Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    válasz Borisz76 #14965 üzenetére

    Szia,

    Nekem még mindig zavaros, h milyen elvi sebességre gondolsz a 3-as pontban...először 100mb/s-t írtál, ami 100 megabit, utoljára pedig 100 MB/s-t, ami megabyte. Viszont gigabiten elvi 1000 mbit van, aminek a gyakorlati tényleges sebessége valóban függ a raidtől, a diszkektől de még a nas-tól is. (Plusz ugye van olyan nas is, amin 2db gigás port is van, azoknál port aggregationnal -ha a switch vagy a router tudja- elvi 2000 mbitet is lehet csinálni.)

    [ Szerkesztve ]

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

  • iBoli

    tag

    válasz Borisz76 #14965 üzenetére

    Na akkor nézzük meg ezt is:

    "3. Azért írtam "elvi 100 MB/s"-ot mert függ a raid kiépítéstől és a HDD-től is.
    Akár több is lehet Link Aggregációval....csak ahhoz több port kell.
    7200-as vs 5900-as fordulatú HDD nem ugyanolyan tempóval tolja a cuccot."

    Első körben figyeljünk arra, hogy mit írunk. MB/s vagy mb/s? Mert nem ugyanaz! Az eredeti hozzászólásodban mb/s volt.
    Link aggregációt jelen esetben tegyük félre, mert valóban tudják a nagyobb Synok, de a kérdező egy 209+ típus után érdeklődött 30ezer forint nagyságban. Az otthoni átlagos NAS-ok nem tudnak link aggregációt, de ha belegondolsz nem is sok értelme van otthonra.
    7200 rpm vs 5400 rpm: nem minden esetben gyorsabb egy 7200 rpm, erről ITT egy nagyon jó magyarázat, a WD technikai mérnökétől. A lényeg, hogy az 5400 rpm-es HDD-k is képesek az elméleti 110MB/s adatátvitelre, emellett halkabbak, kevesebb hőt termelnek és sokkal kevesebbet fogyasztanak. A nagy file-ok használatánál, mint pl. filmek, fényképek nem fogod észrevenni egy 7200 rpm HDD sebességi előnyét, viszont összes hátrányát (hő, fogyasztás, zaj) igen.

    4-es pontod: ha a routered 10/100, akkor azt szerintem már cserelni kell ;] Viccet félretéve, szerintem ha csak 100-as portok vannak a routeren, ott már más performancia gondok is lesznek. Ezesetben tehetsz be gigás switchet, de nem igazán értem miért? Hogy a NAS és egy PC között gigás legyen az adatátvitel? De biztosan elég lesz a router felé a max 100Mbit? Ezzel a setup-al csak az a gond, hogy minden a router felé menő adatforgalom így maximum összesen 100Mbit.

    A béke pedig mindig is szent volt! :K

Új hozzászólás Aktív témák