Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz core i7 #20880 üzenetére

    Ezek a mondatok akkor hangzottak el a Bibliában, mikor a csillagokról még azt gondolták, hogy istenek, és a jövő titkainak hordozói. Erre jönnek a héberek, akik szerint Istenük azt mondja, hogy a csillagok ugyanabból az anyagból állnak, mint az összes teremtés, az anyagi világ nem isten, de még csak nem is természetfeletti...

    Én sem tudom megmagyarázni a 4. napot (sem). De Ezeknek a fejezeteknek nem az volt a célja, hogy csillagászati tankönyvként használják, hanem az, hogy átadja az üzenetet: A Mindenható Isten teremtése a világ, köztük az ember is. És az embernek feladata és felelőssége van a világban...

    Az ismert József Attila versre (Reménytelenül) sem mondod, hogy hülyeség, mikor azt olvasod:
    "...
    A semmi ágán ül szivem,
    kis teste hangtalan vacog,
    köréje gyűlnek szeliden
    s nézik, nézik a csillagok.
    ..."
    Elolvasod, és veszed az üzenetét, és nem boncolgatod, hogy a semminek nincs ága, és a szív nem tud vacogni, a csillagoknak pedig nincs szemük, de még köréje sem tudnak gyűlni...
    A Biblia teológiai mű, elsődlegesen a teológiai üzenetét kell venni, az pedig pengeéles üzenet... A többi nem olyan lényeges... ha az lenne, akkor a Biblia sokkal többet foglalkozott volna vele.... de csak ennyit, én elfogadom....

    [ Szerkesztve ]

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák