Új hozzászólás Aktív témák

  • stingy2

    senior tag

    Most, hogy 2024-től teljesen ellehetetlenítik az amerikai ETF-ek költséghatékony kereskedését, elkezdtem egyedi részvények irányába nézelődni. Ezeket IB-nél nagyon jó feltételekkel lehet továbbra is venni, ETÜ-nek számít,- jövőre 'tán TBSZ is lesz- max. az osztira vonnak több adót, és ITT jön a DE :): megnéztem, mi történik, ha az SP500, Nas100 DJIA indexek legnagyobb súlyú papírjaiból összerakok egy portfóliót. Még az elején járok - van idő dec.31-ig- de már most elég ígéretesnek tűnik mindenféle stop, hedge meg hókuszpókusz nélkül.
    Megnéztem több időtávon, és mindenhol verte az indexet (hol kicsit, hol toronymagasan). Mondjuk nem igazán releváns, ha pl. 2006-tól nézem, mert akkor ezeknek a cégeknek jó része nem volt az indexben, ezért választottam közelebbi időpontokat is. Ez pl. a nagy 2020-as beomlástól van (2020.01-től): [kép]
    Összességében kb. az a kép rajzolódik ki eddig, hogy esésben együtt mozog az indexel, emelkedésben meg túlteljesíti.
    A másik fontos kérdés az osztalék adózás. Jövőre horror adó megy akármelyik amerikai rv osztalékára. Hiába az ETÜ szabály, usa így is, úgy is levesz 30% forrásadót (most 15%), ezt nem lehet megspórolni. A jó hír, hogy ezeknek a cégeknek- vagyis nagyobb részének - 1% alatti az osztaléka, inkább az árfolyamnyereség dominál, ami eddigi tudásom szerint ugyanúgy fog adózni jövőre is, mint eddig. Szóval sok idő van még 2024-ig, de egyelőre úgy tűnik érzékeny búcsút veszek az ETF-ektől, és visszamegyek részvényezni, mint a régi szép időkben.
    Amúgy csak kis gondolatébresztőnek szántam, meg érdekelne, hogy kinek milyen tervei vannak '24-től? (már akit érint az egyezmény felmondása)

    INTJ

Új hozzászólás Aktív témák