Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz Dany007 #3330 üzenetére

    Az ember alapvetően "istentelen". Minden emberre igaz. Isten valóságosan (és nem a kultúra, származás kapcsán) akkor kerül az életünkbe, ha felfedi magát. Ez sok embernél (nálam is) úgy jött elő, hogy a "legvégsőkig" elmegy... és amikor már nincs megoldás horizontálisan, akkor fedezi fel a láthatóvá vált vertikális megoldást. De ez sem törvényszerű. Ismerek embereket, akit a legvégső állapot sem vitt Istenhez, és olyanokat is, akinek a látható életében nem volt legvégső állapot, és mégis hitben élnek....
    Nálam és sok más embernél így jön el a kegyelem ideje...
    Igazad van abban, hogy vsz ma is a korlátolt, önző kis életemet élném, ha nem történik velem ez a nyomorúság, de hála Istennek nem így történt.
    Lehet ezt a "végsőkig húzom" mentalitást emberi hibának tartani, szerintem ez az emberi bűn egy megjelenési formája... aki nem "húzza a végsőkig", annak más aspektusból kell ugyanazzal a bűnnel megküzdenie... nem tudnám eldönteni, hogy melyik az egyszerűbb...
    Második feleségemmel 12 éve vagyunk együtt, ebből 4 év együttjárás, 8 év házasság. 16 éves volt, mikor megismertem (én 27 éves), és én vagyok számára az első komoly kapcsolat. Fiatal volt, mikor elkötelezte magát mellettem, de miközben felnőtté vált, ez az elkötelezettség csak erősödött. Nem törvényszerű, hogy egy fiatalkori párválasztás kudarccal záródjon.
    Jelenleg van 3 gyermekünk, és szorosabb a kapcsolatunk, mint a házasságunk első éveiben.....
    Nem mondom, hogy tökéletes házasságban élünk, de az alapjai biztosak, és ezt nagyon jó megélni.

    Én úgy gondolom ez a "kiélési vágy" elmélet a bűneink egyfajta átmatricázása, de ettől még nem változik a lényeg....
    A házasság számomra nem a magam érdekeinek, élvezetének megvalósítása. A házasság olyan szeretetkapcsolat, ahol a másikkal szövetségben élem az életem, számíthatok rá és ő számíthat rám minden helyzetben. A kiélési vágy rólam szól, a tesztoszteronról, a vadászösztönömről.... az önzésemről. Én vagyok, aki körül forog a világ....
    Megélem, hogyha nem vagyok önző, akkor is kapok, többet is időnként a vártnál, és ha őnző vagyok, akkor sem jutok előbbre, mert "éhes" maradok akkor is, mikor megkaptam, amire vágytam....

    Én azt látom, hogy a kiélési vágy szabadon engedése nem kiéléshez, hanem kiégéshez vezet.
    De nem akarok papolni. Vannak a mi házasságunknál is sokkal jobbak, még csak példálózni sem akartam a sajátoméval, csak megosztom veled a saját tapasztalataimat, ami szintén elég szép számmal összegyült az éveim során.... :)

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák