Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Viszlát #3965 üzenetére

    Ez kiegészíteném azzal, hogy pld az iszlám sem egységes. Ha egy vallási vezető bármit is mond kedvesen, szépen, ez nem fogja meghatni a többi kegyességi irányzatokat, főleg azért, mert a mai pusztítások nem a VALLÁS miatt vannak, hanem vallási köntösbe ültetett politikai machinációk.
    Gázából most hazatért magyar asszony mondja, hogy a válságot az arab államok pillanatok alatt meg tudnák oldani úgy, hogy nem szenved a gázában rekedt palesztin nép. De nincs politikai akarat.
    Én sem vagyok híve a vallások párbeszédének, mert nem értem, hogy miről is beszélgetnek... De ez nem azt jeleni, hogy nem látom értelmét a különböző vallású emberek beszélgetésének.... Mert egymás mellett élnek, mert megélik együtt a hétköznapokat stb... Egyébként sem tudok mit kezdeni azzal a kifejezéssel, hogy "vallási vezetők". Nekem a püspök nem vallási vezetőm, hanem megválasztott, a struktúra működtetését felvállaló munkatárs. Lehet, hogy nagyobb a döntési jogosultsága, de a hitemet nem ő befolyásolja....

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák