Új hozzászólás Aktív témák

  • Noddy

    senior tag

    válasz zone #20219 üzenetére

    Érthető volt persze, csak ironikusnak tartottam, hogy pont azután hibázol, miután az én ismereteimet firtatod.
    Igen, valóban irónikus, bár egy szó felcserélése, még mindig jobb, mint azzal takarózni, hogy nem nézek utána valaminek és mivel valamiről nem tudok akkor nekem van igazam...

    Az állításom alátámasztásait megtalálod a középiskolás töri tankönyvekben. Ha neked derogál ezeket kinyitni... belinkelhetem ide őket de akkor se jutunk előrébb a dacosságod és sértődékenységed miatt.

    Ezek nekem nagyon úgy hangzanak, mint az indulatból elkövetett emberölés, de feltételezem szerinted igazságos ítéletek voltak, akárcsak a korábban említett ártatlan emberek és állatok elpusztítása
    Ha az idézett versek környezetét megnézed Isten haragja amiatt indult fel, mert ezek az emberek vétkeztek. Isten haragra indítja az igazságtalanság és a bűn. De ettől még az ítélete igazságos, sőt a Biblia szerint a haragja éppen annyira terjed ki amennyire a bűn megköveteli. Isten ártatlanokat sehol nem bántott. Az hogy te egy bűnt nem tartasz bűnnek az nem Istent minősíti.

    Az Epikurosz felvetéshez:
    Ha ismernétek (te és Epikurosz) a Bibliát tudhatnád, hogy az egész éppen arról szól, hogy Isten milyen csodálatosan és hatalmasan szünteti meg a gonoszt. Ez alapján Isten mindentudó, mindenható és jóságos...

    Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

Új hozzászólás Aktív témák