Új hozzászólás Aktív témák

  • Ujjlenyomat

    csendes tag

    válasz D1Rect #20536 üzenetére

    (#20536) D1Rect
    „Nem vagyok biztos benne, hogy az imától és a Biblia olvasástól valaki "hetero lesz".”

    Az imában Istentől tudunk segítséget kérni. Mellesleg, ha imádkozol erősödik az elhatározásod is.
    A Biblia olvasása segít, hogy bensőséges kapcsolatot tudj kiépíteni Istennel. Valóságos lesz számodra, és (bizonyos mértékben) megismerheted Őt.
    Mindkettővel erősíted a hited.
    Hívő szemmel :)
    Tehát nem a Biblia olvasása és az ima a megoldás, viszont elengedhetetlen ahhoz, ha valaki Isten segítségére vágyik.

    „Igazából nekem a melegekkel nincs bajom, a "meleglobbival" van.”
    És se szeretem, mikor beakarják magyarázni, hogy ez teljesen természetes és el kell fogadnunk.

    (#20537) Noddy
    „Ha megnéznéd honnan indult a beszélgetés akkor tudnád, hogy nem velem, hanem a homoszexuális párkapcsolatot pártolókkal kellene beszélgetned...”

    :) Bocs, ezek szerint félre értettem a hsz-edet. Mondjuk, kicsit furcsáltam is, hogy egyet értenél azzal az oldallal. Így mindjárt más. (idő szűkibe kevés hsz-t olvasok el, meg ritkán is jövök fel)

    (#20538) kymco
    „Ez csak egy apropó volt egy őrtornyos cikk népszerűsítéséhez.”

    Nem vagyok híve a Ctrl+c Ctrl+v válaszoknak. De szerintem ezt észrevetted te is.

    Noddy és kymco
    Költői kérdés: Miért írtam az imáról? Mi a célja ebben az esetben az imának? Mi történik akkor, ha Isten válaszol ezekre az imákra?

    Idézem magam a cikkből:
    „Imádkozz!
    _Az imának nagyobb ereje van, mint gondolnád :). A Filippi 4:6,7 ezt írja: „Semmi miatt ne aggódjatok, hanem mindenben az ima és a könyörgés által hálaadással együtt tárjátok kéréseiteket az Isten elé; és az Isten békéje, amely felette áll minden gondolkodásnak, meg fogja őrizni szíveteket és gondolkodóképességeteket Krisztus Jézus által.”(ÚV). Jehova olyan békét tud adni, mely „felette áll minden gondolkodásnak”, és amely erővel tölthet el. Ez a béke meg tudja ’őrizni a szívedet és a gondolkodóképességedet’, és megadhatja ’a szokásosnál nagyobb erőt’ ahhoz, hogy ellen tudj állni a helytelen vágyaknak (2Korintusz 4:7).”

    Írtad Noddy:
    „Egyedül Isten képes az embert kiszakítani a bűnből, semmilyen más praktika nem segít. Se ima, se meditáció, se önmegtartóztatás. ”
    Írtad kymco:
    „Egyébként én is azt vallom, hogy az Isten Fiánál van a szabadság, és én semmiféle technikával, önmegtartóztatással nem tudok szabaddá lenni, csak Krisztus által.”

    Ez úgy hangzik, mintha ki hagytam volna Isten segítségét a megoldások közül. De valóban így volt?
    Mindenesetre, ha megakarunk szabadulni egy rossz szokásunktól, azért nekünk is lépéseket, áldozatokat kell tennünk, nem csak ölbe tett kézzel várni Isten szabadítását.
    1Tesszalonika 4:3
    „Mert azt akarja az Isten, hogy megszenteltek legyetek, hogy tartózkodjatok a paráznaságtól;” (ÚV)
    „Mert ez az Isten akaratja, a ti szentté lételetek, hogy magatokat a paráznaságtól megtartóztassátok;” (Károli)

    1Korintusz 6:18a
    „Meneküljetek a paráznaságtól.” (ÚV)
    „Kerüljétek a paráznaságot.” (Károli)

    Igenis, kell lépéseket tennünk amellett, hogy Isten segítségét várjuk. :)

    (#20539) Noddy „De egy szép igegyüjtemény mindig hasznos egy-egy témában.”
    Szerintem is. Így nem vesznek el a személyes kutatásaim. Nem azért hiszek el valamit, mert valaki azt mondta, hanem mert személyes kutatás által meggyőződtem róla. (de ez azért közel nincs olyan hosszú, mint a 'mosdatóké' :D )

    (#20320) Noddy
    Közbe sikerült rá lelnem a kisprófétás 'mondókára', amit már egy jó ideig kerestem :
    Hó jó,
    Ám abban is van jó,
    Mik nálunk habosak és sósak.
    Aggódjunk a zakóért ma.

    Hó(seás) Jó(el),
    Ám(ós) Ab(diás)ban is van Jó(nás),
    Mik(eás) Ná(hum)lunk Hab(akuk)osak és So(fóniás)ak.
    Ag(geus)gódjunk a Zak(ariás)óért Ma(lakiás).

    "Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

Új hozzászólás Aktív témák