Új hozzászólás Aktív témák

  • zone

    őstag

    válasz Miklós315 #25009 üzenetére

    Egyik: Nem én készítettem egy 2 órás beszélgetést meg egy 10 pontos megmondólistát egy témáról. A "házigazdát" korábbról ismerem, ezért a szenvedésre utalás. Plusz rákereshetsz az itteni hozzászólásaimra, hogy mennyire vagyok képben.

    "/igazolod is a kijelentésed hamis voltát"
    - Azt nem az ateizmus állítja, hanem én, és a vallás dogmatikussága tény. Ez kérdéses volna?

    Nem lenne nyomorúság... vs csodák
    - A kettőnek semmi köze egymáshoz. Attól, hogy sosem mondanám, hogy vallás nélkül nem lenne nyomorúság, az nem jelenti azt, hogy akár egyetlen csodát is bizonyítottak valaha...

    Másik: Hogyan tovább? Azért emeltem ki azt a részt, mert ahogy én látom, nem a filozófiai értelemben vett igazságról volt szó. Tehát valóság = igazság. Minél több igaz dologban van meggyőződésed, annál közelebb áll a saját szubjektív valóságod a tényleges valósághoz.

    1. morális kérdésben a helyes döntés
    2. a tudomány sokáig sok mindent nem tudott vizsgálni, amit ma már igen
    3. nem értem a kérdést
    4. a társadalom által elfogadott közös értékrend, a forrása legtöbbször a közvetlen környezet
    5. egyértelmű igen - aki a valóságtól eltérő dolgokban hisz/van meggyőződése, az könnyedén tehet immorális tetteket (pl. saját gyermek feláldozása, mert egy hang azt súgta)
    6. olyan közösségi rendszer, aminek célja az egyének boldogsága, egészsége, közössége, szabadsága és gazdasági helyzetének javítása

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

Új hozzászólás Aktív témák