Új hozzászólás Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Hm, véletlenül felbuktam egy gondolatban, Ádám és Éva génjein töprengtem, hogy miként származhat két embertől az egész emberi faj? Ehhez durva testvérszerelem kellett, és mint azt tudom a biológiából, a közvetlen rokonok közötti szerelem eredménye mindig valami torzszülött. Ádám és Éva bizonyosan nem lehetett ''közönséges'' ember.
    Na, de ez a gondolatsor megszakadt, és más ötlött fel bennem.
    Mert Isten teremtette a világot és benne mindent, és legvégül az emberpárt.
    Eme szép teremtési sorban egy árva szó nem esik a túlvilágról. Tehát, Isten mikor is teremtette az odaátot? Vagy az már alapból megvolt? Hisz kezdetben vala a sötétség, ugye? Vagy nem... Akkor most mi van? Ha Istennek volt pompázatos túlvilága, minek kellett neki ez az egész ideát?
    Tehát Isten megteremtette a világot, és nem teremtett túlvilágot. Neki ez a világ az alkotása, ez az öröme, büszkesége, és szerintem, nem érdekli az odaát. Vagy két Istenről ír a Biblia, vagy valahol az emberek saját maguk vittek a Szent szövegbe logikai buktatót, mert nyomorukban kellett valami szépet hazudni a túlvilági életről.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Új hozzászólás Aktív témák