Új hozzászólás Aktív témák

  • kymco

    veterán

    válasz zone #20017 üzenetére

    " Erre céloztam a papírfecnis példámmal." Semmi gond, én pedig arra céloztam, hogy nem arra gondoltam, amit te értettél alatta.

    "Azt mondod nem a hited hitelesíti a Bibliát, hanem a Szentlélek, amiben hiszel. Tehát mégis a hited hitelesíti, ami körkörös érvelés, mint a Biblia igaz, mert a Biblia írja, hogy a Biblia igaz."
    Ha a hitre, mint kapcsolatra (netán bizalomra) gondolsz, akkor érthetőbbé válik. Attól tudod, hogy az aláírás hitelesít, hogy kapcsolatot tudsz teremteni az aláíróval. Ismered az aláírását, beszélni tudsz pld a leveléről telefonon keresztül, esetleg mások is megerősítenek abban, hogy ez hiteles. A legjobb, ha pld ebből mindhárom egyben jelen van.
    Valamennyire ismerem Isten "aláírását". Jézus úgy fogalmazza meg, hogy a juhok megismerik a pásztoruk hangját. Tudok Istennel beszélgetni, és bármennyire is hihetetlen ez kétirányú kommunikáció. És mások is bizonyságot tudnak róla tenni... és így tovább...

    A fenti szöveg átlagosan 84%-ban igaz mindenkire, ez a Barnum-hatás, a személyes megerősítés téveszméje. A horoszkópok és a papok is ezt a technikát használják több-kevesebb sikerrel. Mintha sörétes puskával vadásznál, egy sörét csak eltalál majd valamit.
    Az általam írtakat beletetted egy skatulyába anélkül, hogy a konkrétumokat ismernéd. Minősítetted alapvető információk hiányában. Nem tudod, mit mondtak nekem az emberek az istentisztelet után, nem tudod, hogy mit mondott a pap az igehirdetés során, és azt sem tudod, hogy ennek a két dolognak lett-e valami egész élet meghatározó következménye. Ez minden csak nem racionális megközelítés... Feltételezés és ez alapján minősítés. Természetesen intelligens módon, mert direktben nem fogalmazod meg, de mivel a példámra válasz, ezért elég egyértelmű a kapcsolat és a megfogalmazott minősítés...

    Az adott történeteimben az az izgalmas, hogy ezek életre szóló változásokat indítottak meg. Vannak akiket ez indított el a szenvedélybetegségből való gyógyulás útján, vannak akik ekkor szakítottak bűnözői életükkel, vannak, akik ezek után rendezték évtizedes családi viszályaikat stb...
    A horoszkópnál nem tudok ilyenekről....
    A Szentlélekben az a jó, hogy nem csak személyessé teszi az igét, hanem elindítja és véghez is viszi a változást az emberben, ami után valóban szabaddá lesz...

    www.refujvaros.hu

Új hozzászólás Aktív témák