasztalásod... és most úgy gondolod, hogy ez alapján általánosíthatsz a mindenre...

    Nincs a népet kiszipolyozó egyházvezetés, de pld van a gyülekezetek anyagi támogatásával a mai napig működő Bethesda kórház, ami országos hírű, és az állam, mint minden kórháznak jóval kevesebbet ad, mint ami a működéséhez szükséges... van ahol az önkormányzat egészíti ki a pénzt, ez elég demokratikus is, mert hát a települést szolgálja főként... de a bethesdát az egyházunk... pedig nem csak a reformátusokat szolgálja és alapvetően országos feladattal rendelkezik.....
    Nos akkor nézzük, én hülye "adózom" az egyháznak, mert hát megvezetnek szerinted, az egyház fenntart egy kórházat részben az én "egyházadómból", vsz soha nem veszem igénybe a szolgáltatását, ellenben te vagy a gyermeked talán igen, és ez így van jól, akkor most ki használja fel az én "egyházadómat"? Nem a pénzmániás papjaim...
    És hozhatnék számos egyéb példát... de nem teszem, remélem ennyi elég....

    Ha nem elég, akkor meg még sok is volt :)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz euchi #5833 üzenetére

    Mérnökemberként elég sok mindent tanultam anno, elég sok mindennek olvastam utána... de azért köszönöm a biztatást... a goglit is elég jól használom, bár van mit tanulnom...
    Jó, hogy felhoztad a fizikát. A newtoni modell elég jól leírja az emberléptékű korpuszkuláris tárgyak fizikáját... Hát igen, anno azt gondolták, hogy ez alaptörvény, mert nem tudták, hogy létezik nano világ, sőt nem korpuszkuláris világ a maga hullámtermészetével (érdekes, hogy amit kb 15-20 éve tanultam erről az egyetemen, ma már túlhaladottnak tekintik egyes fizikusok :) ) Nos a newtoni kor a világot ismerte valamennyire... felfedezett törvényszerűségeket... a maga lehetősége szerint.
    De nem tudták, hogy létezik ennek a fizikai világnak még nagyobb halmaza, amire ezek a törvények már nem igazak, vagy nem úgy igazak. Az akkor alaptörvényeknek meghatározott törvények relatívvá lettek, csak bizonyos esetben igazak, más esetben vagy korrigálni kell, vagy teljesen más modellalkotásra van szükség.

    Így van ez ma is. A mai tudomány felállít alaptételeket, meghatároz alaptörvényeket, amik egészen addig életképesek, míg ki nem derül, hogy a peremfeltételek változásával már nem igazak....
    És a tudomány képviselői eléggé önteltek ahhoz (tisztelet a kivételnek), hogy ezt ne vegyék számításba... Ritkán tanulnak a múlt nagy buktáiból... de ez már más történet....

    Ami minket érint, mármint a vitában, hogy a tudomány valamit megállapított az öregedés és a genetika területén... Ezek egy mai viszonyrendszerben tökéletesen működnek... De mi a biztosíték, hogy ugyanez a viszonyrendszer állt fenn a teremtéskor is? Mi a biztosíték arra, hogy Isten nem változtatott a feltételrendszeren, és azok a törvények, amiknek ma egy-egy szeletének vélt ismeretében nagy merészséggel sarokba szorítani szeretnénk az Úr Istent, más viszonyrendszerben más arcukat mutatják... Itt még csak arra sincs szükség, hogy a törvény változzon meg....
    A víz folyadék olyan viszonyrendszerben, ami megfelelő hőmérséklet és nyomás esetén tökéletesen leírható, mérhető, reprodukálható kísérletekkel igazolható... De mi történik, ha változnak a nyomásviszonyok és a hőmérséklet? Vagy légneművé válik a h2o vagy jéggé... Nem érvényesek rá a korábban megtapasztalt törvények? Hát ez jó kérdés.....
    A feltételek változtak, és ugyanaz az anyag más tulajdonságai jönnek elő, más törvények írják le, a kísérletek más eredményeket hoznak?

    Nem szeretném ezt tovább teoretikusan körbe-körbe járni. Te állítasz valamit bizonyos törvényszerűségekre hivatkozva... Én ezeket tiszteletbe tartva megjegyzem, Isten ennél hatalmasabb...

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz euchi #5836 üzenetére

    Szembement? :F
    Ehhez minimum egy inerciarendszer kellene... és ezt ki dönti el? Te, én?
    Isten nem azonos egy nagyon okos tudóssal, egy tehetséges feltalálóval esetleg egy bölcs királlyal. Akik bár vannak jó oldalaik esetleg dögivel is, de mégis lehet bőven fogást is találni rajtuk, és ha nagyon sokat kutakodunk, akkor találunk nála nagyobb tudóst, kreatívabb feltalálót, bölcsebb királyt stb....
    Sokan nem hisznek az abszolútumokban, nincs abszolút értékrend, erkölcs stb... és minden parciális, relatív...
    Én hiszek abban, hogy van abszolútum... mint az abszolút nulla fok, mindennek az alapja, amire rá lehet pakolni a relatív dolgokat, de hozzá kell valójában mérni mindent.
    Nos nekem ez az abszolút nulla fokom Isten. Nincs nála alapabb alap :)

    Ja... és köszönöm, hogy válaszom elfogadtad :B

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    Nincs két teremtéstörténet csak két szemszögből van lejegyezve. Egyikben a részletek jelennek meg, a másik az Isten-ember kapcsolatra fókuszál. Nem érdemes konkrétumok említése nélkül tényként kezelni, hogy a kettő ellentmond egymásnak.
    Tegnap voltam egy esküvőn. Ha a feleségemet kérdeznéd róla más hangsúlyokkal sok tekintetben mást mondana, mint én, pedig egyikünk sem hazudik, mindketten ott voltunk, ugyanazt láttuk, de mégis... és ez így jó, mert a térlátáshoz sem elég egy nézőpont :)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz euchi #5843 üzenetére

    Csak úgy csöndben jegyzem meg, hogy az állatok elnevezése azt jelenti, hogy a névadó uralkodik azon, aki kapja a nevet... Ergo az ember Isten rendelése szerint uralkodhat az állatvilágon (őrizni és művelni)
    A másik csöndes megjegyzés, hogy tárast a férfiember csak az asszonyemberben talált.... nem pótolhatja semmi ezt a kapcsolatot....
    A harmadik pedig, bár a héber eredetit nem ismerem, de mivel ezt a fordítást adtad, erre reagálok azzal, hogy nem látok időrendiséget, sokkal inkább egy közbeszúrást...Azokat az állatokat vezette oda, amit megteremtett...
    De én alapvetően elrontott hozzáállásnak tartom a Teremtéstörténet természettudományos elemzését, mert nem biológia könyv... Ez egyolyan könyv, ahol az Isten üzen az embernek a Lélek által és erre felhasznál irodalmi eszközöket. Ellentét, párhuzam, a történések átszerkesztése, az üzenet lényegének megértése érdekében. Amennyiben ez törikönyv lenne, vagy bioszkönyv, ezen meg lehetne botránkozni, de ez egyik sem. Mindamellett ez nem jelenti azt, hogy mindez nem így történt....
    Az mindenesetre elgondolkodtató, hogy mind Ádám, mind Éva szó jelentése ember...

    Nos visszatérve... az első történet kronologikus és erre helyezi a hangsúlyt elég precízen és szisztematikusan felépítve a történéseket, a másiknál a középpontban az ember teremtése van, az ember hatalmi pozíciójának kiemelése, az Isten képviseletének kihangsúlyozása, és a párkapcsolat fontossága.

    Valószínű, hogy a két történet nem egyszerre született... és lehet, hogy nem is egy helyen de maga az a tény, hogy együtt szerepelnek, egymás mellett ad hitelt a szerkesztőknek... azért, mert ezt a látszólagos ellentmondást nem kozmetikázták ki, hanem hűen rögzítetteék... Találsz oilyet az Újszövetségben is... Pál megtérésének történetét pont Pál mondja ugyanabban a könyvben kétféleképpen... Nem lényegi az eltérés, de Lukács nem merte venni a bátorságot, hogy belejavítson :)

    Ezek nem teszik hiteltelenné az igét, sőt inkább a lejegyzőket hitelesítik...
    Mégegyszer leírom, én itt nem látok ellentmondást a két tteremtéstörténet között...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    Én most elköszönök egy hétre, Isten áldjon benneteket!

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    A "két" teremtéstörténet látszólagos ellentmondásához még egy adalék......
    A Biblia bár nem tudományos szándékkal megírt történelemkönyv, mégis megjegyzem, hogy az ókori történetírást nem a kronológiai szemlélet határozta meg, sokkal inkább tematikus szemlélet. Ha az ókori történész valamit el akart mondani, a történelmi esemény kapcsán, nem ragaszkodott feltétlen a kronológiához.... Az volt a lényeg, hogy megértse az olvasó, hogy mi miért történt, és másodlagos volt a kronológiai sorrend.
    Ezt mi már nemigen értjük..... ez nem hazugság volt a részekről, nem a tények elferdítése, sokkal inkább szabadság a részükről, amivel szerették volna a -ma divatos szóval kifejezve- üzenet eljut az olvasókhoz...
    Tévedés ne essék, most nem a keresztény történetírásról írok, hanem az ókori egyiptomi, asszír, babiloni, perzsa, görög stb... történetírásról :)
    Ezt eddig is tudtam, csak most tudtam beszélni erről egy történésszel, aki megerősített... :)
    Tehát ebbe a környezetben született a Biblia... :)

    Jutott most egy kis net a szabi idejére, de nem igérem, hogy tudok gyorsan reagálni a válaszokra...

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz aphra2 #5952 üzenetére

    Létezik egy látható egyháztagság, aminek egy része nem valódi hívő emberekből áll. Van aki azért jár templomba, mert ez így szokás, van aki azért, mert különbnek gondolja ezzel magát másoknál, van aki azért, hogy meg/újraválasszák képviselőnek stb....

    Ezek az emberek nem igazi hívő emberek.... továbbá vannak olyan regisztrált (pld megkeresztelt) emberek, akik névlegesen talán felekezet tagjának tekinthetők, de semmi közük sem a gyülekezetükhöz, sem Istenhez....

    Igazából e részhalmazokat is magában foglaló tág halmazra szokta a köznyelv azt mondani, hogy keresztények... felekezettől függetlenül.
    Pedig maga a Biblia mondja, hogy akik befogadják Jézust az életükbe, csak azok lehetnek igazából keresztények. A "hívő" állapot nem egy kultúrtörténeti örökség, nem a gyerekemnek továbbadott hagyomány, hanem egy tudatos döntés eredménye, amikor is elfogadom, hogy Jézus Krisztus az életem Ura, vele élő kapcsolatban vagyok, és tudatosan elfogadom, hogy a kereszthalála az én bűnömet is eltörölte...
    Ez csupa tudatos dolog. Az ilyen embert hívják megtért embernek. A görögben ezt a megfordulni igével fejezik ki....
    Amikor vezetsz, akkor ha rájössz, hogy rossz irányba mész, egy tudatos döntés a megfordulás, és a helyes irányba állás...
    Ez a megtérés nem látható direkt, külső jegyekben. Nincs az ábrázatunkra írva, nincs névre szóló, látható igazoló okmányunk.
    Valójában kereszténynek csak a megtért embereket illene nevezni... Persze ez egy sommás kijelentés, mert pld a kétéves lányom "státuszán" lehetnek vitatkozni :), ugyanis két hívő ember kicsii gyermeke nem dönthetett tudatosan, de Isten ígéretének birtokosa....

    Sajnos a mai kereszténynek nevezett emberek sokasága szinte semmit nem tud a kereszténység lényegéről és valójában nem tartoznak Jézus Krisztushoz, bár azt mondják, hogy "Uram, Uram", de Jézus mégsem ismeri őket.... (ez egy/több bibliai idézet sűrítve :) )...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    Jézus megsiratja Jeruzsálemet, egy helyen azt mondja egy nem izraelinek, hogy nem jött máshoz, csak Izrael népéhez....
    Tehát nem olyan egyértelmű, hogy csak az embereknek fontos a nép/nemzet.
    Ha valaki azt mondja, hogy mindenkit szeret, senkit sem szeret... ha valaki azt gondolja, hogy mindenkit felelősséggel tud hordozni, akkor senkit sem tud hordozni...
    Az ember nem tud mindenkiben gondolkodni, szüksége van részhalmazokra, amikért felelős lehet, akit szerethet, akiért/amiért tenni tud.
    Nos már a kezdetektől jelen van a család, mint egység, majd bővülve nagycsaláddá, majd nemzetséggé... Én keresztényként nagyon konkrét tennivalókat látva magam előtt felelős vagyok a családomért, kevesebb bár de még megkülönböztetett felelősséggel bírok a településemért, és még kevésbé határozott, de még mindig jól körülhatárolt felelősséggel bírok népem/országom felé.
    Ezek emberléptékű fogalmak és feladatok/kötelességek, melyeket Isten határozott meg...

    Természetesen van felelősségem az egész világot tekintve is, de ez már jóval általánosabb, jóval kevésbé meghatározható.... ha csak ez az utolsó szint lenne, elveszne az ember... elveszne a felelőssége.... mint ha egy nagy sokaságban pld ha valaki rosszul lesz, a kutya sem törődik vele sok esetben, mert az egyén felelőssége a nagy tömegben eloszlik, és mindenki azt gondolja, hogy majd a nagy sokaságból akad más, aki segít.... ellenben, ha magányos ember szembesül egy másik ember rosszullétével, akkor szinte biztos, hogy segít... mert egyedül van, a felelősség teljesen az övé.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #6020 üzenetére

    Szerintem JJános nem mond hülyeséget... egyrészt nem kérdőjelezte meg a hitemet a gyülekezetem alapján, nem írt sehol arról, hogy rossz helyen vagyok, másrészt tényleg rengeteg a névleg keresztény, akiknek nincs köze Krisztushoz, és ez nem ítélet, hanem tény.
    Nem gondolom, hogy nekem az lenne a dolgom, hogy minősítsem általam nem ismert emberek hitét, de van olyan helyzet, mikor ez egy-egy konkrét helyzetben meglátható. Ugyanis a fa gyümölcse elárulja, hogy milyen fáról van szó, még ha a sok zöld levél el is fedi a lényeget...
    A múlthéten több ilyen fiatallal beszélgettem személyesen.

    Jézus kiszárítja a meddő, gyümölcs nélküli fügefát, ami csak látszat gyümölcsfa volt, termés nélkül... ítéletet hirdet az olyan magukat hívő embereknek tartók felett, akik csak látszatot, csak leveleket hoznak, de gyümölcstelenek.

    Fontos a tudatos döntés. Jézus ezt úgy fogalmazza meg, hogy az ajtó előtt áll és zörget, és ha valaki meghallja ezt, majd ajtót nyit neki, ahhoz bemegy...
    Nem kerülhető meg az ajtónyitás, ami egy válasz Isten hívására, egy tudatos döntés....
    és ez csupán egy egyszerű szövegelemzés volt...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #6026 üzenetére

    Minő stílusosan nevezted félkegyelműnek...

    Kb olyan, mintha én neveznélek bunkónak a hited miatt... kb ugyanazt jelenti a két minősítés nagyjából hasonlókért..
    de nem teszem...
    Nem értek mindenben egyet JJánossal, de a lényeget tekintve (és az alatt nem a személyeskedést értem) én is így látom... a Biblia alapján..

    Jézus mondja: "Senki se mehet az Atyához csakis én általam" ;
    "Kegyelemből van üdvösségetek, a hit által..."

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #6028 üzenetére

    Sokat gondolkodtam, hogy mit írjak... vagy egyáltalán ne is reagáljak, mert kvázi kívülálló vagyok a jelenlegi csörtében...
    JJánosban tisztelem hogy egyenes, amit gondol leírja.
    És sok mindennel egyetértek vele... korábban én is leírtam... mostanság ritkán. Ennek ezer oka van...
    De tény, hogy azok az emberek, akik itt velünk vitatkozgatnak nem mentesülhetnek attól, hogy meg kell térniük. Nincs mentségük, mint az őserdei bennszülötteknek, mert hallottak Krisztusról, értik is a leírtakat, és még vitatkozgatnak is.
    Lehet vitatkozgatni az evolúcióról, a nagy bumm előtti szingularitásról, de ezek még csak nem is kapargatják a felszínt. A lényeg, hogy beengeded-e Krisztust az életedbe.
    Lehetsz jó fej ember, aki még erkölcsös is, de ha elutasítod Kr5isztust, mint a gazdag ifjú, akkor nincs mentség.
    Lehet azt mondani erre, hogy az én hitem szerint és JJános hite szerint. És ez, ha csak a mi hitünk, vagy akár 100 millió ember hite is volna csupán, akkor semmit nem érne önmagában. De ezt nem én mondom alapvetően, hanem a Biblia írja, ez pedig Isten üzenete...
    Lehet erre megint leírni, hogy csak a hitem szerint, és még sok ember hite szerint... és ha ez csak így lenne, akkor nem lenne különb annál, mintha a Gyűrűk urában hinnék....
    De a Biblia szavait a Szentlélek hitelesíti.... Ez egy nagy titkok.... Én sem hittem el egy jó ideig, amit a Biblia mond... sok okosságot hallottam, sok mindent kipróbáltam, és nem hittem... Egyszer megéreztem Isten jelenlétét életemben, megéreztem, hogy akar tőlem valamit, és én igent mondtam rá...és onnan már megváltozott a helyzet...
    Aki akar, vitázhat azon, hogy milyen pszichológia által is leírható esemény okozta ezt nálam... de nem érdekel. 16 éve megváltoztatta Jézus Krisztus az életem.. és ezt nem tudom nem figyelembe venni...

    Az, hogy nem írok minden alkalommal arról, hogy akik nem fogadjátok el Jézus Krisztust, Isten ítélete alatt vagytok azért van, mert nem a fórum a legalkalmasabb média erre.
    Én alapvetően azért vagyok még a fórumon, mert felelősséget érzek arra, hogy fellépjek azon téveszmék ellen, amik időnként a kereszténységet támadják és a gyülekezeteinket.

    Most egy testvéremet ért támadás és én kiállok mellette. JJános a kegyelem kérdésében pontosan fogalmazott. Nem fogok vele most vitatkozni azon, hogy a kegyelem érzése elég igazolást jelent, vagy hogy a békesség minden esetben megvan-e, azon sem, hogy mi van a dínó csontokkal, mert ez nüansz ahhoz képest, hogy Jézus kegyelme mellett lehet dönteni... akár most is...

    Ja és tisztelem az elkötelezettséged a hited mellett... nagyszerű ember lehetsz... mint a gazdag ifjú, akinek az erkölcsi kiállását a tanítványok is tisztelték és vsz Jézus is kedvelne... és ezt komolyan gondolom... nem irónia.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #6031 üzenetére

    Azt hiszem itt most nem a nagy bummal vagy annak elutasításával van gond... legalábbis az utolsó csörtében...
    A kegyelemről írt itt JJános... és én itt ragadtam "tollat" nem véletlenül....

    Személyeskedésbe most sem mennék bele...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #6033 üzenetére

    Keresztény az, aki Krisztus tanításai szerint él, és igyekszik megvalósítani az életében, hogy valóban a szeretet irányítsa a tetteit.
    Önmagában ennek nincs sok köze a kereszténységhez...
    A gazdag ifjú pont ilyen volt, mégsem felelt meg.
    Luther is igyekezett a kor keresztény külsőségei között élni, sőt igyekezett a belsőt is Krisztus tanításai szerint alávetni, de rájött, hogy reménytelen...
    Így szólította meg az "igaz ember hitből él" ige, így lett nyilvánvalóvá, hogy eddig rossz úton járt... és utána felszabadult cselekedeteiben is...
    Aki csak másolni szeretné Krisztus lelkületét, az fogoly marad, komoly korlátok foglya, amiben kevés öröme, de annál több kudarca lesz...
    Aki Krisztus lelkét befogadja szabaddá lesz cselekedeteiben is, mert NEM KELL hasonlítania, nem kell Krisztus szerűvé válnia.
    Én eljátszhatom, hogy olyanná leszek, mint a padtársam. Hordom a ruháit, használom a szófordulatait, udvarolok a barátnőjének :), de ettől még nem leszek azzá. A Biblia szerint újjá kell születni... és utána már JOG SZERINT is örökös lesz... nem kell úgy tennie, mintha az lenne...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #6035 üzenetére

    Kereszténynek lenni nem azt jelenti, hogy "Jézus tanításai" tantárgy vizsgáján átmegyek...
    Sarkos vagyok, hogy elkülönüljenek a fontos és a kevésbé fontos dolgok

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #6037 üzenetére

    Nem azért maradok keresztény, mert a tanításai szerint élek, hanem azért követem őt, mert hálás vagyok neki....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz lao ce #6043 üzenetére

    Bár nem mintha hitelesítésre szorulna, de Istennel való kapcsolatomat nem a 16 évvel ezelőtti trauma hitelesíti, hanem az a 16 év, ami azóta eltelt vele.
    Egy embert nem a megismerkedés időpillanatában ismersz meg, hanem az éveken át tartó közeli kapcsolatban, barátságban...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz aphra2 #6047 üzenetére

    Ha a tízparancsolatot betartja, akkor nincs gond... de ez ne vezessen félre...
    Az első parancsolat a szabadító Isten munkájáról szól és arról, hogy ne legyenek más istenek az életedbe... tehát a döntéseidbe ne a félelmeid, kapzsiságod, sajátosan hiányos etikai értékrended vezessen, hanem Isten. Ez csak Isten kegyelméből lehetséges csupán, és csak újjászületett ember számára...

    A köznyelv szerint a tízparancsolat betartása lehetséges, a valóságban nem, csak azoknak, akik már rádöbbentek erre, és Istentől kértek ehhez segítséget a kegyelem által...

    Tehát szerintem már a problémafelvetésed sem rossz...
    És ahogy látom a többi ágakat, már olyan erdőt építesz a kérdéseiddel, amiben nem lehet nem eltévedni...
    Ha lehet egyszerre egy szálon vitázz... különben azt kell hinnem, hogy a nálad a kérdés a lényeg és nem a válasz...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #6073 üzenetére

    Először is elolvastam a "megtérésed" történetét...
    Majdnem lefordultam a székről, annyira meglepett!
    Számodra ENNYI elég volt, hogy elkezdj hinni Istenben?

    Az emberek mikor életükben először találkoznak sokszor banális, sokszor mulatságos, sokszor szégyellni való stb... de az első találkozás csak a legritkább esetben határozza meg a kapcsolat egészét...
    Egy barátságot, egy szerelmet a kapcsolat minősége igazol, ami nem a kezdőpillanat, hanem esetenként évtizedeken keresztül megélt kapcsolat...
    Furcsállom, hogy kritizálsz mást úgy, hogy magadnak az emberi kapcsolatok mintáját is példaként kezelve az Istennel való kapcsolatot ledegradálod egy kezdeti élményre csupán... ennél bölcsebbnek képzeltelek.
    Természetesen JJános Istennel való kapcsolatának kezdetét írta le...
    Ez kezdetnek pont elég. Nálam egy válás utáni sokk vezetett arra, hogy Istenre figyeljek... De ez kevés lenne ahhoz, hogy az egész életemet ma is neki szánjam. Ez többek között a több, mint tizenhat év "együtt járás" gyümölcse.
    JJános mai hite is alapvetően nem a kezdeteken alapszik, hanem az azóta megélt Isten élményeken, Isten kapcsolatban eltöltött éveken...
    Én ezek alapján szeretnélek kérni, hogy alaposabban fontold meg, hogy őskorinak nevezz valakit, mikor neked őskori a felfogásod a kapcsolatokról (pld Isten-ember)

    Jó lenne, ha nem ezen a fórumon személyeskednél... ha ilyenek az érveid nem a másikat égeted vele...

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz euchi #6107 üzenetére

    A hat napot mi határozta meg? A Nap járása? vagy mi más? Nem mintha nem lenne Ismert az idő az Istennek, de a Biblia sem ír 6x24 óráról... hanem a teremtés 6 jól elkülőníthető fázisáról
    A többi dolgaidat a kettős teremtéstörténet látszólagos ellentmondásairól már elég részletesen körüljártam. Nem hinném, hogy a mostani felvetésed ebben a kérdéskörben szóismétlésekre sarkallna...
    Ha anno nem volt világos, akkor most sem lesz.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz fordfairlane #6105 üzenetére

    Nem gondolom, hogy egyként kellene kezelni a kettőt...
    Ezzel az erővel azokat is ki kellene zárni, aki mások szerint rosszat mond a kereszténységről, de ezek után már azt is, aki megbánhatja kritikájábal az Intel fanokat, vagy a gigabyte őrülteket....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #6091 üzenetére

    Hát ez vicces! Itt mindenki komolyan érdeklődik a vallás iránt, ha nem vetted volna észre!

    Azért a helyzet nem ilyen egyszerű. Van, aki az egóját élezi a topicon, harmincszor jön ugyanazzal a kérdéssel, mert csak ezt tudja feltenni, vagy egy kérdéssel jön, de a válasz már nem érdekli, hanem beleköt a válasz minden szavába újabb szálakal gerjesztve a vita tűzét.
    Van, aki valamiért bántott, és személyeskedni óhajt, van aki pedig ténylegesen hordoz negatív élményeket a vallás kapcsán és itt törleszt...
    és mindezek után vannak, akiket érdekel is a dolog... De már egy nyitott fórum ilyen...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #6079 üzenetére

    Alapban mindig meglep, mikor mások minket, keresztényeket primitív bunkónak tartanak, és kiragadnak valós vagy valósnak vélt momentumokat a hitünkből, és azon szórakoznak... Ennél bölcsebbnek képzelem a fórumozókat, de nem mindig igazolódik a hitem.

    Jjános komolyan veszi a hitét. Őt csak annyira ismerem, amit priviben és itt a fórumon megismertem belőle, és a szavai alapján olyan embernek ismerem, aki komolyan veszi Jézust és szenvedélyesen szereti. Ez érték, még ha a szenvedély időnként érzelmileg a vitában elragadja...
    Nem osztom maradéktalanul a kardoskodását a teremtéstörténet dolgai mellett, mert nem tartom ezeket lényegi kérdéseknek, sok esetben azért a vitapartnerek magyaráznak bele szavaiba ökörségeket, de én ezen nem vitáznék.

    Ellenben Jézussal vallom, hogy aki nem Jézussal gyűjt az tékozol.
    Lk. 11,23
    Aki nincs velem, ellenem van, és aki nem gyűjt velem, tékozol.”

    Én sem értem, de nem feszegetem nick név választásod. Korábban zavarban is voltam miatta, de mára elfogadtam, de ez nem jelenti azt, hogy nem gondolnám, hogy nomen est omen.

    Bizonyára meg van az okod, hogy kiállsz mellette, de látnod kell, hogy mi keresztények nem egy konkurens vallási vezetőt látunk benne, aki elég nagy szimpátiát ért el ebben a világban, hanem egy olyan személy képviselőjét, aki nem Jézussal gyűjt...
    Mindamellett, hogy sok megnyilvánulása már-már keresztényi, publikus indulatában akár Jézussal is összehasonlítható, de nem hogy nem keresztény, hanem olyan ember, aki nem szerintem csupán, hanem Jézus szerint is hamis utat mutat, egy Jézus mentes utat mutat...
    A Biblia ezt elég konkrétan néven nevezi.... hamis próféta.
    Emberileg lehet őt tisztelni, bár ezt alapból minden ember megérdemli. Sőt lehet mondani, hogy Isten is szereti őt, sőt értékesnek tartja, mert a teremtménye, de amit tanít, az nem Istenhez visz közelebb, hanem tévút.
    Elnézést kérek más világvallású fórumtársaimtól. Nem minősítelek benneteket, értékes emberek vagytok szerintem is és sokszor a hitetek melletti kiállás példa lehet számunkra. De nem osztom, hogy egy irányba tartanánk.
    A ti személyes vitátokba nem avatkozom bele, amikor védtem JJánost, azt a megtérése miatti támadás okán tettem alapvetően és nem veled szemben. Szerintem meg tudja magát védeni.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz kymco #6113 üzenetére

    Sajnos ma reggel nem vettem észre, hogy nem működik minden PH szolgáltatás (nyomógombos idézőjel kiadás) a gépemen, az első sor idézet lenne attól, akinek válaszoltam....

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #6077 üzenetére

    Sajnos elértem azt az időhatárt, amit ma szántam a fórumra... igyekszem evidenciában tartani kérdéseid, felvetéseid, és mielőbb válaszolni.... :B

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #6123 üzenetére

    Lk. 9,49-50
    Ekkor megszólalt János: „Mester, láttunk valakit, aki a te nevedben űz ki ördögöket, de megtiltottuk neki, mert nem követ téged velünk együtt.”
    Jézus azonban ezt mondta neki: „Ne tiltsátok meg, mert aki nincs ellenetek, az veletek van.”

    Egészen pontosan így szól az ige... és ide nem is jó idézet, mert Dalai Láma nem Jézus nevében űz ki ördögöket...
    Fontos a kontextus, fontos....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #6125 üzenetére

    Nincs mit újragondolni szvsz. Akkor Jézus egy konkrét esetre reagált, vsz ismerve a történteket, te most ezt általánosítod... szerintem ezt kellene átgondolni....
    Amit pedig én idéztem az idegen szellemi hatalmak munkája kapcsán jön elő, ami összhangban áll a jánosi gondolatokkal:
    Jn. 14,6
    "Jézus így válaszolt: „Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam."
    Jn. 10,1-2
    „Bizony, bizony, mondom néktek: aki nem az ajtón megy be a juhok aklába, hanem másfelől hatol be, az tolvaj és rabló; de aki az ajtón megy be, az a juhok pásztora.

    Később hozzáteszi:
    Jn. 10,9
    Én vagyok az ajtó: ha valaki rajtam át megy be, megtartatik, az bejár és kijár, és legelőre talál.

    És lehet számos helyet találni, ahol egyértelmű, hogy Jézus nem kerülhető meg Jézus szerint sem. Tehát vagy hiszek Jézusnak, vagy nem, de akkor nem nevezhetem magam Jézusban hívőnek.
    Én nem kívánok ezzel továbbiakban foglalkozni. Szerintem elég egyértelmű a dolog.
    A Dalai Láma nevedet pedig elfogadom, mint ahogy eddig is elfogadtam.

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz fordfairlane #6140 üzenetére

    Szó sincs a Bibliában a tudás fájáról, és innen bukik a jópofának szánt hozzászólásod tartalmi része :)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz euchi #6141 üzenetére

    Alapvetően a vallások terén ez a két verzió létezik...
    Én abban hiszek, ahol az Isten teremt... ez a tuti :)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz fordfairlane #6146 üzenetére

    Én csak csendben megjegyeztem, hogy olyat írsz a Biblia Istenéről, amit nem a Bibliából vettél és nincs is a Bibliában, ergo nem igaz...
    Innen kezdve nincs min vitatkozni....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz fordfairlane #6150 üzenetére

    Felőlem nyugodtan írhatsz hülyeségeket és hazugságokat, de gondoltam ciki, hogy pontatlan a forrásod és gondoltam, szeretnél tisztába lenni azzal, amihez hozzászólsz...

    De nem muszáj.... égesd nyugodtan magad.... :))

    Egyébként kezdesz dúúúrva lenni, de vigyázz, mert téged is bannolni fognak :DDD

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz fordfairlane #6153 üzenetére

    Akkor irkáld a hazugságaid nyugodtan, látom ez neked elegendő motivációt jelent :)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #6134 üzenetére

    Amúgy ez az a kérdés, amire valahogy soha egyetlen keresztény sem tudott nekem érdemi választ adni: a világon több milliárd ember élt/él, aki nem hogy nem keresztény, de nem is nagyon hallott a kereszténységről....

    Létezik rá válasz, vissza kell olvasni.... ennyi

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #6077 üzenetére

    Én jól értettem az ősemberes dolgod, pont úgy, ahogy leírtam. De látnod kell, mint ahogy egy emberi kapcsolat is indulhat apró, semmit mondó, vagy nagy teátrális módon, az Istennel való kapcsolat is sokféleképpen kezdődhet. Pont úgy, ahogy az illető személy érzékeny rá. Ha az ember eltompult a jólétében, és úgy gondolja, hogy minden az ő érdeme és mindent magának köszönhet, akkor lehet, hogy Isten engedi meglátni ennek ellenkezőjét. Én, aki a legdurvább vizsgán is kidumáltam anno e legjobb jegyet... (erre számos sztorim van), nem tudtam dűlőre jutni a feleségemmel sem.... Én, aki le tudtam nézni azokat, akik sodródnak az életükben, amikor kellett nem tudtam megkapaszkodni....
    Az igazi önismeret kezdete a valós életnek.
    De nem mindenkinél van szükség erre. Számos ismerősöm istenélménye nem negatív élményre épül... pld a feleségemé.

    De sajnos benne van az emberben, hogy Isten nélkül akar élni még ha beledöglik is.
    A többire később tudok reagálni... :)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz euchi #6160 üzenetére

    Olyan Istent teremtünk, ami logikus, ami leképezi az emberi létet... de ti magatok cáfoljátok ezeket a Biblia Istenénél. Következetlen, érthetetlen, logikátlan stb.... én inkább felfoghatatlannak nevezem, és tuti... kőszikla, ami megmarad...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz bronin7 #6077 üzenetére

    Ha rossz dolog történik, akkor mindenki ezzel kezdi: "Miért, Istenem? Miért!?"
    Én is szembesülök ezzel sokszor...Érdekes, hogy ez az ember első kérdése...
    A kérdésfeltevés hibás, ha azzal folytatódik: Mi okból?
    Jézus egy-egy szerencsétlenség után, vagy betegséggel szembesült tanítványok kérdéseire úgy reagált, hogy nem azért beteg valaki, nem azért történt a szerencsétlenség, mert ezek az emberek bűnösebbek voltak másoknál....

    Az, hogy Isten miért hagy életben embereket, és miért hagy meghalni másokat az Isten szuverén döntésének következménye. Nem tudom a miértekre a választ. Ezt fel is vállalom. Azt tudom, hogy Isten döntései igazságosak és helyesek. Sokszor nem értem, néha később megértem, de ezt nem lehet mindenre ráhúzni, nem lehet univerzális választ találni rá. De ezzel így vagyunk minden emberi kapcsolatban. Ha a feleségem ma megkérem arra, hogy masszírozza meg a hátam itt és most, akkor lehet, hogy örömmel megteszi, de holnap már nem, mert pld lázas a gyerek, és vele foglalkozik, vagy neki is fáj a háta és szeretné, ha én kényeztetném... Nem lehet egyértelmű egyenleteket felállítani még a relatíve jól megismerhető emberi közegben sem felállítani, hát még Istennél.....

    Így JJános megtérése is hogy miért pont úgy történt, miért pont ez volt a belépője nem tudom...
    A múlt héten hallottam egy velem korabeli lelkésztől, hogy az ő megtérése úgy kezdődött, hogy beleszeretett egy hívő lányba, aki sokat beszélt Jézusról neki, és a végén azt vette észre, hogy Jézus sokkal jobban érdekli mint a lány... :)
    Megtért, lelkész lett,... jó lelkész, családja van, és a felesége nem az a lány, akibe anno beleszeretett, de szeretettel gondol rá.... Isten nagyon sokféleképpen szólít meg.... :)

    JJános sokat idézett hozzászólása szenvedélyes és elfogult, de nem gondolom, hogy néhány motívumától eltekintve személyeskedő lenne.
    Nincs jó véleménye arról a szellemi erőről, ami az igazi Dalai Lámát vezeti. Szerintem sem Isten Lelke vezeti őt, és itt a kétesélyes történetben ha nem az Isten Lelke van jelen, akkor az ellenségéé.

    Jézus mikor megkérdezte a tanítványait, hogy kinek mondják, akkor csak Péter vágta rá bátran, hogy ő Megváltónak mondja. Jézus azt felelte erre, hogy ezt Péternek Isten Lelke fedte fel....
    Elmúlik pár másodperc, és mikor Jézus az elkövetkező kereszthaláláról beszél és Péter teljesen érthető emberi reakcióval nem akarja ezt elfogadni és Jézust megfeddi a szavaiért, Jézus meglepőt mond Péternek: Távozz tőlem Sátán! És mindez azért, mert nem Isten szerint gondolkozik, és Jézust el akarja terelni a váltságtól....
    Nem Péter volt a Sátán, de Péteren keresztül kísértette Jézust...
    És ő Péter....aki a Lélek által nevezi Jézust Krisztusnak....
    A Dalai Láma az embereket tévútra vezeti. Emberileg lehet tisztelni, de Isten szemszögéből Isten munkáját rombolja.

    Nos ezt fogalmazta meg túlzó szenvedélyességgel JJános szvsz.

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz fordfairlane #6181 üzenetére

    Csak úgy csendben megjegyzem irodalmi ömlengésed közepette, hogy a tudás fája nem azonos a jó és a rossz tudás fájával. Vannak emberek, akik a tudományt képtelenek megkülönböztetni az etikai kérdésektől.... Gondoltam, hogy te is rájössz ennek a kettőnek a különbözőségére. Mivel ez önerőből nem ment, próbáltam segíteni, és mivel ezek után is csak személyeskedő mocskolódásokra futja csak, úgy gondolom, magad minősítését magad végezted...

    Te anno a tudás fájáról írtál (kreál egy csomó rendszabályt, de szabad akaratot ad nekik, meg egy tilalomfát a tudással... ), és ez nem azonos a JÓ és ROSSZ tudásának fájával, amiről a Biblia is ír, és az erkölcsi kérdések megítélését jelenti, és tévedésből még te is beidézted.....
    És mivel ezen apró tévedésed alapján alkottál véleményt, ezért nem gondolom, hogy bennem lenne a hiba.

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Algieba #6183 üzenetére

    Ez önmagában nem érv :) de vsz te sem szántad annak.
    A (jóságos) Isten léte nem léte nem ezeken a kérdéseken bukik...
    Miért vannak a világban gonosz dolgok? Mert a világ nagy része nem kér abból az Istenből, aki tudna segíteni...
    Ha elmész a dokihoz, és a lehető leghatékonyabb kúrát ajánlja a problémádra, de nem élsz vele, az nem jelenti azt, hogy nem léteznek orvosok. És ezen még az sem változtat, ha el sem mész a dokihoz.
    Isten számunkra klassz világot teremtett, aminek nagyszerűségét töredékeiben most is láthatjuk...
    De ezzel képtelenek vagyunk jól élni... Isten nem fog erőszakkal téged sem megváltoztatni....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    Az eutanáziával kapcsolatban megfontolandók:
    - Általában igaz, hogy a beteg emberek nem láthatnak dolgokat teljesen objektívan sokszor egyértelműnek látszó helyzeteket is értékelhetnek teljesen másképpen.
    - Általában az is igaz, hogy egy súlyos betegség nem csak a beteget érinti, hanem a környezetét is (rokonok, családtagok). A beteg emberre komoly hatással lehet az, ahogy a betegsége miatt látja szenvedni a közvetlen környezetét. Esetenként ez nagyobb teher is lehet, mint a betegség tüneteinek elhordozása.
    - A környezet is hathat a beteg gondolkodására. Érezteti vele, hogy teher, érezteti vele, hogy problémát jelent, érezteti, hogy ideje lenni már az örökséget kézben tartani. (Hogy ez mennyire igaz, a magyar kriminalisztikában talán a világon egyedülálló módon egy település lakói szervezett formában mérgezték meg a rokonaikat pld az örökségek miatt, de azért is, mert a rokon gyenge fizikumú volt, beteges vagy hadirokkant... ergo az ilyen indulat feltételezése nem is merész dolog). Lehet, hogy a beteg hordozná a terheit, de a környezet metakommunikációja és esetenként direkt üzenetei miatt hoz döntést.
    - A mai világban a beteg nyűg... felemészti a költségvetést stb. Nem tudunk mit kezdeni a fogyatékosokkal, betegekkel. Egyrészt anyagi teher, ami a családot is összeroppanthatja, másrészt nem illik bele a fogyasztói társadalom modelljébe... Elég a reklámokat nézni csupán, hol találsz benne fogyatékos embert, aki pld reklámoz valamit? A társadalom is szabadulni akar a tehertől. A lakásink nem olyanok, hogy a beteg nagymamát magunk mellé tudjuk venni, a fogyatékos gyermekkel, vagy csak akár babakocsival a városi tömegközlekedés katasztrofális.... Nem csoda, hogy önmagában korukhoz, helyzetükhöz képest egészséges, de idős vagy fogyatékos emberek is szeretnének sokszor meghalni....

    Nos egy ilyen társadalmi háttérbe csöppenünk bele egy halálos beteg emberrel. Ha tudtok olyan biztos módszert, ami ezeket a torzító hatásokat ki tudja szűrni, akkor tovább beszélgethetünk....

    És ez még csak az egyik szelete a témának és nincs benne semmi vallásoskodás....

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #6316 üzenetére

    A Biblia nem válaszol ezekre a kérdésekre... az ember bölcselkedik keres belőle pro és kontra érveket, de a Biblia nem ezért született...

    Egyébként nem is kellett volna az egész Földet elborítani víznek, elég lett volna a mezopotámiai területeket...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #6318 üzenetére

    1. Én az etika mentes tudománytól jobban félek :)
    2. Hallottál a Földközi és a Fekete tenger közötti szoros átszakadásáról és arról, hogy a két tenger szintkülönbsége miatt özönvíz borított el a környéket...
    Egy lokális özönvizet még a vallástalanított tudomány képviselői is elképzelhetőnek tartanak..... :)
    És kérlek, ne nézz hülyének :)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Alurion #6322 üzenetére

    Utolsó mondatoddal nem értek egyet már csak Jedlik Ányos miatt sem... de visszamehetnénk Comeniusig is....

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Alurion #6327 üzenetére

    Mit értesz egyház alatt? Remélem nem a katolikus egyházat :)

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Alurion #6330 üzenetére

    Comenius idejében pld a ref. egyház... Neki köszönhetjük nem csak a magyar nyelvű Bibliát, hanem a magyar oktatás korszerűsítését, a természettudományos tantárgyak megjelenését... és ha már pedagógia, akkor meg kell jegyeznem egy méltatlanul elfeledett személyt, Karácsony Sándort... és rá nem lehet mondani, hogy az egyház kizárólagossága miatt volt haladó szellemiségű pedagógus... mellesleg hitvalló református...

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz cucka #6329 üzenetére

    Az Ararát hegy minden ellenkező híreszteléssel szemben nem lett még beazonosítva egyértelműen... :) A mai hegy elnevezése nem bizonyíték a helyszínre...
    A többi nép özönvíz emlékei is azt erősítik, hogy volt özönvíz :), inkább ezt a teóriát erősíti. Egyébként egy Földközi tengert érintő özönvíz abban az időben, mikor az ember még csak a Mezopotámia területén élt, joggal nevezhető az egész világot érintő kataklizmának.

    És a magas labdát nem keverném össze a képzelet hiányával... :)

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

  • kymco

    veterán

    válasz Dalai Láma #6338 üzenetére

    Én nem morfondírozok azon, hogy lehetséges-e teljes világot beborító özönvíz... már csak azért sem, mert Isten ezt meg tudja tenni a látszat ellenére. Aki halottat feltámaszt, nem hinném, hogy gondot okozna neki a megfelelő mennyiségű víz előteremtése....
    Tehát, amit írok az inkább azt célozza meg, hogy akinek ez túl kemény falat, az is képes nem túl nagy fantáziával is elképzelni egy "reális" eseményt.
    Egyébként nem szeretem az ilyen csodákat leleplező "tudományos" magyarázatokat. A vsoda attól az, hogy Isten teszi, és lehet fizikai törvényeket meghazudtoló, lehet valószerűtlen esemény stb...
    Sírva röhögtem azon a NG-os filmen, ahol a 10 csapásra kerestek racionális magyarázatokat.... és találtak... csak a kérdés az, hogy miért akkor és ott, és miért egymás után, és hogyan segített ez a halálra ítélt zsidó népen....

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák