Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz lezso6 #26020 üzenetére

    Privi ment a filmmel kapcs.
    "elég jól belövi, hogy hol van a határ"
    Pont (arra jó példa pl. ez a film is), hogy nem lövi be jól, hol van egy - tk. önkényesen kijelölt - határ...

    "Az abortusz szerintem nagyon más téma"
    Az önkényesen kijelölt határ tökéletesen egybevág az eutanázia-tematikával, továbbá az érzelmi alapú érvkészlet és önzés is azonos mozzanatként jellemzik a kettőt.
    A csúszós lejtő-effektus pedig feloldhatatlan problémát jelent.

    "ha meglenne a technológia ahhoz, hogy a gyereket áthelyezzék mesterséges méhbe (vagy bármi hasonló), az oldhatná meg a problémát. Persze biztos akkor is lennének tiltakozók, valószínűleg Istenre hivatkozva, meg hogy beavatkozunk a természet rendjébe, stb."
    a) Ha lesz ilyen technológia, kérdés, hogy igénybe veszik-e (mikortól tud a technológia alkalmazhatóvá válni (a gyermek fejlettségi szintjét illetően), lehet, hogy addig nem tartaná meg, ergo a probléma ugyanúgy adott marad a technológia ellenére is.
    b) Tiltakozók mindig lesznek, de ez a feltételezés nettó alátámasztatlan általánosító vádaskodás.
    c) vö. inkubátor-program vs. műméh vs. vallási viszonyulás

    "Az abortusz kegyelem."
    Gondolom a betegnek nyilvánított magzatokra gondolsz...?
    Mert az abortáló anyákra nézve túlzó e terminus alkalmazása. Inkább tragédia.

    "A halálbüntetés meg az államnak kiszervezett gyilkosság."
    Írtam, hogy elhagyható, ha szándék szerint alternatívát nyújtanak (ez szervezés/társadalmi/korrupciós kérdés).

    "De milyen szervezetek propagálják ezt?"
    Egyének, megmondóemberek, akik a zászlók alatt - egyéb esetekben vonulva - összemossák a két tematikát, és erre nem reagálnak a "zászlók" elhatárolódással.
    Ergo az összemosást a propagálók teremtik meg, és a kritikusok erre mutatnak rá.

    "Nekem egyedül az ún. "holland pedofil párt" maradt meg"
    német politikai ifjúsági szervezet is felvetette nemrég, stb.
    Bulvár-trashként elérhetőek a neten ilyen fel-felmerülő esetek, de nem mentegetem le ezt a témát (a gyerek-nemváltás-propagálásos híreket szoktam gyűjteni, hogy legyen felmutatható eset).

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák