Új hozzászólás Aktív témák

  • pocokxx

    Közösségépítő

    válasz borg25 #21420 üzenetére

    "Az igazi hit, az mikor a háromszáz kiáll és harcol, mégha tudják is, hogy ők itt meghalnak, de remélik, hogy áldozatuk nem lesz hiábavaló, s később ez hozzásegíti a többieket a győzelemhez."
    Szerintem ez a vértanúság... A "pillanatnyi könnyű szenvedések" vállalása. Nyilván nem egyedüli cél az örökkévalóság, de a feltámadás ajándéka nélkül a hitünket tagadjuk meg. Az önszeretet és az önzés nem ugyanaz. Ha helyesen szeretem magamat, akkor vágyom az Istennel való kapcsolatra. (Ami egyébként maga a mennyország. A menny nem egy hely, ahol jól érzem magam, mert van ingyen sör, hanem tulajdonképpen az Isten színről színre látása. Én nem gondolom, hogy baj, ha, az ember vágyakozása valami jóra, értékesre irányul. Nyilván van mit tisztogatni rajta, de alapvetően nincs azzal gond, ha valaki a "győztesek között akar harcolni", ha már ilyen képeket használsz.(Halkan teszem hozzá, hogy ez a "győzelem" a kereszt maga...)

    "Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Új hozzászólás Aktív témák