Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz Rototti #17562 üzenetére

    Itt figyel előttem a G25: vacsi előtt már karikáztam egy kicsit, de nem versenyszerűen, csak élveztem pl. a sebességváltást. Lehet, hogy már nem lesz fent a futam, ezért nem tudom azt kipróbálni, hogy mennyit mentem volna rajta.:) De két dolgot megjegyeznék: gamepaddel is nagyon finom mozdulatokkal megyek (kivéve, ha be kell tépni: ezen a pályán egyszer volt ilyen), tehát nem hiszem, hogy kormánnyal tudnék itt javítani.:B

    A másik, hogy gamepaddel sem tudnám megint megfutni ezt az időt, mert tényleg ~hibátlan kör volt, az meg nem sokszor adatik meg*.:N A nagy ugratónál meg kifejezetten mázlifaktort vélelmezek: egyrészt úgy éreztem, hogy ha túl nagyot ugratok, akkor a becsapódással (ill. a levegőben) túl sok sebességet vesztek, másrészt fékezni sem akartam előtte, hogy azzal ne veszítsek a lendületből. Mivel sikerült 5-be visszadobnom közvetlen az ugrás előtt, az foghatott valamit a "dobbantási" sebességen, és utána mázlim volt, hogy az automata is jól visszakapcsolt 5-be a leérkezés után.:K Szóval volt benne szándékosság is, de nagy adag mázli is, emiatt szerintem kár épp azon a ponton erőltetni a dolgot, ez nem a vezetési tudáson múlik, ha nekem épp nem úgy jön ki, valszeg nem lett volna 17-es az idő, hanem mondjuk úgy 18 körüli.:R

    Amúgy Davetim említette, hogy furcsa módon a kanyarok után veszít sokat: ezen nincsen semmi furcsa, ha nincs elég lendület, az ott kijön, aztán ahol végig padló van, és a kocsi a végsebességének közelében halad, nem csoda, hogy nem nagyon változik a különbség. (Lehet/van persze hosszú távon is kihatása egy hibának!:K Egészen a ~végsebesség eléréséig, mert utána csak utazni kell.;)) Ez egy ilyen pálya volt. Egyetlen fékezéssel, és egy "fék nélkül, gamepadet betépve kiegyenesíthető" kanyarral, és egy-két mázlit (is) igénylő résszel, ahol nem szállt el az autó.:R A 17-es időmben van egy pici (!) hiba, látszik a videón is, amikor keresztbe megyek a pályán: a szívem kb. a "torkomban dobogott", de sikerült összeszedni: azzal a csúszással talán nem vesztettem sokat. Szóval egy dupla whiskey után még minden összejöhet, szigorúan virtuálisan.:D Amúgy megvan az "A" jogsim - azért volt a whiskey -, már csak a papírokat kell intézni.:))

    A gratulációkat természetesen mindenkinek köszönöm!:R
    (És remélem TESCO-Zsömle nem hagy itt minket árván.:B)

    *: egyszer már írtam, hogy amikor adott szintű köröket stabilan tudsz,
    úgy, hogy itt-ott belefér egy kisebb hiba is, akkor annál sokkal jobbat is
    tudsz, ha azok a hibák nincsenek, avagy kitolod a határokat. Azt viszont
    nem lehet stabilan csinálni, ezért is készítünk mindig képeket, vagy ha
    úgy érezzük, hogy az eredmény szépsége megéri, akkor videót is.:R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák