Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bulu23

    csendes tag

    Sziasztok,

    Egy TOSHIBA Satellite A100-232-vel van gondom. 1.6 Intel Celeron M, 512 DDR2.
    1 hónapja vettem és minden tökéletesen működött eddig. Nem egy erőgép, de azért sok minden lazán futott rajta.
    A múlt héten még tudtam online játszani LFS-t és közben skype-on kommunikálni, kb. 20-30 FPS-el futott a játék. Azóta semmilyen beállításon nem változtattam, de mégis kb 3 fps-re csökkent a játék sebessége, azaz totál játszhatatlan. Ha semmi más nem fut a gépen csak az LFS, az is full zéró grafikával, akkor is max 20 fps-em van jelenleg.
    Ha csak skype-on beszélek, akkor is 50% a CPU használat.

    Van valami ötletetek, hogy mi lehet gond?


    köszi,
    Balázs

  • bulu23

    csendes tag

    válasz bulu23 #958 üzenetére

    Sziasztok,

    Egyszer már írtam a fórumba a problémámmal, de nem kaptam érdemleges választ, teszek még egy próbát, hátha valaki tud segíteni.
    Egy TOSHIBA Satellite A100-232-vel van gondom. 1.6 Intel Celeron M, 512 DDR2.
    3 hónapja vettem és minden tökéletesen működött eddig. Nem egy erőgép, de azért sok minden lazán futott rajta.
    Leírok 3 példát, ami jól szemlélteti, hogy valami nem teljesen kóser.
    1. Nemrég még tudtam online játszani LFS-t és közben skype-on kommunikálni, kb. 20-30 FPS-el futott a játék. Azóta semmilyen beállításon nem változtattam, de mégis kb 3 fps-re csökkent a játék sebessége, azaz totál játszhatatlan. Ha semmi más nem fut a gépen csak az LFS, az is full zéró grafikával, akkor is max 12 fps-em van jelenleg.
    2. NFSU2 közepes grafikán eddig simán futott, de jelenleg a menü is annyira szaggat, hogy az options menüpontot alig találom meg benne.
    3. Miközben ezt a commentet írom 85-100% a CPU használat, pedig csak skype-on beszélek + fut az opera.
    Újraraktam a rendszert, kipróbáltam egy Win XP Pro SP2-t meg az eredeti Win XP Home SP2-t, de semmi változás. Avast vírus írtót és Kerio tűzfalat használok, úgyhogy kizártnak tartom, hogy vírus okozná a problémát.
    Van valami ötletetek? Esetleg melegszik a proci? Biosban sajnos nincs hőmérsékleti adat.
    Van értelme szervízbe vinni? Saturnban vettem, úgyhogy garanciális szervízre gondolom nem vihetem közvetlenül, hanem csak a Saturnon keresztül, de ettől ódzkodom.

    Köszönöttel,
    Varga Balázs

  • bulu23

    csendes tag

    válasz Rival #1372 üzenetére

    Hello,

    Először is köszi a választ, de még nem vagyok kint a vízből.
    Igazából pont az a baj, hogy ha mondjuk beszélek skype-on, akkor a feladatkezelőben a skype 60% CPU használatot eredményez. Ez gondolom nem normális egy 1.6 Inteltől, még akkor sem, ha celeron M, vagy mégis?
    Sajnos mikor minden tökéletesen működött nem figyeltem a folyamatokat, hiszen nem volt rá okom. A Power Saverben jók a beállítások, csak hálózatról használom a gépet akksi nélkül, így mindig csúcsüzemben van és ott maxon van a proci. Illetve mikor újraraktam XP Pro SP2-vel, akkor nem voltak fent a Toshiba software-ek és úgysem hozta a régi formáját. A letöltések is kb. még 15-30%-ot lefognak, mondjuk ez lehet, hogy normális. Gondoltam rá, hogy veszek bele még 512MB Ram-ot, de az nyilván nem változtatna semmin. Ha a mostani állapota a gépnek megfelelő, akkor meg, hogy lehet, hogy 1 hónapig, úgy hasított mint a szél.
    Egyszerűen semmilyen magyarázatot nem találok rá és attól tartok a szervízben sem igazából foglalkoznának vele, mivel látszólag minden ok. Amíg csak letöltök, surfölök a neten, filmet nézek vagy skype-olok, addig nem érezhető a probléma. Kivéve, ha az 50-100%-os proci terheltség nem gyanús nekik. Esetleg azt mondanák ne játszak vele, ezt nem arra tervezték.
    Kiváncsi lennék, milyen lenne egy 'zsírúj' példány ugyanebből a típusból. Ha az is ilyen lenne, akkor megint csak felmerül a kérdés, hogy mitől volt jobb korábban az enyém.
    Bárkinek ötlete vagy tanácsa?

    köszi,
    Balázs

Új hozzászólás Aktív témák