Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz euchi #5350 üzenetére

    Hát ez nem ilyen egyszerű :)

    A hitem alapvetően nem a tanításokban rejlik, hanem abban a Jézus Krisztusban, akit nem látok és nem hallok, de mégis a hitem által látom és hallom és kapcsolatban vagyok vele.
    A hit nem pusztán a kjelentett dolgok elfogadása, sokkal inkább az Istennel való élő kapcsolat alapja...
    Tehát többről van szó, mint hogy leírták, hogy pokol, és én elhiszem hogy van....
    A hit tapasztalatra is épül, pont a kapcsolat során, ezért köze van a gondolkodáshoz is, nem veti el, nem zárja ki, sőt... serkenti...

    És a te életed is, ha más síkon, de nem csupán a megtapasztalt tényeken alapszik... pont az emberi kapcsolataink jó része hitre épül, mert hát nem látunk a másik ember belsejébe....
    és mindent nem lehet tapasztalati úton kezelni... mechanikusan, mert az ember nem állandó, hanem dinamikusan változó lény, változó motivációkkal, érdekekkel, érzelmekkel stb...

    És én nem azt hiszem, hogy te nem részesülhetsz a kegyelemben... én ezt nem tudom,... sokkal inkább azt hiszem, hogy mint én is, egykor megrögzött ateista is kegyelmet találtam Atyánknál, te is találhatsz....

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák