Új hozzászólás Aktív témák

  • genndy

    addikt

    válasz szasanyi #14613 üzenetére

    Akkor egyelőre sehogy, semmit, sehova. Próbáld ki az alapjátékot (vagy akár a LE-t, de DLC-k nélkül), játssz vele, juss el az első faluig, városig, harcolj, kovácsolj, nézz be barlangba, nézd a tájat, fűt, fát, vizet, eget, beszélgess emberekkel, piacozz. Menüzz sokat.
    Olyan 10-20 óra után már kialakul, hogy mi tetszik, mi nem, mi kellene, mi felesleges. Na AKKOR érdemes ide jönni az igényekkel, és akkor majd javaslunk modokat.
    Némi ismertető azért amiket felsoroltál:
    - Official High Resolution Texture Pack (DLC) - ez jó kezdésnek ha szebb látványt akarsz, de meg is dobja a gépigényt. Fps ~75%.
    - Skyrim HD - LITE 2K Textures - ez tovább szépíti, eléggé alap pakk ha még szebb látványt akarsz. Fps ~50%
    - Creation Kit - nem kell, csak ha modot akarsz gyártani. Hidd el, nem akarsz :D
    - SKSE (Skyrim Script Extender) - csak akkor kell, ha más mod igényli.
    - SkyUI - lecseréli az eredeti, kimondottan konzolos UI-t. Ehhez pl. kell a SKSE.
    - Climates Of Tamriel - ha nem tetszenek a színek és az időjárás. Fps 90%
    - Immersive Armors - rengeteg új páncél. Nagy előnye hogy próbál lore-hű maradni (már akinek ez fontos), tehát nem fognak szamurájok meg nindzsák szaladgálni Skyrimben. Templomos lovagok se. Akkor, ha nagyon kevésnek érzed a játékban lévő páncélokat.
    - Quality Map - All Roads - nagyon hasznos. A térképen alapból nem látszanak az utak. Van hozzá olyan kiegészítő, ami a felhőket is eltávolítja térkép módban.
    - Stones Of Barenziah Quest Markers - csak akkor ha nem szeretsz gyűjtögetni. De ha úgyis benézel mindenhová, akkor meglesznek a kövek. Ezzel jól le is lőttél magadnak egy spoilert.
    - Improved Skill Books - hát ezt nem ismerem, de hasznos lehet ha célirányosan akarod használni a könyveket fejlődésre
    - Faster Vanilla Horses - sokan szeretik, én nem lovagoltam, futottam.
    - Midas Magic - Spells for Skyrim - jaj. Oblivionban se tetszett. Rengeteg új varázslat, de szerintem rettentően erősek.
    - Bandolier - Bags and Pouches - nem muszáj. Nem kell föszedni minden szir-szart és nem leszel túlterhelve. Vagy vigyél társat, az majd segít cipekedni.
    - Sounds of Skyrim - The Dungeons - állítólag jó, nekem tetszenek az eredeti hangok is.
    - Sounds of Skyrim - The Wilds
    - Sounds of Skyrim - Civilization
    - Isilmeriel's LOTR Weapons - ha kevesled a fegyvereket. Viszont a LotR világa nem illik az északi Skyrimbe szvsz
    - Hermit's Tree House - van egy rakat jó ház az alapjátékban is
    - ApachiiSkyHair - sok jó haj, de legtöbbje inkább mangás.
    - Female Facial Animation - nem ismerem
    - Spend Dragon Souls For Perks - ha imádsz sárkányt ölni. De a Legendary rendszerrel szerintem jól újra lehet osztani a perkeket
    - Enhanced Blood Textures 3.5 - loccsants szét néhány koponyát, meglátod kell-e

    Az fps-re vonatkozó értékek abszolút csak becslés, nem kell szétfikázni és lehülyézni, nem mértem semmit, csak érzésre mondom. Mindig az alap, moddolatlan, HD pakk nélküli játékhoz képest írtam az értéket (tehát ha pl. fölteszed a hivatalos HD+2K is, akkor már olyan 40%-ra esik vissza az alaphoz képest). Ha nem jók, akkor majd Tirexi kijavít. Ha nem írtam semmit, akkor a mod nem befolyásolja az fps-t.
    Egyébként modoláshoz abszolút javaslom alaposan átnyálazni az 1.hsz-t a legfontosabbak jól össze lettek foglalva. A te listádban pl. ember-szépítők nincsenek is, pedig nem árt a játéknak.

    XIII Ramses : elég kókány verziód lehet akkor... :(

    Ellenőrizd akkor ezt:
    Dokumentumok\My Games\Skyrim\Skyrim.ini
    [Archive]
    sResourceArchiveList=Skyrim - Misc.bsa, Skyrim - Shaders.bsa, Skyrim - Textures.bsa, Skyrim - Interface.bsa, Skyrim - Animations.bsa, Skyrim - Meshes.bsa, Skyrim - Sounds.bsa
    sResourceArchiveList2=Skyrim - Voices.bsa, Skyrim - VoicesExtra.bsa

    Így kell kinéznie, akkor betölt minden csomagot. Vagy lehet hogy van egy felesleges bejegyzés.
    Érdemes lehet egy "Fájlok ellenőrzése"-t nyomni Steamen belül (NEM kell újratelepíteni!)
    (ha egyáltalán eredeti a játékod...)

    Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

Új hozzászólás Aktív témák